Reklama

Reklama

Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Je fascinující, co Jackie Chan všechno dokáže bez lan a kaskadérů (bohužel za cenu velkých zranění a jedno skoro fatální). Jeho humor je také zajímavý. Sklářům v Hong Kongu musela po filmu pěkně kvést pšenka :). Děj je jednoduchý, ale pokud přistoupíte na Chanova pravidla, budete se královsky bavit. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No řekněme, že se jedná o nadprůměrnej rozjezd série. Některý hlášky a situace jsou určitě zapamatování hodné a především typicky ve stylu pana JC. No k tomu někdy patří i ten bláznivej humor doslova za každou cenu, kterýmu prostě úplně nehovím. Je to solidní film, ale i tak malinko přeceněnej. Za mě 65% ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Keď sme mali dvanásť, tento film sme zbožňovali. Keď som ho videl teraz po dlhom čase, nebavil ma. Čo z toho vyplýva? Že Police story je film pre 12-ročných chlapcov. Na tom samozrejme nie je nič zlé, keďže ako vieme, u chlapa sa vyvíja najmä telo a myseľ, ak vôbec, až v druhom rade. No ale k veci. Humoru som si príliš nevšimol, romantická linka je čistá výplň stopáže a od Chanových féroviek som očakával viac invencie. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

"Police Story" platí za esenciální příklad hongkongské akční kinematografie, ale zapomíná se, že tento film vůbec ustanovil její dodnes přetrvávající podobu. Jackie Chan, který na snímku pracoval coby hlavní představitel a kaskadér, ale také choreograf akčních scén, autor scénáře a režisér, měl tou dobou již díky svým akrobaticky nápaditým kung-fu komediím dobře rozjetou hvězdnou kariéru v Hongkongu, ale také absolvoval dva neúspěšné pokusy o průlom na americký trh. "Police Story" byla jeho velkolepým návratem, kterým chtěl ukázat, že dokáže v domácím prostředí mnohonásobně překonat americké produkce. Skloubil proto atrakce kaskadérské akce (které o pár let dříve do Hongkongu importoval první díl série kasovních mega trháků "Aces Go Places") a bojových umění s žánrem urbánního policejního thrilleru, a současně zachoval svou populární image dobrosrdečného lidového hrdiny i akrobatický slapstickový humor. Výsledný film, kde zásadový policista navzdory ranám, kulkám a byrokracii jde po bezskrupulózním magnátovi, se stal domácí i mezinárodní senzací. Jackieho Chana etabloval jako největší žijící hvězdu Hongkongu a dodnes zůstává jeho nejambicióznějším počinem. ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Jackieho Chana mám rád, ale jeho filmy ako také nie sú žiadnymi zázrakmi a Police Story nie je výnimkou. Je to síce lepší film, ale lepší na hranici priemernosti. Pár dobrých akčných scén nezachraňuje celkový obsah, ktorý nie je zas tak výnimočný. Je sa na čo pozerať, sem tam vtip, sem tam pekná a efektná mastenica v podaní tohoto blázna, ale celkový dojem z filmu je na 3*. 70% ()

Galerie (78)

Zajímavosti (23)

  • Deštník, kterého se Chan Ka Kui (Jackie Chan) drží ve scéně, když visí z dvoupatrového autobusu, je kovový, aby unesl jeho váhu. (Rominator)
  • Film existuje ve více verzích sestřihu: hongkongské - 101 minut, japonské - 106 minut, britské - 99 minut, americké - 90 minut a španělské - 88 minut. (Rominator)

Související novinky

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (více)

Reklama

Reklama