Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

R.Drson

Nicnedělání je dost vyčerpávající. Výborné herecké výkony hlavní dvojice dávají najevo, že stačí počkat na další generaci a český film se opět vzpamatuje. Product placement mě neirituje (kromě dvou případů s jogurty), protože bych si nedokázal představit že by v nonstopu, který každého sponzora naplňuje očekáváním zisků, prodávali všechno bez loga, stačí si vzpomenout jak vypadají auta v televizních seriálech a filmech, která mají odštípnuté značky, ale každý divák je nakonec pozná. Rozumný člověk se přece nenechá zblbnout a ty výrobky kupovat nebude. ()

Monyfik

Při zajímavé reklamě na film, jsme byli zvědaví, jaké to vlastně bude. Jaké velké bylo zklamání, když na konci filmu řeknete "o čem to vlastně bylo?" Obyčejný příběh o obyčejných lidech (hlavně Ofka), kteří v životě nic nedokážou, neumí se osamostatnit a nic řešit, se tady litují, jací jsou to chudáci. Neberu otázku, že se děj odehrává v Praze, kde o práci není nouze..... Dvě hvězdy za výkon Pana Mádla, jinak velice podprůměrné. ()

jabrada

Atmosféra filmu byla příjemná a herecké výkony skvělé,pouze děj poněkud chybí a to mě příjde přecijen škoda. ()

vykyn

Těch 81 min bylo pro mě dlouhých.Na plátně se nic nedělo a mě ještě k tomu chytlo koleno..takže utrpení..Absolutně film o ničem a pro nikoho.Možná pro obyvatele Karlína,kteří tam poznávali své domy a ulice.Mádl však obstál,takže nějaké hodnocení dám.. ()

MaryLou

Třeba jsem to pořádně nepochopila a třeba to je fakt blbost. I když Issovou zrovna nemusím, tady se mi poměrně líbila, o trochu víc než Mádl. Nevím, jestli je to něco, co by člověk měl znát, nebo něco, co by spíše znát neměl. Dvě hvězdy, nebylo to zas takový utrpení, abych dala jednu. ()

Spike86

Žádný převratný námět, slaboučký scénář, herci také neexcelují, prostě nic moc film. Příběh není moc dobře vymyšlen, hlavní postava, která hledá samu sebe (a není jediná) by zasloužila spíš pár facek. Na to jak je to krátké se to zdá být neuvěřitelně dlouhé. Nuda. ()

josmart

Herci, které mám rád + OHM square. Film nemá nijak hutný děj, působí celkem syrově a dobře se na něj dívá. Problémy hlavní postavy jdou mimo mně, holt už jsem jiná věková kategorie. Ale samozřejmě jsem jí fandil, Martha Issová je skvělá, nelze jinak :-) ()

anonyym

Tak jsem konečně viděla tenhle film. Čekala jsem hodně, a jestli se očekávání naplnilo ze třetiny, je to moc. Z prvních třicet minut se nestalo vůbec nic, na co by se dal navázat další děj (z čehož vyplývá, že se nic nestalo ani dalších jedenapadesáti minutách). Ofka byla jen protivná holka "zklamaná" životem (údajně), ale nějak jsem nepochopila proč (dobře, tak jí podvedl přítel...) a vůbec celý ten její "osud" působil hodně přehnaně, stejně jako kontrastně působící Mádl - její anděl strážný, co se náhodou vždycky nachomejtnul tam, kde ona potřebovala. Ale na české poměry asi nadprůměr. Bohužel. ()

MaximusMax

Jako tu píše TRON, ne puberta, ale období po střední škole je pro většinu lidí obdobím opravdového dospívání. První skutečně samostatná rozhodování, definitivní konec dětství... téma tedy podle mě velmi zajímavé a nosné, zároveň však v tomto filmu ne tak docela využité. Další z českých filmů zobrazující mladé lidi, kteří mají spoustu možností, svobodu a žádného konkrétního nepřítele, proti kterému bojovat, a neví si s tím rady. A také další český film, který nepřináší žádnou odpověď nebo rozuzlení. Díky zajímavé atmosféře 3 a půl * ()

Jevablo

Má to svá pro a proti. Děj neřešte, jak vtipně a výstižně poznamenal jeden kamarád: je to film natočený ženou, děj nebude (je fakt, že to je železné pravidlo). Takže je to o takových těch malých věcech, které vidí ženy a chlapy moc nezajímají. Ale neodsuzuji! Prostě Issovou odkopne Dolanský a balí ji Ubr (no, kdo děj vystihne líp a rychleji?) Issová jako postava je naprosto nesnesitelná: neví, co chce, je protivná na všechny okolo, přesto ji chudák Ubr prostě asi musí balit nebo co, protože jiný ženy dneska nedovezli. Fakt nevím, proč by někdo měl postavě, kterou Issová hraje, nadbíhat, mě by otrávila při prvním kontaktu. Ale nešť. Ostatní členové rodiny, další kamarádi, postavy z krámu atd. hrají roli zcela podřadnou a křoviskovou a už se o nich nebudeme bavit. Ubr nakonec (asi, teda, jako, koneckonců točila to žena) Issovou sbalí. Ale ok, středně dobrý film. ()

Kivis

Totální zklamání. Film absolutně o ničem. Herci, kteří už mnohokrát dokázali, že umí, tu předvádějí naprosto mdlé a těžko uvěřitelné výkony. Celý "děj" směřuje od nikud nikam. Zápletka žádná, rozuzlení tím pádem také žádné. Koncentrovaná nuda a totální trapnost. Ještěže to má jen necelou hodinu a půl. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech