Muž, který přijde při letecké nehodě o rodinu, spřádá důmyslný plán na pomstu viníkům. Chce se dostat do blízkosti magnáta, jehož pachatelé požádali o pomoc se záchranou nákladu ztraceného letadla... John Talbot, odborník na záchranu a vyzvedávání vraků z vody, se stane svědkem vraždy své ženy i dítěte. Po neúspěšné spolupráci s policií Talbot zosnuje vlastní plán, jak předat vrahy své rodiny do rukou spravedlnosti. V přestrojení za zločince zinscenuje fingovanou vraždu policisty a unese Sarah Ruthvenovou, dědičku ropného impéria. Talbotova předstíraná troufalost zaujme vůdce zločineckého podsvětí, který chce zachránit cennosti z paluby havarovaného letadla, jehož trosky skončily na mořském dně. Jenže Talbot ví, že je tento muž odpovědný za smrt jeho rodiny a rozhodne se zařídit, aby se z výpravy za záchranou trosek letadla už nikdy nevrátil. (Cinemax)

majo25

Zaujímavý akčňák s niekoľkými trilerovými prvkami. A je prekvapujúce, že je to Made in UK. Má kúúlový rozjazd a vydarenú krimi zápletku, ktorá síce má nejaké chybičky krásy, ale vcelku viac než obstojí. Obstál i pre mňa úplne neznámy a postavou nevysoký Barry Newman. A Bena Kingsleyho som s jeho čiernymi vlasmi takmer nespoznal - ešte k tomu záporáckej roli. Záver síce ztrácal tempo, ale vynahrádzal to svojou netradičnosťou. ()

snared

Úvodní naháněčka s červeným Gran Torinem jako by slibovala dvojku Vanishing Point, jenže pak se to změní ve slušnej thriller se skvělym Barry Newmanem, sympaťandou Suzy a sirem Benem jakožto debutujícím záporákem. Finále vskutku originální, ale dá se "vydýchat". Tyhle 70´s flicky mám rád. 3,5* ()

JohnSmith

Slušný thriller plný akce se sympatickým Newmanem. Hodně jsem se rozhodoval, zda nedat o jednu hvězdu navíc, ale bohužel jsem moc brzo prokouknul, o co vlastně běží (moje chyba asi) a zklamal mě konec. ()

mikulem

Kvalitní dobrodružná podívaná. Tuchner umí převyprávět příběh bez zbytečného žvanění a umí v něm udržet napětí. Obrazová kompozice je rozmanitá a pěkná na pohled, ať už jde o záběry krajiny, ropných věží nebo mořského dna. Jediné výraznější klopítnutí je ponorkový závěr, kde se nabízelo přece jen o něco dramatičtější zpracování. To je ale vyváženo skvělou úvodní honičkou. Rozhodně je to mnohem zajímavější podívaná než Newmanův nemastný neslaný VANISHING POINT. ()

vitekpe

Slusny mix mezi americkou a britskou krimoskou. Prvni pule vypada jak Newmanovo pokracovani VP, druha zas jak nejaky dil Jamese Bonda. :) Ale dobry...dlouhou chvili ukrati a neurazi. ()

r_t_fish

První půlhodinu se film tváří jako lobotomizovaná kombinace buranské komedie Smokey and the Bandit s existenciálním útěkem Kowalského z Vanishing Pointu, nic než nekonečná honička a neschopná policie v louisianských močálech. A potom to začne - thriller, kde nic nebyla náhoda a pomsta hlavního hrdiny se naplňuje s nemilosrdnou trpělivostí. Poslední třetina nejen podmořsky připomene neo-noirový klenot Noc postupuje, ale zůstává pevně v kolejích drsné 70s žánrovky. Hlavně nečíst místní popis obsahu, který prozradí všechno, co se má divák dozvědět až na konci. ()

Han22

Naštvaný muž se porve v baru, u soudu pak zastřelí poldu, jako rukojmí si veme dívku a začíná zběsilá jízda s policajty za zády. Barry Newman v hlavní roli a další Vanishing Point? Kdepak všechno je úplně, ale úplně jinak a jestli si to nechcete vyzradit, nečtěte obsah, já si tím ten film dost zkazil, protože zvraty jsou parádní. A celkově na to, že v tom nikdo známý nehraje a nikdo známý nerežíroval jde o solidní thriler s prvky akčního a dobrodružného filmu s vynikajícím podmořským finále. Barry Newman opět hraje muže, co už všechno ztratil... já bych tam ve finále zůstal. Každopádně finále rozhodlo váhání mezi 3-4 na konečné 4* i když jsem se místy nudil. PS: Ben Kingsley s černýma, ustupujícíma vlasama a relativně mladým obličejem je takový nezvyk, že mě to došlo až zpětně, že to byl on. ()

markotter

Tvůrci měli až moc bujnou fantazii na to, aby to bylo věrohodné a šance, že se Talbot dostane právě tam, kam chtěl byla minimální. Ale když se přes tohle člověk přenese, tak je to docela zábavné. Největším překvapením pro mně byl Ben Kingsley ve své první filmové roli. Celou dobu jsem čekal, kdy se tam objeví, a on tam skoro celou dobu byl - ale já ho nepoznal :-) ()

John80

Staršia klasika ,kde chlapík pride pri nehode strateneho lietadla o manželku a malého syna a nasleduje pomsta a hľadanie utopeného lietadla 3* ()

dogma97

No jo, stará škola. Z ní musím ocenit poctivou dlouhou automobilovou honičku ala Bullittův případ, výborně nasnímanou. Ovšem to ostatní - příběh, tempo, pěstní souboje - spíš starou školou utrpělo. ()

Numerobis

Z knihy jsem byl nedavno nadšený, proto jsem očekával to samé i od filmu (když jsem zjistil, že existuje a podstoupil martýrium jeho sehnání). A bohužel, dostalo se mi jen průměrné, až podprůměrné akční nudy. Honička, kterou zde někteří opěvovali, byla v knize podána daleko reálněji a upřímněji. Ta filmová měla v sobě značné množství naivity a neupřímnosti ála Kobra 11. Auto je jednou rozflákané, podruhé skoro zdravé, policisté naivní a nepohybliví a vůbec, kdyby nebylo velice akčního záběru "z kokpitu", byla by ta Kobra elf snad i lepší. Jako celek film působí pro čtenáře velice rozpačitě, zejména díky generalizacím - dramatická scéna v ponorce, ta se v knize podala celkem realisticky a uvěřitelně, zde jsme byli svědky "znásilnění" ponorky. I ti ostří hoši s kolty proklatě nízko zde působí spíše jako parta hejsků. Pokud jste však knihu nečetli a film vás prostě jen zajímá z bůhvíjakého důvodu, čekejte celkem dobrý jednoduchý snímek. Jako čtenář knihy, však nemohu jít hodnocením výše. ()

adako

Prudko priemerná adaptácia skvelej knihy, úplne predlohu vykastrovali a to čo zostalo stojí zaprd. Jediný svetlý moment je potom skvelá automobilová naháňačka. ()

vk252

Jsem rád, že ho mám ve sbírce. První projekce v letním kině skoro před čtyřiceti lety... Druhá projekce v tom samém letním kině někdy v roce ´77 mne utvrdila o tom, že to je vynikající film tak, že jsem pomohl promítačovi odvézt dvoukolku s filmy na nádraží k odeslání vlakem na další štaci. Pro mladší nebo neznalé - nebylo to z Krátké - Dlouhé Lhoty, ale z okresního města cca 50 tis. obyvatel. V Praze to třeba promítač na to nádraží poslal po známém taxíkáři :-). To byl krásný a klidný život... S promítačem jsme pak šli na pivo. Některé filmy beru takhle pocitově, atmosféru, nebudu a nechci hodnotit počitatelné. ()