Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

Soubi

Nebylo mi jich vůbec líto, protože jsem k nim nezískal žádný vztah. Proto jsem s cynickým úšklebkem sledoval jejich problémy a...nudil se. PS: hlavní hrdinka mi byla vyloženě protivná ()

MrMir

Sledovat Marthu brečící v rohu, brečící v obchodě, brečící na ulici. Sledovat Marthu chodící po ulici. Sledovat Marthu prodávájící v obchodě. Sledovat Marthu šíleně tančící.....jak dlouho mě tohle jako mělo bavit? Naprosto zbytečný film, který postrádá jakýkoli náznak děje a napětí. A může se tvářit jak chce umělecky a nezávisle, u mě je to prostě naprostý propadák. ()

Arcipes

Tísnivé, nepříjemné a zvláštně zatuchlé. Lehce nepravděpodobný sociální mišmaš. Není to špatný film, ale zdá se mi, že jen díky Issové a Mádlovi. 3/5 ()

maoc

Tenhle film nijak kouletrhající není. Na televizní film by to byl nadprůměr, na kino je to docela slabé. Marthu mám celkem oblíbenou, ale nemůžu si pomoct, vadí mi její hlas. Vždycky mám pocit, jakoby hrála, že mluví a nemluvila normálně. Taky si vzpomínám na jednu pohádku, ve které se o Vánocích objevila a v ní mluvila úplě stejně, jako v tomhle filmu. Což je teda dost propadák IMHO. ()

nula87

Film nám předkládá pokus o výpověď , načrtávající problémy dnešní mladé generace, a už to se v českém filnu cení. Ale bohužel zpracování není zdaleka takové, jaké by si téma zasloužilo. Ještěže Issové a Mádlovi můžeme aspoň do jisté míry jejich postavy věřit, a i přesto, že scénář jim v mnohém podkopává nohy, oni obstáli. 50% ()

Jaromír

Já nevím, jsem z filmu nějakej smutnej. Vtáhl mě do děje, ale chtělo to podle mě silnější závěr, který by si člověk zapamatoval. "Proplul" jsem filmem ani nevím jak a najednou byl konec, čekal jsem nějaké "strhující" momenty, či něco, na co by si člověk pamatoval ještě po roce, ale nic takového tam bohužel nebylo. ()

nikodeer odpad!

Naprosto o ničem, dosti zoufalý pokus o rádoby nezávislé drama, který jsem jim vážně nesežrala. Další důkaz úpadku české kinematografie a pro mě jen utvrzení v tom, že moje rozhodnutí nechodit na české filmy do kina, není vůbec špatné. Neříkám, že každý film nutně musí mít nějaké poselství, ale co tohle má divákům dát? Issová mě navíc celou dobu jen neuvěřitelně iritovala jak svým výrazem, tak i stupidními dialogy, začínám k této slečně mít averzi. ()

TonyStark

V hlavní roli noční Karlín. To by šlo. A Martha Issová si to taky dobře dala. Mádlova role dementa mi lezla na nervy, ale zvládnul ji až podezřele věrohodně. Je to o přemýšlění a o anonymních lidských osudech,kterých je každé velké město natřískané. Klasická festivalovka. ()

Pitryx odpad!

Tak moje maminka by o této „dupereli“ řekla, že to nemělo ani hlavu, ani patu. A měla by pravdu. Mádla nemusím, a i celkově ta bylo prostě o ničem. Bylo to bezduché a nudné. Úplně zbytečný počin. ()

Mamlas odpad!

Další typicky český film - nudný, zbytečný a o zbytečných věcech. Díky zbytečné České Televizi jsme měli možnost, pardón, povinnost, se na jeho vzniku finančně podílet. Tak moc děkuji. ()

pOne

Výborný Jiří Mádl. Martha Issová jakoby si protáhla svoji seriálovou roli z Dobré čtvrti. Děj filmu se tak nějak vyvíjel odnikud nikam. Průměrný snímek. ()

swell

Ničím zvlášť zajímavý příběh zpracovaný nijak zvlášť zajímavým způsobem. Pro mě příliš obyčejné, všední a nudné... 30% ()

wendus92

Jedna hvězdička za Jirku Mádla, který by měl konečně dostat šanci hrát v nějakém kvalitním českém snímku, protože on hraje opravdu velmi dobře. Jinak film o ničem, svým způsobem bez děje, neustále to samé dokola. Je to vlastně celé postavené na smutných obličejích Marthy Issové, které se zde jako Ofce nedaří a musí se s něčím neustále vypořádávat. Pro mě nuda a zbytečný film. ()

Phex

Pro mě obrovské zklamání. Ve filmu se vůbec nic neděje a zkoumat hodinu a půl proč je nějaká puberťačka líná se sebou něco dělat - nevím možná to pochopí nějaké feministky, ale na mě je to moc ujeté. To, že se nakonec vychrápe s lůzrem Ubrem je ke všemu proti ženské podstatě :-). Průser jako je Ještě žiju s věšákem...to ale zase není, asi díky profi hereckým výkonům. Sečteno a podtrženo - koukat na to = ztráta času. ()

sendisis

Film, který vypráví o tom, jak je těžké dospět, poprat se s tlakem okolí a očekávání společnosti. "Najednou je všechno špatně" říká Ofka a jako by mi pripomněla prvky z mého života, člověk se občas totiž dostane do situace, kdy je najednou svět jen černý, uvízne na mrtvém bodě, nemůže se hnout a neví proč. Chce se pohnout, ale neví jak, kde začít. Toho koho má rád, ten ji nechce a kdo chce ji, toho zas ona odmítá. Typická situace. Film Michaely Pavláskové věrně ukazuje, jaký je svět a jací jsme my, myslím, že je to film nejedné generace. Někdo situaci Ofky nepochopí, protože se do ní nikdy ve svém životě nedostane, ale většina lidí se občas octne někde mezi dnem a ještě větším dnem a pak dokáže tento film ocenit. ()

Prubner

Je to skvěle natočené a zahrané. Portrét holky, která neví, co chce, je docela přesvědčivý, jenže to je tak všechno. Film nenabízí žádné řešení ani východisko. A navíc s hlavní hrdinkou těžko můžu sympatizovat, když mám úplně jiný pohled na život než ona. Scenáristka by mohla projevit trochu víc invence při psaní dialogů. Když podesáté slyším větu "Nech mě bejt", tak to moc nesvědčí o nějaké nápaditosti. P.S. Nevím, za co dostala L.Termerová Českého lva. Víc by si ho zasloužil Mádl. ()

Blazis34

Zajímavé drama s trochou až mysteriózní nálady se mi moc nezamlouvalo. Martha Issová hraje svoji roli velice důvěryhodně a přijde mi jako nějaká nafoukaná ženská, která nemá s herectvím nic společného, ale asi to tak má vyznít. Musím pochválit i Jirku Mádla. To je ale asi tak vše, co se mi na filmu líbilo. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech