Charismatický zločinec stojí v čele bandy nebezpečných zlodějů. Po sérii krutých bankovních loupeží je začne pronásledovat pařížská policie vedená nelítostným Christinem, který má pouze jediný cíl: dostat Dobermanna za každou cenu! Francouzský film je sondou do brutálního světa plného drog, jemuž vládnou ultra drsní muži obklopení dlouhonohými, zbraněmi posedlými kráskami s divokými účesy. Dobermann (Vincent Cassel) je vůdcem rozsáhlého zločineckého gangu; jeho milenkou je hluchoněmá cikánská dívka Nat la Gitane (Monica Belucciová). Příběh začíná krvavou bankovní loupeží, kterou Dobermann provede se svou bandou za bílého dne. Odvahu jim dodávají důmyslné léčky, které nastražili, aby odvedli pozornost policie. Bezprostředně po loupeži berou členové gangu nohy na ramena a ukryjí se ve svém doupěti, které se nachází na odlehlém smetišti. Zprávy o krutém činu se donesou k policejnímu inspektorovi Christinimu, jenž přísahá, že zloděje dostane za každou cenu. Dobermann by jen těžko hledal nemilosrdnějšího protivníka než je Christini, který je ztělesněním zla bez špetky svědomí a slušnosti. Když se Christini s Dobermannem konečně setkají, následuje děsivá a extrémně násilná konfrontace. (Cinemax)

anderson

Narozdiel od PARKERa LEWISa, mi tentokrát Rex Mundi ("...ja osobne som sa fajnovo bavila... drsňáreň ako málo iných, ale s nenormálnym francúzskym šarmom! A nechýba ani romanticko-ochraniteľská dvojka Cassel-Bellucci (ktorá mi trochu asociuje film Irréversible). Proste neserte sa do Moniky, keď nechcete mať do činenia s nabrúseným Vincentom ;-)") vzala slová z úst. Ja len dodám, že PULP FICTION upgradeovalo. (15.7.2005) ()

d-corso

Vizuálně úžasně našlapaný a mimořádně vtipný film, s absencí jakékoliv kladné postavy. Dobrmanův "psí" gang je přehlídkou figurek k pohledání, většina policejního sboru jsou neschopní ňoumové, zbytek potom sadističtí úchylové. Detektiv Stansfield z Leona je proti inspektoru Cristinimu dobrák od kosti-granát coby hračka do dětské postýlky, jój, to se musí vidět. ()

ancientone

Vykoksovaná verzia cinema du look, ktorá by si možno zaslúžila remake od Gaspara Noého. No možno by tým stratila to svoje undergroundové čaro. Dôležité je prekúsať sa stereotypným rozjazdom. Potom prichádza štýlová explózia. A mizanscéna vie ohromne poptešiť. ()

Morholt

Brutální a nekompromisní nálož nabušená adrenalinovou akcí. Výbornýmu obsazení jednoznačeně vévodí Tchéky Karyo jako psychopatickej policajt. Ten mě hodně bavil. Těším se na plánovanou dvojku. 80% ()

Lacike

Je to blazniva, nekorektna a neskutocne zabavna akcna jednohubka, ktoru som si dal uz niekolkokrat a kedykolvek si ju dam znova. Ale nic svetoborne to nie je, takze pokial od toho nebudete vela ocakavat, tak sa dobre zabavite. Asi najlepsie na filme su herecke vykony charizmatickeho Cassela a psychopatickeho a neskutocne odporneho Karyoa. Ale ani ostatne sialene postavicky v zabavnosti za nimi nezaostavaju. 7/10. ()

Falcor

Ano, dnes je již jiné století a loupení bank nejde tak okázale a gentlemansky, jak prezentovali třeba Butch a Sundance. Dnes, v době agresivnější, ale i elektronické a softwarové, pomůže jediné - větší ráže. Nejlépe raketomet s naváděnými střelami. Líbila se vám přestřelka ve filmu H.E.A.T.? A jste odkojeni pc hrami DOOM či QUAKE (já ne, i když jsem si je taky občas zahrál v době studií - jé, to byly časy....) a přitom máte rádi filmy, které majií spád od počátku do konce a nevadí vám fandit raději drsnému charismatickému zločinci, než jestě drsnější policejní svini (i když ji výborně hraje Tchéky Karyo)? Tohle je film pro vás. Jste-li ale hlava vylízaná, která umí jen krmit svého pitbulla nebo něco podobného (psy mám ale rád), myslet bicákem a pérem a střílet po ostatních kuličkovou pistolkou, tak tenhle film není pro vás, coby vzor. Není ani o psech, spíš o drsnejch chlápcích a rázných akčních scénách. Avšak pozor - jde o perfektně natočené akční odlehčení, (o různá poselství se stará fůra jiných filmů) navíc s výborným hereckým obsazením - i když hlavní roli měly přeci jen ty zbraně. ()

ledzepfan

Kdybych byl mladý režisér někde ve francii a chtěl bych se řádně vyblbnout a zároveň na sebe upozornit-natočil bych film,který vypadá přesně jako Dobermann.......Manýristicky vystavěný příběh plný pološílených a s chutí zahraných charaktérů, kde padají hlášky ostré jako břitva s naprostou samozřejmostí v tempu střelby ze samopalu..Kounen se ničeho moc nebojí a hračičkovsky do děje zamontuje kdejakou blbůstku, která ho zrovna napadne=To je pravda trošku dvousečná zbraň protože je zde sice všechno hezky cool a šťavnaté ale chvilkama to celé jakoby ztrácí spád....Ale to neva-klidně nu to odpustím pač jsem si těch 103 minut užil hezky s úsměvem na rtech :) ()

raimi

Strašně zvrhlá amorální pecka do zubů. Kounen totálně přepálil vizuál a přidal pár nechutnejch nápadů typu okamžik pravdy u rodinného oběda, nebo granát v helmě. ()

Martin741

Francuzsky pokus o drsny akcny film ........ ked sa toto povie, tak ma po 1. napadnu francuzske kriminalky 70. rokov. Po 2. Napadne ma film Leon so Jean Reno. Toto nie je drsny akcny film. Toto je drsne sa tvariaci akcny film s kopou drsnych kecov a dristov. Pricina Angazmanu vyborneho Cassela mi je neznama. 20 % ()

otík odpad!

Takovou hrůzu jsem už dlouho neviděl (a to mám za sebou veškeré Lundgrenovy i Seagalovy novinky). Film je zvrhlým pokusem o akční příběh, který nemá ani hlavu ani patu, není ani dobře řemeslně udělán a fanatický Karyo je až nechutně záporácký. Vše dohromady to tvoří jeden z nejstrašnějších zážitků, jaký jsem z filmů měl. ()

tom88

Na francúczsky akčný drsňák je to celkom slušné. Postavy sú pekne vykreslené a herci zahrali nadpriemerne. Tchéky Karyo vie zahrať pekného hajzlíka a Cassel zase riadneho gangstera. Dej mohol byť viac dotiahnutý a obohatený o niake zvraty. Vizuálne je to na špičkovej úrovni vďaka zrejme veľmi drahým kamerám. Celkom slušný francúzsky pokus. 70%, ()

SeanLSD

Francúzska reakcia na všetky aktuálne trendy (Rodriguez s Tarantinom, BAD BOYS, Hongkong) aj Luca Bessona pod taktovkou psychedelického Holanďana ma kedysi úplne odpálil svojou preštylizovanosťou, cynizmom a feťáckou optikou, v podstate je to ale nezmyselný (a dramaturgicky ťažko nezvládnutý) videoklipový mišmaš, v ktorom sa Cassel nijak zvlášť nepredviedol (a niet sa čo diviť, keď všetky vedľajšie postavy majú viac priestoru než on sám) a z ktorého dlhodobo vyčnieva iba nehorázne psychotická kreácia Tchékyho Karya, lebo taký zvrhlo ostrý fašistický zmrd na strane polície sa snáď inde ani neobjavil... ()

lennyd

Yann (Vincent Cassel), známý jako Dobrman, je nehledanějším zločincem v celé Paříži. A zvlášť nyní, když kolem sebe shromáždil gang všehoschopných hrdlořezů, a bere jednu banku za druhou. Po jeho krku touží každý polda v Pařiží, a nejvíce komisař Cristini (Tchéky Karyo), který se neštítí vůbec ničeho, jen aby svoji oběť dostal - a pro svůj cíl obětuje cokoliv a kohokoliv. Kdo z těch dvou je ale větší gauner? ... Francouzský film, a francouzské detektivky obzvlášť, mají vždycky něco do sebe. I Dobrman, ač vím o tisíci zábavnějších, lépe natočených, nebo i lépe obsazených filmech, ani chvilku nenudí a docela jede od první do poslední minuty. Zvlášť závěrečná půl hodina je ničím nepřerušovaná přestřelka. Leč i v oné přestřelce něco málo chybí, to něco, co dělá z dobrého filmu výjimečný a nezapomenutelný film. U tohohle filmu mám obavy, že zůstane jen u zaprášeného dévédé na poličce, aniž by mne cokoliv nutilo jej oprášit a pustit si znovu. Ale Vincent Cassel palec nahoru, a Tchéky Karyo dva palce! ()

fefee

Cool-ovo akčná nakladačka v originálnom kabáte s humorom a face liftom na aký môže byť hrdý každí Francúz, paráda! ()

Dromed

Pamatujíc z VHSky kúl evropský film, který v konečném důsledku nebaví tak jak se od něj očekává. Vincent ještě ne plně herecky dokvašen. ()