Když se neblaze proslulý „Vrah šestnáctek“ 35 let po svých prvních vraždách vrací a zabíjí znovu, 17letá Jamie (Kiernan Shipkaová) se náhodou přesune zpátky v čase do roku 1987 a je odhodlaná vraha zastavit, než začne zabíjet. (Prime Video)

Trailer

Arsenal83

Kiernan Shipka napodiv herecky nepôsobila, ako by sa jej do chrbta zabodla šipka, čakal som strnulejší výkon. Inač len taká adolescentná zábava, kde dospelák veľa očakávať nemôže a už vôbec nie hororový maniak. Režisérka spojila inšpirácie z Halloweena s Back to the Future a štipkou pubertálneho Vreskotu a tak samozrejme, že vzniká taký malý miš-maš, ale môžeme niečo očakávať od tvorkyne, ktorá má iránske korene, narodila sa niekde pri rulete v Las Vegas a vyrastala na Havaji? ()

M.i.k.e

nápad, kdy hlavní hrdinka odcestuje do minulosti spolu se sériovým vrahem aby se následně snažila zachránit ty co před víc jak třemi dekádami zabil není sice vrcholem inovace, nicméně měl potenciál být minimálně solidně zábavnou oddechovkou. Jenže není a výsledek je jen chaotický zmatek, který pořádně neví čím by chtěl být. Díky tomu Totally killer není napínavý, zábavný ani vtipný. Je tu sice pár momentů, které mohly být alespoň trochu vtipné (chvíle kdy se Jamie dívá na osmdesátá léta očima současného woke puberťáka), jenže ani tam to pořádně nefunguje a vše končí nevýrazností Kirenan Shipky. Upřímně jsem do teď nepochopil proč je herečka jejích (ne)kvalit považována za budoucí hvězdu. Já si na ní vypěstoval alergii už u Sabriny a za těch cca pět let se to nijak nezlepšilo...40% ()

Lenka.Vilka

Naprostý zabiják je film, který zaujme už svým trailerem. Mě tedy zaujal. Čekala jsem komedii o cestování v čase se sériovým vrahem. Dostala jsem to? Ne tak úplně...    Začátek je skvělý. Dozvíme se o tom, co udělal před 35 lety "Vrah šestnáctek" a kde se nacházíme právě teď. S Jamie, která je neskutečně otrávená ze svojí mámy. Puberta. Co to řešit? Jenže Jamiina máma tehdy přežila a dodnes si to nese s sebou. Doslova! Jenže on je teď zpátky, aby svojí misi dokonal. A že se mu to povede. A tak se zdrcená Jamie (jak se hodí mít kamarádku, která staví stroj času) vrací (za velice vtipného pokusu o zamordování) do minulosti, aby všemu zabránila. To musí přece vyjít! Co by se mohlo pokazit?    Bavil mě námět. Ten není nijak originální, ale je v něm skvěle zakomponované, jak si film dělá legraci z Návratu do budoucnosti. Bohužel někdy až tak moc okatě, až to působí, že na tuhle berličku vsazí až moc. A přitom proběhne jenom slintnutí nad budoucím tátou, ne žádné pořádné moře slin. Přeci jen, on to sám předtím řekl. Na škole byl tak trochu debil.    Jenže jak přibývají minuty snímku, odchází i humor, a zbývá už jenom ta slasherová část, s tím dobrým z žánru, ale bohužel i s tím špatným. Až tak moc, že mi to připomnělo, proč slashery nejsou moje oblíbená žánrová barva hororu. Navíc je docela škoda, že to, co bylo na začátku milé, je ke konci lehce otravné a zbytečně přechytralé, až se to v sobě ztrácí.    Naprostý zabiják je další z řady filmů, které dobře začnou, ale potom se ve své cílové čáře lehce ztratí. A ani Kiernan Shipka nemá dost síly, aby to zachránila... 3,5/5 ()

kingik

V roce 1987 v poklidném městečku vraždil tajemný vrah v masce a zaměřoval se tehdy na šestnáctileté dívky. Nikdy nebyl dopaden a stačil odpravit tři stejně staré kamarádky, než jeho krvavé řádění zavál čas. A znenadání se objevuje v současnosti, aby dokončil svůj krvavý účet. To už má ale proti sobě odvážnou školačku Jamie, která dalšímu vraždění chce zabránit tím, že chod dějin změní prostřednictvím neprověřeného vynálezu stroje času její kamarádky. Film se hrdě hlásí, a dokonce jej zmiňuje, k nejznámějšímu filmovému počinu v oblasti cestování časem a sice Návratu do budoucnosti. Není jen ale filmem s komediálními prvky, ale na cestu si významně přibalil sci-fi a horor. Kiernan Shipka byla vybrána do hlavní role a je to docela zábavná průvodkyně retro časy. I ostatní představitelé rolí jsou ideálně zvolení. Její pobyt v době technicky zaostalé je prokládán očekávanými vraždami, jejichž posloupnost byla mírně pozměněna. Film se krvavosti nevyhýbá, takže to kritéria hororu plní zdárně. Vrah je fyzicky dost zdatný, což už tolik nekoresponduje s představiteli této role po sejmutí masky, mimochodem zabijáci jsou dva. Nahnatchka Khan natočila teprve svůj druhý film. A její režie snoubí dobrou dávku napětí, brutality i vtipnosti. Upovídanost sice trochu převažuje, není to ale vyloženě otravné. Cestování v čase tedy má svůj zábavný říz. 8/10 ()

JohnnyD

3/10 Kým tématicky i žánrovo podobný Final Girls (2015) mal aspoň nejaké ambície, toto tu nie je nič len snaha čím rýchlejšie a lacnejšie naplniť námet "Back to the Future ako slasher" do hocijakej podoby, ktorú možno vypustiť na stream. Pamätám si na časy, keď aj priemerný video horor oplýval väčšou snahou niečo zvestovať svetu ako dnešná výplň streamov. ()

• Keď bol trailer zverejnený, vyvolalo to porovnania a kritiku za to, že má takmer identický dej s filmom Posledný nás zachráni z roku 2015, filmom tiež o dospievajúcej dcére, ktorá sa vracia v čase a musí zachrániť svoju matku. Režisér tohto filmu, Todd Strauss-Schulson, sa na sociálnej sieti vyjadril: "Nenatočil som to náhodou ja už predtým?" Štúdio, herci ani štáb filmu Totally Killer tieto podobnosti nekomentovali. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal vo Vancouveri a Burnaby (Kanada). Obdobie natáčania trvalo od 11. mája do 24. júna 2022. (Arsenal83)
  • Maska vraha je zmesou fiktívnej postavy Maxa Headrooma bez slnečných okuliarov a Billyho Idola s jeho typickou visiacou náušnicou. (Arsenal83)