Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

albiebennett

Grandiozní vyvrcholení neskutečného prvního dílu. Bohužel mě trochu zklamala pomsta Budda Elle. Zaprvé je Budd nesmírně zajímavou postavou a pouze on a Gogo sudali Beatrix na zem tak, že jí mohli zabít. Postava rezignovaného elitního zabijáka, které se změnila v jednoho z nejikoničtějších buranů mě fakt baví. Tarantino prostě umí Michaela Madsena skvěle obsadit. Bohužel pro mě si ho nepodala Bea a Elle tím nejsvinštějším způsobem, což ten příběh ohledně vykonání vendety trochu umenšuje, když si vzpomeneme na to, čím si musela Bea projít, aby oddělala O Ren. O to nepochopitelnější je, že nechá naživu tu největší mrchu Elle, která mě sice bavila od začátku do konce, ale těšil jsem se až dostane, co zaslouží zejména, když ještě sejmula toho nejsympatičtějšího senseie v dějinách filmu. Vydloubnutí oka je kruté, ale podle mě nestačí, proto mi první díl přijde o trochu lepší i skrze vybudování charakteru postav. ()

Diego75

Tak tohle byla naprostá pecka! Oproti jedničce ubylo akčních scén a film je tak více psychologický, což funguje dokonale. Zároveň se mi nesmírně líbí, že když ději začne jen na chvíli unikat šťáva, tak se stane náhlý a nečekaný zvrat. Quentin Tarantino si prostě rád hraje s divákem a jeho styl je jedinečný. Kdo chce vidět várku krve, rvaček a mambu černou v akci, ať si pustí tenhle skvost. ()

KofiAnnan

Dvojku mám o mnoho radši, protože příběh je ucelený a dává odpovědi na otázky, které jednička nedala. Nejvíc se mi líbí vysvětlení vztahu Billa a Beatrix, jejich toxicko osudová láska je zajímavá. Líbilo se mi vlákno se všemi padouchy od Elle až po super Budda. Tentokrát bylo zajímavý sledovat kam se to dostane. Nejlepší část filmu je určitě ta s Pai Meiem. Věci, který mi vadili na jedničce tady nejsou, pro mě super pokračování. P.S. Nemůžu si pomoct, ale Uma Thurman je podle mě hrozně ošklivá a David Caradine má prostě charisma. ()

mich4l.b

Podstatně horší, až to hraničí se sebeparodií - hlavně dialogy v závěru. Hudebně mi to taky nesedlo, takže jen za dvě. Přitom jednička měla slušnej šmrnc. Škoda. ()

JesterKruger odpad!

(POUZE MŮJ NÁZOR) Bože můj ten Tarantino má tak stupidní způsoby..... Tím myslím jak vytvořit příběh, či natočit nějaký film. Celý film je těžká nuda, a scéna s rozmáčknutým okem je pro mě vrchol nevkusu. Hloupý děj a nuda jak blázen. Tak co z toho chce kdo mít? ()

Lucas005

Druhá půlka příběhu silně ubírá na šílené akční přestřelenosti a nasazuje o dosti pomalejší a uspořádanější tempo, díky čemuž přináší o něco více atmosferičtější a divácky přívětivější zážitek. Ačkoliv šílenosti se úplně nevytratily, mnohem více se tu pracuje s dějem a postavami, což tomuto filmu dosti pomáhá. Celkově více příběhovější podívaná, pro kterou avšak stále zůstává i mnoho záporů jedničky. Možná, že jako celek by Kill Bill působil ještě o trochu lépe, ale dokud Quentin nehodlá vydat ten svůj opěvovaný The Whole Bloody Affair cut, budou to jen spekulace. ()

PTuranyi

Quentin Tarantino pokračuje v trende nastolenom v prvej časti. Príbeh pokračuje v rovnakej kvalite, ale tentokrát v hľadáčiku nie je japonské samurajské umenie ale čínske kung-fu aj keď meče tu stále majú pevnú úlohu. Pai Mei je archetypom majstra kung-fu. Dej je plný prekvapení, zvratov a nadsádzky. 90% ()

F2003F

Záver prvého lákal na podobné/väčšie očakávania, no vol. 2 je prakticky dve hodiny o dialógoch bez poriadnej akcie. Údajne 4 hodinový film rozdelený na dva pritom nakoniec je každý úplne odlišný takže nemožno vybrať lepší avšak uprednosňujem prvý aj keď zrádza v dlhých nie toľko zaujímavých výplniach. Zatiaľ čo prvý bol vybláznenejším obrazom rôznych zmyslov a slabostí režiséra pre filmové umenie tak druhý je luxusným prednesom jeho talentu a nadradenosti v danom odbore. ()

Lendak

Jednička stavala hlavne na Tarantinovu réžiu, dvojka zas na jeho scenáristický um. Pomalšie tempo, vážnejší tón, hustejšia atmosféra, celkovo divácky menej prijateľné zase na oplátku kompenzuje scenár s jednými z najlepších dialógov zo všetkých tarantinoviek kde som konečne pochopil pravú podstatu Supermana. Aj vďaka jedničke je Kill Bill vol. 2 oveľa viac emočne silnejší zážitok. Celkové zhrnutie:  Kill Bill je bezpochyby jeden z najlepších tarantinových filmov, typický béčkový film v tom najlepšom zmysle slova a Beatrix Kiddo, alias Nevesta, je bez diskusie jedna z najlepších ženských hrdiniek a naproti tomu je Bill jeden z najkompetentnejších záporákov, pravdepodobne, za posledné roky. ()

Nakor

Genialni, co jineho bych na tohle mohl rict! Druhy dil sice vubec neni akcni film, coz mnohe zklame. Pro mnohe bude fakt sok, ze jsou tam klidne 15 minutove rozhovory, ale i kdyz jsou staticke, kamera a vybrousenost dialogu proste nemuzou nechat divaka chladnym. ()

zager

Jedinym slovem? Vyladene! Je zajimave jak se Quentin snazi vzdy sve filmy nekam umistit, z davne minulosti (Gauneri, Pulp fiction) prez o neco pozdejsi minulost (Jackie Brown) az po cerstva osumdesata az devadesata leta ktera symbolizuje prave tema japonskych umeni. Predpokladam ze pujde vzdy jeste dale. Nicmene me osobne vzdy nejvic uchvati neprekonatelne soundtracky! ()

Xylobalsam

To je Tarantino, kterého známe. Po dobré, ale mírně rozpačité jedničce přichází druhý díl, který nevypadá jako pokračování, ale jako úplně nový film. Ubyly bojové scény, dozvídáme se více o hlavní hrdince o Billovi a o jejich citech, pocitech a zvrácenostech. Je možná škoda, že Tarantino Kill Billa rozdělil, už kvůli té rozdílnosti obou dílů. Jako v jedničce vynikající hudba. Prostě další parádička od filmového magora. ()

MS Yogota

Na to jak je film dlouhy mi pripadal dost nudny. Nektere sceny mi prisly skvele (jako treba pocta slavnych hongkongskym filmum, kde je hrdina na vycviku u Mistra, nebo souboj Nevesty s Elle) jenze jich podle me bylo hrozne malo na to, ze film ma pres 2 hodiny. Nejakych zajimavych hlasek ktere clovek videl v jinych Tarantinovych fimech, je taky nejak malo. Jednicce sem dal 4* tady jednu musim ubrat. Ten film me rozhodne nijak zvlast "nedostal". Jednicka mela rychlejsi tempo a i rezijne mi prisla mnohem zajimavejsi. ()

platzman

Jedinou chybkou jsou předlouhé a překomplikované dialogy(monology) - jakýsi QT Trademark - které už tu byly tolikrát, že mě lehce nudily(měly menší říz než obvykle). Zbytek však na 5* stačí s přehledem. Světélko v temnotě neoriginální a nenápadité filmové populace roku 2004... Uma zralá na oskara, i když se za takové filmy nejspíš nedávají. Carradine je machr, ve všech Billových "rolích" naprosto uvěřitelný a přirozený. Ale hlavně Tarantino, který ... Posuďte sami !!! ()

dbt

Wow! Takřka po všech stránkách lepší než jednička. V té jsem měl pocit že ta "epizodka" s masakrem tam byla nastavená jen proto, aby mohla ve zbytku filmu Uma Thurman chodit s katanou za zvuku cool hudby. Naproti tomu zde jsem opravdu cítil nějakou příběhovost a řekněme i tragičnost. A nadto je to fajn postomoderna. ()

Fill16

Rozdělit Kill Billa na dva díly nebylo od věci. Žánrově jsou to takřka hodně odlišné filmy, které ovšem mnohé spojuje. Zatímco jednička se nesla v duchu starých japonských filmů z 70. let, dvojka připomíná více spaghetti western s prvky východní kinematografie. Propojení těchto dovu žánrů je přímo geniální. A možná právě proto ani nevadí, že film neobsahuje mnoho akčních scén. Soubojů tu uvidíme jen pár, avšak více dotáhnuté k dokonalosti. Jako příklad poslouží úžasný souboj Nevěsty s Elle a výcvik u Pai Meje. Umístit do filmu známou legendu japonských filmů nebyla pouhá a trapná vykrádačka, ale moc dobrý nápad. Dvojka se zaměřuje více na postavy a především děj, který některým divákům v předešlém filmu chyběl. Dozvíme se spoustu odpovědí na otázky, které nám nabídla jednička. Dozvíme se také, jak se jmenuje Nevěsta a jaká je ta Černá mamba vlastně svině. A také se dozvíme, jak to vlastně celé dopadne s tím, který to všechno začal. Takže? Kde je Bill? "Máme spolu nevyřízené účty ..." ()

Bohulib

Hodnocení jsem napsal už k prvnímu dílu. Dodám ještě maličkost. V pubertě jsem sledoval na rakouské televizi Davida Carradina s píšťalou na zádech, jak se toulá Divokým západem. Když jsem ho po letech uviděl znovu, nostalgie udělala svoje. Ale i jinak je to parádní film. Nejsilnější scénou bylo pro mě pohřbívání za živa. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)