Policie přijíždí do bytu manželů Nejtkových, kde najdou mrtvou ženu, Evu Nejtkovou, a jejího zraněného manžela Zdeňka v bezvědomí, který se podle všeho postřelil brokovnicí. Vyšetřování se ujímá kapitán Hora, který s kolegy začíná zajišťovat stopy, které by pomohly případ objasnit. Zajímavá je pro Horu například skutečnost, že vrah, který zabil ženu úderem do hlavy a rozbil přitom velké akvárium, pečlivě posbíral zlaté rybičky a umístil je do malého akvária. Správný směr, kterým se má vyšetřování ubírat, policistům přihraje náhoda, když se jim podaří zadržet muže, který dodával Nejtkové přímo z výroby kartony přísně evidovaných léků, psychofarmak, která je pak prodávala narkomanům. Protože se však v bytě nenajdou ani drogy, aby peníze, které Nejtek krátce před vraždou vyzvedl ze spořitelny, zaměří se pozornost policistů na narkomany, "práškaře", které Nejtková zásobovala. Všichni, které se jim podaří vypátrat, však mají na dobu vraždy alibi. Nesprávnou stopou se ukáže také soused Karásek, se kterým se žena často stýkala. Ten od ní sice kupoval léky, aby je pak prodával dál, ale na dobu vraždy má také alibi. Zraněný Zdeněk Nejtek nejeví příliš ochoty s policií spolupracovat a sotva se trochu zotaví, uprchne z léčebny a přizná se Horovi, že manželku zabil on v opilosti, a když se probral, chtěl se zastřelit. Hora však muži s pocuchanými nervy příliš nevěří a dál pokračuje v pátrání... (oficiální text distributora)

mh.mail

40% — Snad jediný kriminální film režiséra Otakara Fuky, který má stavbu klasické detektivky, tj. pachatel nám není odhalen hned na začátku, ale dopracujeme se k němu až společně s vyšetřovateli. Škoda, že se režisér tohoto schématu nedržel i napříště. ()

MickeyStuma

Typická normalizační detektivka. Pomalá, bez atmosféry, bez napětí, nudná. Ale se solidním příběhem. V dnešní rychlé době už těžko uspěje a tak může sloužit akorát tak k nenáročnému odpočinku. ()

Lupes

Další adaptace nijak oslnivé detektivky Hany Proškové. Vlastně takové studium Normalizace. Jaké detektivky se tehdy psaly, co se nosilo, jak se bydlelo... a jaký byl vztah ke kouření :) Za tu muzejní připomínku zašlých "zlatých" časů si to jednu hvězdu zaslouží. ()

Pitryx

Obyčejná kreminálka, jak se u nás říkávávalo. Prostě nic zvláštního. Uvidět a zapomenout. 201310200/0 ()

koza3

Příjemná kriminálka s feťákama, kdy za dávku položíš život (někoho jiného). Všichni vyšetřovatelé byli však nějací zkoprnělí a čekal jsem od nich větší nadšení. Zachraňuje to Lukavský, od kterého naopak chcete chladnokrevnost. A to jsme si mysleli, že za totáče se nefetovalo :-D ()

ALchemik

No, vleklo se to jen co je pravda. Některé filmy z této doby působí tak šedě a nevýrazně. Zachránil to Radovan Lukavský, který má ty dvě hvězdy je pro sebe. ()

evangelik

Celkem zajímavá detektivka. V poslední době jsem si tak trochu vypěstoval averzi k Otovi Sklenčkovi. Tady vysvětluje jak působí droga a že to k nám ze "Západu" už taky přišlo... ()

Jiljí

lepší průměr. zaplaťvemeno, že lukavský "musel" brát takovýhle role, díky kterejm je dneska hereckou legendou. kdyby "musel" brát ty dnešní, bylo by z něj akorát tak velký houno ()

PORTER44

Pro mě osobně nezáživná a nudná kriminálka,žádná napínavější scéna jen nudnější dialogy a chabé herecké výkony. ()

quiz

Zlatá to doba... Tak tahle "skvělá" doba se svojí přezaměstnaností - kdy na jednu vraždu byla vyčleněna mordparta, která čítala 5 soudruhů a jednu soudružku písařku, nakonec zřejmě celé osazenstvo místního VB - přinášela pravděpodobně...vždy jenom postupně případ po případu. Když byl rozlousnut jeden, potom se teprve mohl udát další (nakonec, malé město, že...) a celá mordparta se potom opět přesunula o dům dál. Zlý Karel Augusta zásoboval - samozřejmě z ciziny - místní městys jakýmysi blíže neurčenými pilulkami, které vyvolávaly absťák hodný tak přinejmenším cracku nebo pervitinu....i když ta vražda by se klidně dala přirovnat k došlým zásobám heroinu. Ještě, že si pan Bedrna vzpomněl, že někdo v taxiku kouřil a pan Vyskočil byl přece nekuřák. A šup....už ptáčka měli. Celé je to nemastné, neslané, utahané....ovšem Hraběnka (známá to postava pražských vináren pochybné pověsti) si vydělala nějakých 70 Kčs jako kompars za sezení na lavici a čekání na výslech....no, alespoň něco. ()

Monicina

Zaujímavý i keď smutný príbeh, dobré herecké obsadenie vo všetkých úlohách. Páčila sa mi veta, kde jeden kriminalista povedal druhému "Nymfomanka je tá, ktorá to má rada". A druhý na to: "Rada to ma každá, len o tom nehovorí". ()