Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

V průběhu celého filmu se Jacky neohroženě vrhá do výborně připravených soubojů. Což je věc dnes podle mě docela nevídaná. Nicméně tady se skutečně bojuje pravidelně:) a hlavně - choreograf odvedl perfektní práci. Přesto mě některé pasáže nesedly, mám radši drsnější příběhy a tu komediální část bych si klidně odpustil. Jenže jinak to zřejmě u jeho filmů nejde - hlavně vše s humorem. Naštěstí se většina komiky dá hravě překousnout a především poslední cca půlhodinka je naprosto brutálně nemilosrdná, což mě hrozně potěšilo. Rozhodně jeden z jeho nejlepších filmů!(3.9.2009)

Netušil sem, že vynikající úvodní scéna "Stallone vs. Truck" z Tango & Cash, byla naprosto bez šlupky (a do detailu) obšlehnutá právě z Police Story (a moooc mě to pobavilo :-)) Ostatně to nebylo zdaleka jediné! Tahle stará "hongkongská klasika" byla vůbec hotovou "inspirační" studnicí pro hned několik americkejch akčáren :-)(3.1.2011)

Jako první díl Série Police Story, jsem viděl 4. díl (New Police Story). To jsem si řekl, že starší díly jako 1,2 a 3 nemůžou být lepší než 4 díl. Tak jsem neváhal a samozdřejmě sem si stáhl první 3 díly a docela jsem se divil, jak jsem to u 4. dílu mohl říct. Ale není se čemu divit. Mladý Jackie Chan jako starý Jackie Chan. Kde je rozdíl? Má podle mě nejlepší filmografii... Ten člověk (nebo snad bůh?) snad nikdy nezestárne. 95%.(21.5.2009)

Naprosto dokonalé kaskadérské kousky a bojová choreografie, které ani po 30 letech neztratily ani chlup ze své úžasnosti. Jackie Chan navíc umí skvěle prodat i laciný humor, který by v podání kohokoliv jiného působil nadmíru trapně. Chtělo to jen trochu doladit pacing,ale výtka je to minimální neboť jakmile dojde na akci, tak od filmu nejde odtrhnout zrak. 9/10(2.8.2015)

Filmy Jackieho Chana nějak nemusím, což se mi u PS jen potvrdilo. Přesto ale jde pořád o hodně příjemný film a poměrně kvalitní zábavu. O příběh ani nejde (ještě aby jo, když je hrozně jednoduchý), Chanova komika mi taky moc nesedí, ale pár vtipných okamžiků tu je, herecké výkony typicky asijsky afektované. O co ale jde především, jsou akční scény, které rozhodně stojí za to. Ať už je to parádní jízda na autobusu nebo naprosto luxusní finále v obchoďáku, které se zasloužilo o čtvrtou hvězdičku. PS určitě není nějaký zázrak, ale díky akci a krátké stopáži (aspoň na dostupném DVD) uteče velmi rychle, takže zas tolik nenudí. Ale že bych to musel vidět znovu.... to zas ne. 70%(5.9.2011)

• - Ústřední píseň "Hero Story" nazpíval sám Jackie Chan. Existují verze filmu, kde je použita instrumentální verze (tedy nezpíváná). (LION-MR.T)

• - Podle autobiografie považuje Jackie Chan z pohledu akce film Police Story za svůj nejlepší. (Rominator)

• - Pro větší míru realismu použili producenti „cukrové sklo“. To však také vedlo k větší míře zranění. (HellFire)