Pokropený kropič

• Francie L'Arroseur arrosé (více)
Krátkometrážní / Komedie
Francie, 1895, 1 min

Jeden pán na zahradě zalévá stromy. Za ním se objeví chlapec, který přišlápne gumovou hadici. Zahradník je překvapený a diví se, že voda přestala téct. Začne si prohlížet hadici a v tom okamžiku mu proud vody vstřikne do obličeje. (duklak2)

Marek1991

Jedna z prvých komédií, najmä to potrestanie prepleskom po zadku a ťahaním za ucho bolo smiešne. Je to priemer, nič výnimočné. ()

Krissty

I přes délku to dokázalo pobavit.. A na to, že se jedná o jeden z prvních filmů, je to vážně nádhera!!! ... (Shlédnout můžete zde.) ()

Krt.Ek

Nedá mi to a musím se pochlubit (ano, komentář sepisuji také proto, abych si zvedl ego), že jsem tenhle film, který se velmi často objevuje v knihách o nejranější filmové historii viděl. Nevím jak ho ohodnotit, ale jelikož je pro kinematografii důležitý, myslím, že si zaslouží okomentování. Přece se nesmí zapomenout na první snímek s dějem. Já nezapomenu. Díky, pane Lumiére, a nejen za tento skeč! ()

JohnMiller

Prvý komediálny kúsok bratov Lumièrovcov a možno prvý gag v histórií kinematografie. Záhradník si v pokoji polieva kvety, možno aj zeleninu, no v tom mu jeden fagan stúpne na hadicu. Voda samozrejme prestane tiecť a tak sa záhradník pozrie do vnútra hadice.... CHYBA!!! Chlapec dostane spravodlivo riadny výprask. Dneska by ho za to zatvorili ale vtedy aspoň dokázali vychovať normálnych ľudí, nie ako teraz. Ľudia v kine sa vtedy museli riadne nasmiať. ()

Trevor

Komédia či povedzme groteska bola na začiatku kinematografie určite najobľúbenejším žánrom, pretože ľudia sa chceli hlavne zabávať a prinášať radosť iným. Kiež by tomu tak bolo aj dnes...film bol inšpirovaný žartom ktorý spravil syn Augusta Lumiéra svojmu otcovi... ()

Martin741

Jo, viem ze bratia Lumierovci a ich filmy su vlastne pohybujuce sa obrazky ... tento filmecek ma aspon pribeh, takze aspon priemer . 65 % ()

Zbyisek

První hraný film. Komedie s "příběhem". Tato historická památka si pro svou revolučnost a přínos budoucnosti zaslouží vysoké hodnocení. ()

Amroth666

Rychlá akce s rychlým koncem.Ono se toho moc v jedné minutě vymyslet nedá. Navíc na rok 1895! ____ Klasika a původ filmu začíná. ____ ()