Dobře se žilo na starobylém hradě Bedrníku paní Voršile (I. Janžurová) a její hezké neteři Amálce (D. Patrasová). I strašidlo tu bylo, a docela přívětivé! To strašidlo jménem Peprník (J. Dvořák) vlastnilo mlýnek, který dokázal měnit lidi v lepší a krásnější. A nebýt toho mlýnku, možná by Amálka nedostala za ženicha svého vyvoleného Miloně (P. Trávníček). Jak k tomu došlo a co způsobila jedna úplně obyčejná pusa? Můžeme jen prozradit, že nakonec se zcela určitě na hradě konaly svatby dvě. (Česká televize)

nooly

Nezapomenutelné písničky, ale hudba jako taková byla podle mého názoru nepěkná. Snaha o klíčování byla velmi vtipná =) ()

Mykhaluu

No tak to nééé!! :-D Tak málo se tahle šílenost lidem líbila? :-O :-D :) Vždyť i ten kmotr Petr tu v komentáři zaznívá... :) ()

Pitryx

Tak buďto mi to všechno nějak uniklo, nebo to byl podivný spletenec. Herci, ti se snažili dělat legraci i když přes ten scénář to jednoduché nebylo, ale něco se mi na tom nelíbilo. Zkusím podruhé jinak zatím s bídou dvacet.+++ Tak ani napodruhé se mi nelíbila dějová osnova. Proč ten galimatyáš? Je to škoda, protože jinak je to pro děti legrace. Ovšem ta míchanice, no teda. ()

ostravak30

Jedna z těch studiových pohádek, která není příšerná. Za prvé potěší zpěvná hudba, za druhé kvalitní herecké obsazení a za třetí i špetka toho humoru. Klidně bych si střihl i kapánek delší. ()

Spielbergo

Já tu pohádku žral jako dítě tak se neurazte za těch 5+. Každopádně je to tak krásně divná pohádka, že prostě musím. ()

Danulinda

Není mi jasné, proč má tato výborná pohádka tak nízké hodnocení, když obsahuje vše, co by správná pohádka měla mít; skvělé herce, parádní příběh a pěkné písničky. A když vezmu v potaz, že byla vyrobena za minimální náklady a pouze za pomoci dekorací, jak je tomu u všech hodinových pohádek, tak je to jasně na plný počet bodíků. Pepa Dvořák jako strašidlo je opravdu nádherný a ten nos s brýlemi mu fakt slušel :-) . Pavel Trávníček je také roztomilý (tentokrát chasník) jako vždy ;-) . ()

tsatsiki

Vymyšlené to nebylo špatě. I herecké obsazení a výkony byly dobré, ale ta televiznost z toho čiší ze všech stran. Triky žádné, trychtýř, který budete mít, když vlezete do mlýna špatnými dveřmi, koupíte za pár korun v pspírnictví, kostýmy taky levné a kostým pana Dvořáka jako strašidla trapas.Je až moc vidět, že to točili v jednom studiu. Tak se film nedělá, víc poslední tv pohádky za posledních 15let, např.od Jirky Stracha.Krásný triky, výprava, kostýmy, prostě vše.To tu zcela chybí.Takže 30%. ()

walkingdead

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších pohádek - díky Dvořákovi. Když to teď hodnotím kritičtějším pohledem, tak to taková sláva není, ale za Peprníka tam ty 4 body nechám. ()

ssarka

k tehle pohádce jsem se dostala na youtube náhodou a zjistila jsem,že se mi líbí uplně stejně teď jako v sedmi letech..:) ()

DK197

Typická starší pohádka. Taková milá taškařice a skvělé obsazeni, ale jinak to zas taková sláva nebyla. ()

cachanell

Hrad Bedrník a jeho obyvatelé. Opět jedná z klasických TV pohádek. A samozřejmě strašidlo Peprník v podání Josefa Dvořáka . ()