Herecké umění Borise Karloffa kulminovalo v roli, která se stala legendou stříbrného plátna. Mumie, Im-Ho-Tep, je po 3,700 letech přivedena zpátky k životu týmem Britských archeologů. Im-Ho-Tep býval veleknězem, jež se pokusil zachránit milovanou panu zaslíbenou bohům, a proto ho zaživa mumifikovali. Obživlá mumie se vydává hledat ztracenou lásku. Dnes, padesát let po svém prvním uvedení do kin, zůstává Mumie obrovským filmovým zážitkem, jedním z nejlepších hororů, které kdy Hollywood stvořil. (oficiální text distributora)

H4ku11

Neviem, či je to tým, že som vždy chcel byt archeológ alebo egyptológ, ale tato časť zo série hororových klasík sa mi páčila najviac. ()

Petrus1

Myslím, že Mumie je tak trochu zapomenutým klasickým (řekněme) hororem, což je docela škoda. Tahle Mumie se na rozdíl od té s Fraserem (která hororem není) obejde bez triků, akčních scén a vtipkování a funguje to celkem obstojně. Nějaké mouchy a hluchá místa to sice má, ale moc jich není. Jen mi bylo tak trochu líto Borise - z jednoho monstra do druhýho... Vůbec mu ty hodiny líčení nezávidím. Ale je fakt, že se to vyplatilo, protože líčení je (jako obvykle) dokonalé. Já si totiž myslím, že bez Karloffa a jeho uhrančivého pohledu by to nebylo ono. Ale i přes to, že je jako Imhotep úžasnej...se musím zbaběle přiznat, že se mi víc v této roli líbí Vosloo - neříkám herecky, ale fyzicky - je to totiž hezkej chlap, z kterýho vyzařuje charisma jako prase...no, jo...sem jen povrchní ženská...co už :-) A tohle je zas klasika s pohodovou stopáží, která zůstane pěknou podívanou pořád - na rozdíl od verze z roku 1999, jejíž triky budou jen stárnout a stárnout.. ()

zdeny99

Mumii z roku 1999 se to samozřejmě nemůže rovnat. Jelikož tehdejší ateliérové kulisy dnes již působí velice kýčovitě a kazí film dnešnímu divákovi. Ani samotná postava mumie nepůsobí již tak strašidelně jako před desetiletími. Tehdá to bylo úchvatné. Dnes sice také, ale už jen nostalgickým způsobem. [796. hodnocení, 60. komentář, 72%] ()

inutihar

Archivní záběry z Egyptského muzea v Káhiře a několika dalších historických lokací, jinak samozřejmě studiovka. ()

Joski

Najstatickejšia horová postava pre Borisa Karloffa, ktorú zvládol na absolútnu jednotku:-) Piercova maska (podľa mňa najlepšia v jeho maskérskej kariére!) mu totiž ani nedovolila výraznejšie mimické pohyby o zalepených rukách nehovoriac! Čo možno upúta na tomto najmenej akčnom horore všetkých čias (okrem Karloffa a jeho mystickej partnerky maďarskej herečky Zity Johann), je hlavne svetlo, strih a kamera, ktoré majstrovsky zrežíroval nemecký kameraman Karl Freund. Jeho kameramanské kvality si môžte overit v najbombastickejšom sci-fi v histórii kinematografie, a to Metropolis od Fritza Langa, s ktorým Freund spolupracoval na jeho i Murnauovych filmoch z nemej éry. http://www.csfd.cz/film/5612-metropolis/ 80% ()

Knor

Boris Karloff to jednoznačně táhne celej film skoro sám. Mytologický příběh ze starého egypta je zajímavej ale nevím co kromě těchto dvou věcí dál nějak vychvalovat. Každopádně jde o další hororovou klasiku, která dala světu jedno z nejlegendárnějších monster. ()

Pokryvac

Nemá to atmosféru Frankensteina, oduševnený výkon Lugosiho Draculu, ani tak prepracovaný scenár ako mal Wolfman a preto zaslúžene ostáva Múmia skrčená v pozadí za troma vyššie spomenutými legendami. ()

adamix

Hviezdy dávam za démonického Karloffa a krásne kostými. Originál, z ktorého vychádzala Sommersova kultovka, je aj cez krátku stopáž ukrutne spomalený, bez šťavy a schopnosti zájsť trochu ďalej a zviditeľniť sa. Slabota aj na tú umiernenejšiu dobu. ()

worm14

I was terribly bored! Herecké výkony, hudba a natáčecí lokace byly na úrovni, to bezpochyby. Tenhle horor ale bohužel postrádal jakoukoliv atmosféru. Děj se odvíjel pomalu a nezáživně. Scénář slabý a děravý. Nemůžete udělat dobrý horor, když 90% scén se jenom tlachá a tlachá. Dále byla znát absence jakýchkoliv triků, akčních scén nebo snad zvratů. Mumie byla ale první horor tohoto žánru a vzhledem ke stáří filmu dávám alespoň 2*. ()

toomm

Mumie v podání Borise Karloffa se zasekanými pohyby a mluvou mohla své doby možná i vyděsit nějakého toho diváka. Dnes už se tak nestane, přesto atmosféra zůstává a Karloff taky. Nicméně mezi klasickými Universal horory patří Mumie spíše k tomu slabšímu. 60% ()

muti

mozem dat kludne 4*, pacilo sa mi ze to nebolo pridlhe a ako sa filmy mohli super zaobist bez velkych efektov, hereci si to odmakali vsetko sami. jedine co mi trochu vadilo bol akoby seknuty koniec, zabijeme mumiu a smitec koniec. ziadny doslov, epilog, navrat do normalneho zivota, naznak pokracovania... beriem to tak ze na rok 1932 to musela byt bomba, mna film zaujal este aj dnes ()

PetraMishka

Starověký velekněz Imhotep se snaží po svém znovuoživení přivést k životu svou milovanou Ankh-Su-Namun za pomoci mladé dívky, které v krvi koluje egyptská krev. Boris Karloff je jako Mumie dokonalý, stejně tak Zita Johann svou nezvykloéu krásou uchvacuje od začátku do konce. Překvapilo mě, kolik detailů se objevuje v Mumii s Brendanem Fraserem a nakolik je tento film i dnes působivý. ()

Belerofon

Klasika v každičkém detailu a v té záplavě moderních triků a remaků tohle bude vždycky vyčnívat nad těmi ostatními... ()

Brucey

Karl Freund si zobral inšpiráciu z Browningowho Draculu, čož nie je zlé, ale celková jednoduchosť tomu mierne, ale naozaj mierne škodí. No to nemení nič na fakte, že sa jedná o jeden z najatmosférickejších a najkrajších hororov vôbec. Spolu so Sommersovým rebootom najlepší film o múmii celkovo. Hammerovská verzia sa snaží, no značnú časť stopáže nudí:/ ()

Otan

Strašidelně působící film,který ani tehdy a už vůbec dnes dnes nikoho nevyděsí.Vadí mi ,že je to takové poooomaaaalééé.. ()

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum