Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blíží se velká událost –⁠ století albrechtické huti. Jedna věc je ale jistá. Po tolika letech nevychladly ani pece, ani emoce... Století sklářské výroby v městečku Albrechtice má hořkosladkou příchuť, alespoň pro rodinu Cirklů. Vojta již není ředitelem sklárny, navíc v Západním Německu umírá nejstarší Jakubova dcera, Terezka. Na jejím pohřbu se setkává se Schlapckem, který bez bázně a známky lítosti oznámí, kdo tehdy prozradil tajné schůzky Floriána a Jakuba mladšího. Protože spravedlnost je na prvním místě, k odhalení má dojít právě při té největší události –⁠ oslav sta let foukání do píšťal. (Televize Seznam)

(více)

Recenze (5)

GASTON73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Otec Jakub jede do západního Německa na pohřeb Terezky. Setká se tam s Hugem i bývalým gestapákem Schlapkem, který je spolumajitelem firmy. Od něho se dozví, kdo nejspíš udal Kubu a Floriána. Do dalšího pátrání zapojí Pepu. Napíše žádost o propuštění Hajného z vězení a zjišťuje v huti všechno kolem udání. Vojtovi se narodí další syn, oslavu v huti naruší Bošek. Vojta chce odejít od pece a z huti, ale otec mu to zakáže. Na domácí oslavu přijíždí Vilma. Jakub se rozhodne vše rozřešit při oslavách stého výročí Albrechtické huti… (www.serialzone) ()

Zajímavosti (1)

  • V závěrečné scéně, kdy Jakub Cirkl (Luděk Munzar) přijde večer do hutě k peci a kamarád mu podává džbánek s pivem, tak když mu ho vrací, postaví džbánek do koryta s vodou, ten se však ve vodě převrhne, ale v dalším záběru džbánek ve vodě stojí. (M.B)

Reklama

Reklama