Epizody(13)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

Vironey

Upír jak má být, žádná přiblblá romantika, ani zbytečný sebeukájivý žvásty o ničem - jen brutální akce a krev ;) V tomhle žánru se obvykle nevyžívám, ale tohle je nejen těžce stylová a zábavná série, ale i celkem napínavá a má to i zajímavý příběh. Abych nezapomněla - skvělá hudba! Pro mě nejlepší anime série, co jsem zatím viděla. ()

Dreadd

Zatímco slečna Seras Victoria představuje pouze jakýsi fetišistický objekt a kromě jejího neustálého odmítání role upíra není vcelku ničím zajímavá, sám Alucard je neskutečně atraktivní postava, která strčí do kapsy téměř všechny upíry. Bohužel během pouhých třinácti dílů se nedozvíme pořádně nic. Ani o Alucardově minulosti, která je odbyta pár krátkými sekvencemi neodhalujícími takřka nic podstatného a není řádně ukončena ani hlavní dějová linie o umělých upírech. ()

Luksa

Seriál, kterému v prostředních dílech dochází dech, jen aby ho nabral v dílech závěrečných aneb souboj nadupírů je božský! Zajímavé prostředí i příběh, několik prima nápadů a celkem originálně podání upíři, ale mnohé zápletky by mohly být více rozvedeny. Víc dílů to chce. ()

pugs

,,Nejdřív ji ojedu, pak ji zabiju, a pak ji ojedu znovu" Vaaaaaaaaaaaaaaaaaau, tak toto bolo niečo! Alucard ako ten najlepší upír na svete sa nám prestavil po boku dvoch silných žien menom Integra Hellsing a Viktoria Ceras. Toto anime niet hodnotiť inak. Naprosto úžasne napísané postavy, doplnené rozumnými dialógmi a scenárom, ktorý vás proste neodtrhne od obrazovky. Ešte vďaka, že som dal na radu uživateľovi s nickom Richard_Ba, lebo by som si tento anime seriál nepozrel. Najväčším záporákom v prvej polovici bol kňaz, ktorý sa v podstate vyrovnal Alucardovi, kým sme ešte nevideli Alucardove všetky schopnosti. V druhej polovice ale bol záporák nevýrazný. Zázračná bytosť, ktorá vyvoláva pomocou Lady Hellsing diabla? Drsnejšia sa mi zdala tá baba, ktorá chcela z Integry spraviť Ghúla. Vrátim sa k prvej polovici. Vystrieľanie základne Hellsing bolo dosť - dosť - dosť brutálne, ale ako píše Nin, záveru sa to nevyrovná. Hektolitre krvi, ktoré si behajú po schodoch cez Londýn až po Alucarda a veľkolepé finále v podobe dvoch monštier. Proste radosť sa na to pozerať:-) 9/10 ()

NALBERTik

Vím že tendle seriál je prost nějaké hlubší myšlenky nebo tak, ale mě prostě tadle japonská verze Bladea chytla a jinak než za 5* nemohu :)) ()

Soweek

Tak jsem to zhulil za dva dny a musím říct, že jsem unešen. Z japosnké animované tvorby si musím doopravdy hodně vybírat aby se mi něco líbilo, naposled to dokázal Appleseed. Pro ty, kteří ještě nejsou zmlsaní novodobou kresbou anime a nevadí jim oldskool je to příběhově (i když první 4 díly se trochu tahaj) jasná volba. Právě za ty 4 roztahané díly, ale dávám půl hvězdičky dolu, takže jakoby 4,5* :-) ()

3 AM Code

ve zkratce: Ma to styl, zajimave postavy a je to dobre nakreslene. Kvalita dilu trochu kolisa a hlavni dejova linie je nedokoncena (zatim ?). Pokud to nejak nedotahnou tak slabsi 4 hvezdy, ale urcite stoji za podivani. ()

MsUtahraptor

„Ty a tobě podobní upírci jsou jako švábi. Kdybychom vás nechali, zamořili by jste svět. Týpky jako ty nesnáším. Nemáte kousek upíří důstojnosti. Nevíte, kdo jste!“ aneb Proč jsem si tenhle seriál ihned zamilovala v kostce. Mohla bych oslavovat propracovanost postav, rudý vizuál a hudbu tak divnou, až je skvělá, ale to všechno zaujalo až při dalším shlédnutí. Tím prvním byli upíři. "Moji" upíři, tvorové tak blízcí mé vlastní představě, že jsem neodolala a všech třináct dílů si hned po dokoukání pustila znovu od začátku jen abych se ujistila, že se mi to nezdálo. Moc, důstojnost, skrytá bestialita, kapka šílenství, osobní kouzlo a jistý nadhled daný dlouhověkostí... V té záplavě brakových hrůz, akčňáren, později i slaďáren a jejich plochých/tupých/... zubatců jsou slečna Helena a, samozřejmě, Alucard důkazem, že slovo "upír" nemusí být považováno takřka za nadávku. ()

Teg

Alucart je prastarej zapšklej upír, znechucenej (ne)životem a tím, jak nemůže najít protivníka, se kterým by změřil síly. Na ksichtě se mu nastálo usadil pekelný škleb, ze kterého není nikdy poznat jestli se směje, nebo má problém s nervama. Má svoje zvrhlé ideály pro které je ochoten nasadit život (většinou cizí) a není to zrovna klaďas, ale má stylové brýle, záhrobní humor a zuby tak pevné, že si s nima může natahovat svoji gigantickou pistoli vyrobenou ze stříbrného kříž. Anime s hudebním doprovodem na který se nezapomíná. ()

York

Dost dobrý, až na to že v podstate od nejakyho ctvrtyho, patyho dilu dostava "Institut Hellsing" porad na prdel. ()

Mleako

Vezměte Hellboye, Bladea, Van Helsinga a přidejte perfektní vizuální zpracování a máte Hellsing. Perfektní japonské anime se vším všudy od zajímavých postav po frenetickou akci. ()

D.Snake

Jedno z nejpřeceňovanějších anime, co jsem kdy viděl. Na první pohled mi to všechno přišlo strašně zajímavé- grafický styl, hudba, atmosféra... Bohužel po třetím díle to šlo dolů. Přišlo mi, že to tvůrci celé nějak odflákli a ke konci jsem se dostal jen tak tak. Koukněte radši na OVA, protože jediný aspekt, který je v TV seriálu na větší úrovní je skvělá hudba. 5/10 ()

Prochy38

Po Claymore další parádní seriál. I když se spolu moc srovnávat nedají, jde u mě o další parádní anime, chcete-li manga, který stál za to. Alucard byl dokonalý a Victoria Ceras natolik sexy, že jsem si tento seriál falk užíval a 13 dílů zmizelo jako nic. Pokračuji v OVA, ale už to není ono! Chválím myšlenku i provedení. Jasně zasloužené plné hodnocení! Rád bych se pozastavil nad hudbou, protože s tímto "stylem" jsem se ještě nesetkal. Jak zde už někdo psal. Často natolik nevhodně volený typ hudby pro určité situace z tohoto seriálu dělá kult a něco úplně nového. Nemělo to chybu! ()

evil_ryu

Vynikajúca kresba, dobrý príbeh, žiadne nudné scény, dobrý humor ale pripadalo mi to také moc urýchlené.. Zato musím pochváliť soundtrack ktorý je naozaj výborný.. 4* ()

Miguel

Koukat na Alucarda, to bylo opravdu něco. Je to ten nejlepčejší, nejcoolovitější upír, jakého jsem kdy viděl. Opovrhující lidstvem jako celkem. Neuvěřitelně znuděný svým nesmrtelným životem a hlavně tím, že nemůže najít sobě rovného protivníka. Celou temno-rudou atmosféru dokresluje hudba, která se zdánlivě nehodí. No řekněte jazz-blues říznutý rockem v seriálu o upírech, kdo by to čekal :). Jenže právě její použití se ukázalo jako jeden z nejgeniálnějších tahů, který dělá tento seriál jedinečným. O zpracování animé nemá cenu hovořit, stačí si přečíst všechny komentáře, takže by to bylo jako nosení dříví do lesa. Hle mého názoru se povedl i český dabing . . . ale ono to možná bude hlasem mého oblíbeného dabéra Martina Stránského. ()

geimz

Po 5 dieloch to s Hellsingom vzdávam, kvalitné anime mám rád, ale toto ma len nudí, postavy sú mi (okrem Alucarda) ukradnuté, epizódny dej je nezaujímavý a neviem nájsť jedinú vec, pre ktorú by som s týmto seriálom pokračoval. ()

Terezinka198

Když se i po letech znovu z nudy kouknete na Alucardův příběh, nestačíte se divit, že pocity máte pořád stejné, jako před lety. Dokonalost sama. Skvělý příběh, skvělé postavy, důstojné souboje, hromada krve. Za mě klasika, kterou by měl každý anime fanoušek aspoň jednou vidět. (A ti, kteří to už viděli, by si to mohli po letech zopakovat) 10/10 ()

Risolutore

Hned v počátku mě seriál dostal nekompromisními jmény typu Seras Victoria nebo Integra, ale na vrcholu (potravinového) žebříčku samozřejmě stojí Alucard, napůl šílený polobůh zabíjející holýma rukama, se jménem, které sebou nese přímo epickou historii. Geniální souboje a stejně geniální postavy. ()