Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

jefimyc

Nevadi mi pomale tempo, ani vystavanie pribehu, ale co ma vytacalo su klise situacie. Pavlatova je super animatorka a jej predchadzajuce Neverne hry sa mi velmi pacili. Som zvedavy co bude dalej :-) ()

vikcistic

Film ma uzasnou atmosferu spinave Prahy, tak jak ji znam ja, kdyz ji navstivim....uz jen pro vernost a realisticke prostredi i kvalitni herecky um hlavnich protagonistu si film zaslouzi mezi tremi a ctyrmi hvezdickami.....me se film libil a tak nizke hodnoceni (55 procent) si rozhodne nezaslouzi.... ()

Miloško

Bol to jeden taký bezvýznamný český filmík,ktorý ale neurazí.neako som nemohol postrehnúť zmysel niektorých postáv,ako napr. maly cigánsky chlapec,alebo to dievča čo utieklo z domu.Takisto aj Mádlova postava tam nekao nesedela,tento herec ma stále nepresvedčuje.Naopak M.Issová ako Ofka tiež síce koná divno,ale iba ona je asi svetlou stránkou Pavlátovej drámy. 4/10 ()

rafix

Film je hrozný a nudný a děsně uspávající. Děj filmu je o ničem. Dvě hvězdičky za Issovou a Mádla. ()

infernet

Mě osobně hodně potěšil Jirka Mádl, protože jemu jsem to prostě věřil. Co se týče postavy Marthy Issové napadá mě jen: "kdo chce kam, pomozme mu tam". Nicméně celkově je to takové nijaké. Ani ryba ani rak. A já se dost nudil. Nechci nikoho urazit, ale chvílemi se mi vybavoval Crash Road s našpulenou Agátou. P.s.: Při čtení oficiálního textu distributora mě napadá, jestli jsem viděl stejný film. Tak košatý, rozvrstvený a zamyšleníhodný příběh, jaký se zde popisuje, jsem rozhodně neviděl. ()

Romadoor

Ve výsledku vcelku atmosférická záležitost. Docela mi to připomnělo různé dramatické inscenace z 80. let, kdy jsem jako kluk koukal na něco co mě až zase moc nebralo jen protože nebylo nic lepšího na práci (kromě povinností). Takhle v okýnku u nějaké nenáročné práce to vcelku šlo, ale v kině bych usnul.....nechápu zcela důvod pro natočení tohohle filmu, ale zase jsem už viděl hromadu daleko horších. Nejzoufalejší mi přišla dějová linka -matka doktorka-dcera Lucie (ala Avril Lavigne dle Zajdy Munroa). A možná 61 minut by bylo příhodnější než 81.... ()

Lurtz37

Film sám o sobě nijak extra nad průměrem (i když bohužel - potenciál tam je), ovšem Martička je skvělá, pro ni mám slabost... Ale je fér pochválit i Mádla, docela se předvedl. ()

Don Kryspin

Podle mne hezky rozehraný film. Seznámíme se s postavami, získáme k nim nějaký vztah, začneme jim rozumět a ... a pak film skončí :-( Líbilo se mi, jak je ve filmu ukázané tápání dospívání - teoreticky můžu cokoliv, ale co vlastně chci, co vlastně mám udělat se svým životem...? Působivý byl rozhovor otce s dcerou u oplocené kapličky - propast mezi generacemi, naprosté nepochopení toho, co dcera prožívá (ostatně i toho, co prožívá manželka...). Místy se tu sice přehrává, místy je to trochu násilné a místy přitažené za vlasy, ale to mi zase tak moc nevadilo. To, co mi vadilo, byla absence děje. Jak jsem napsal na začátku: atmosféra výborná, ale celý film působí jen jako detailní představení postav před tím, než přijde hlavní zápletka. A ta nepřišla. ()

blanic

Pro mě velké překvapení. Výborná Martha Issová prakticky nesleze z plátna a když už místy kolísavý děj téměř stojí na místě, kopne ho dopředu skvělý Jirka Mádl, jemuž tahle role absolutně sedla. Místy mi Děti noci připomínají Samotáře, ovšem zahrané na poněkud vážnější notu. Celkově hodně příjemná podívaná. Jen by mě zajímalo, kolik lidí poznalo v násilníkovi přepadajícím nonstop charismatický hlas Igora Chmely. Možná jen já... a možná jsem teď taky za vola :) ()

macco33

Dost dobře nechápu, jak tohle mohlo získat cenu ... Je to trošku vykalkulované, ale co mně tady vadilo nejvíc, byla póza Marthy Issové, která musela furt dokola opakovat: ty seš blbej, ty seš pitomej, a ten její obličej jí pak zůstal ještě hodně dlouho (nic proti Martě - vylepšila si karmu v sitkomu o hotelu ...). Karel Janák říká o J. Mádlovi, že je neherec hrající líp než někteří herci, tady to špatné určitě nebylo, ale že by mi to nějak dokázalo hnout pajšlem - to tedy fakt ne. A celý film či příběh? Nic světoborného ani inspirujícího jsem tady neobjevil. Možná jsem měl špatnou optiku, nevím. ()

Alden_Larson

Velmi působivý snímek s velmi realistickou a emočně rezonantní zápletkou, a to neříkám jen proto, že je mi téma filmu hodně blízké. Hlavní postava je velmi dobře napsaná a Issová je v roli skvělá. I ostatní herci jsou dobří. Film vypadá moc dobře, ale je tam pár záběrů, které se moc nehodily. Hudba je ale moc dobrá, perfektně souladí s atmosférou filmu. 8/10 ()

tsatsiki

V tomto je mi líto herců, co se toho zúčastnili w nezajímavý scénář zahráli o několik tříd výš,než byly jeho kvality.Jirka Mádl a Martha Issová výborný, zbytek průměr, ale film o ničem.Rozhodně nemám v plánu si ho pustit znovu.30%. ()

Pisoarec

Velké očekávání a velké zklamání. Slečna Hejdová dokázala vnést do svých postav život a vdechnout jim duši. Některé momenty, zejména kdy Jirka Mádl vyznává Issovce své city k ní, je jako vystřižená z běžné každodennosti. Co naplat, že se takových momentu najde víc, možná tak dva nebo tři, když filmu chybí jakékoli závěrečné rozuzlení. Divák neznalý hlasu Igora Chmely, by možná ani nevěděl, že právě on přepadl Marthu jedné noci v obchodě. Postavy sice mají nějaký cíl, ale v zásadě ničeho nedocílí. Vše je nedořešené a otevřené. Otevřené konce by si ale takto mladá scénáristka měla raději odpustit a pustit se do úplného řešení konfliktů a jejich následného rozuzlení. Takto jsou Děti noci jenom dobře zahraným filmem, ve kterém však není o co hrát. Škoda. ()

egan

jednu hviezdičku pre marthu issovú a druhú veľkú hviezdu pre jiřího mádla a viac nič. vobec nič. ()

mamatyna odpad!

Jedna velká nuda! Budu se opakovat, ale to je to je jediné, co v posledních letech česká kinematografie nabízí. Jsem ráda, že za tento a jiný "odpad" neplatím v kině! Film jsme si s přítelem pustili při sobotním večeru - veliká chyba. Na spravení nálady jsme si po tomto dali film Little Children, což spolu nijak nesouvisí, ale tady se opravdu ukazují rozdíly v tom kdo umí psát, hrát, režírovat atd. Prostě kdo, (například) umí dělat film, aby diváka zaujal a vtáhnul do děje v prvních chvilkách a nepustil ho do konce. A hlavně NĚCO po sobě v divákovi zanechal. ()

FiFoo

Příběh nula, a když už tedy filmy o depresích a niterních zmatcích dospívající (??) slečinky a spol., pak bych čekal, že mi ta nálada pořádně dupne na prsa...Ani ň. Akorát mě po půl hodině začala Ofka pomalu ale jistě dost srát. A to mám Marthu Issovou moc rád. + jedna hvězdice za upřímnou snahu všech. ()

gpx

To byste nevěřili, v tomhle filmu je normálně holka, co úpně megabrutálně prodává v obchodě. No jo, jenže vona má taky kluka! A von, to snad ani nejni z tohohle světa, má něco s jinou. Chápete to vůbec? S jinou holkou!!! Každopádně, nevim jak to přesně dost dobře popsat, je tam i další kluk. A ten jí má rád. Já z toho fakt nechápu, to mě úplně rozstřelilo. Von ji má rád a vona jeho ne. Vy si to neuvjedomujete, ale tak to normálka fakticky je. No a pak .... pak to v nejlepším skončí. Taková bomba a je to jenom film, když by to klidně moh bejt fakticky kvalitní seriál. Vysvětlivky: Dávám jednu * za to, že to neni seriál. ()

david666

Sice jednání těchto "dětí" absolutně nechápu, i tak se jedná o jeden z lepších českých filmů posledních let, a to hlavně díky hereckým výkonům Marthy Issové a Jiřího Mádla. Hlavně díky nim jsem to po půl hodině nevypnul. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech