Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

Manas50

Po delší době jsem si pustil nový český film, které obyčejně moc nevyhledávam. Čekal jsem nudu, ale nakonec se mi to líbilo i přes slabý scénař a plochý přiběh, který by si jistě zasloužil vice propracovat, třeba za cenu delší stopáže filmu. Mádl i Issová zahráli opravdu dobře, ale chybělo mi lepší vykreslení a psychologie jejich postav. 65% ()

Bugiii

Nenadchl mě, ani neurazil.Je to jakoby režisér střihl pár scén z normálního dívčího života. Akorát je to na mě celé moc depresivní. ()

jjjerry

Hodnocení je velmi těžké, perfektně zahrané postavy. Trochu ponurá atmosféra dodává negativizmus a beznaděj, lokalita Karlín je vybraná perfektně, staré činžáky a zároveň nová zástavba za Rohanskym nábřežím. Reakce na komentář níže, příběh je až moc reálný. U filmu se rád pobavim, vidim něco co nevidim kolem sebe. Ale tenhle film mi přijde spíš trochu jako smutný dokument současnosti, když člověk zapadne do stereotypu a začne se litovat a nevidí nic pozitivní, jen proto že se mu nechce. Doporučuju, myslím že je to velmi podceňovaný film. ()

JohnTheOne

Poslední dobou se mi opravdu nestává, že bych řekl, že by ten film mohl být delší. 81 minut mi přijde docela málo a film v podstatě nic nevyřešil. Ono vlastně ani nebylo moc co řešit. Issová je na všechny naštvaná a Mádl jí miluje, to je tak celý příběh. Dost mi vadil product placement, i když ho nebylo tolik, jak je v dnešní době pomalu zvykem. Jinak to vůbec není špatný film a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Především Mádl hraje dobře. ()

Zirael

Otřesnej příšernej film bez nějakýho děje. Celou dobu jsem čekala, co se teda stane a ono se, světe div se, nestalo nic. Marthu Issovou nemám moc ráda... možná proto, že mi přijde že mluví tak nějak zpomaleně, ale tady nesympatická jak nikdy. Pro mě to byla nehorázná nuda a hvězdičku dávám za obstojně hrajícího Mádla, který pro mě po tomhle filmu přestal být jenom snowboarďákem. ()

RoB23

Film, na který se strašně příjemně dívá, i když na obrazovce neprobíhají zrovna příjemné věci. ()

Florie

Neříkám, že se mi to vůbec nelíbilo, ale na druhou stranu mě to ani nijak neoslovilo. Celý film jsem dokoukala především kvůli Mádlovi, jehož postava byla super a on ji uměl skvěle a přesvědčivě zahrát, ale jinak... Žádný hlubší dojem, nebo zamyšlení to ve mně nezanechalo... ()

kolly13

Tak tohle moc nevyšlo. Stále jsem čekal na nějaku pointu, silnější příběh. Vím, že to byl záměr, ale nějak se to rozplizlo na neurčito. Raději jsem se měl dívat doma. ()

johnnie78

Další film, který se odehrává na Marsu, a nikoliv na této planetě. Blbé, nevěrohodné postavy pronášejí banality, které by žádný žijící člověk nikdy nevyslovil, a prostě se tak plácají, od začátku do (nijakého) konce. Proč se tyhle zbytečnosti vůbec točí, to by mě fakt zajímalo. ()

Ironhead

Nevim, necim to ma pro mne atmosferu... mozna ten zasmusilej sychravej Karlin a jeho okoli... kvalitni herci, na ten film se rad podivam znovu, ikdyz jde na dvojce treba uz potreti, coz o naprosty vetsine filmu, nekd yi tehc kvalitnich, rict nemuzu... ()

Winster

Správně depresivní film o Karlíně. Nevím kdo se tam v těch místech pohybujete, ale zrovna optimisticky to tam nevypadá. ()

merissa

Další zbytečný film. Za zmínku stojí jen skvělá Martha Issová, která dokázala film udržet jakž takž při životě. ()

mikul

Tento film spíš vidím jako sobotní večerní film v televizi- to by bylo ideální. Příběh, jestli se tomu tak dá říct, ničím nepřekvapí a jak už bylo řečeno, Issová jako by si protáhla roli z Dobré čtvrti. Trošku zklamání a zbytečný film. ()

medvidek

Šel jsme na film s mírnou nedůvěrou, kterou vystřídalo nadšení. Film nemá jednoznačný děj, jako zápletka, řešení zápletky a výsledek, ale většina lidských životů ho nemá taky, prostě plyne, a stejně se vyvíjel tento film. Takže za 4 a jedna hvězdička za odvahu ()

Blažena

nebo spíš tři apůl. líbila se mi atmosféra filmu, která byla svým zvláštním způsobem velmi poetická, (ano, i ve večerce-nonstopce se dají natočit pěkné záběry) herecké výkony jsou taky skvělé ale trochu pokulhává scénář. scén typu: "nech mě bejt!" taky nemuselo být tolik. Nehodnotím tento film tolika hvězdičkami moc objektivně, protože opravdu zas tak dobrý nebyl. Já jsem ale přesně chápala pocity Ofky, takže jsem si užila (i prožila) formulky typu: Co bych měla komu dokazovat? apod. Film zkrátka popisuje období života, jehož ztvárnění se v umění opakuje tak často, že se z něj stalo klišé. Ti, co se ale v takovém období právě nacházejí, dokáží klišoidnost snímku tvůrcům odpustit. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech