Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

Musím uznat, že na tuto Chanovu klasiku jsem se hodně těšil a všemu napomáhal i fakt vysokých hodnocení, které film nasbíral. Ve výsledku se však jedná o zklamání. Film má sice co nabídnout a jsou tu všechny aspekty ostatních Chanových filmů jako skvělé bitky, kaskaderské kousky a celkový nadhled. Jde jen o to, že je tu všeho hrozně málo. Film sice otevře skvělá akční scéna ale po zbytek filmu už na diváka čekají jen tři povedené bitky a akční nářez v obchoďáku. Jedná se tedy o lepší průměr ale je vidět, že film inspiroval celou řadu zámořských filmařů a i "Miša" Bay se zamlada nejspíš na Chana díval, což dokazuje úvodní akční scéna s výbušným průjezdem vesničkou. Po druhém shlédnutí slabší 4*(17.2.2009)

Jméno první akce : Hon na kance. Nádherná scéna je průjezd vesnicí. Dobrý masakr a devastace. Kaskadérské kousky Jackiho Chana jsem vždy obdivoval a že jich ve filmech, ve kterých tento herec hraje, je spousta. V tomto příběhu dělá Kevin Chan Katonsky Ka Kui ( Jacki Chan ) osobního strážce Seline Fongové, hlavní svědkyni obžaloby proti bandě drogového vůdce Koa. A věřte, že si to oba užívají. Například scéna, kdy Ka Koiův kolega má vystrašit Selinu aby začala spolupracovat. Běhá tam po bytě z maskou na obličeji a naoko se snaží zabít jak Selinu tak Ka Koiho. Už vím, kde Keenen Ivory Wayans sehnal námět na svůj film Scary Movie ( 2000 ). Pěkné akční scény, humor, láska, zrada i pomsta, to vše se dá vidět v tomto snímku. V závěrečné scéně je rozbito spousta skla a teče i víc krve. Film končí souhrnem nepovedených scén z natáčení, utržených zranění a gagů, to vše na pozadí závěrečných titulků a za doprovodu pěkné Katonské písně ( interpreta se mi nepovedlo identifikovat ). PS : Díky Woodymu , který mi napsal, že interpret je Jackie Chan osobně, je tato věc vyřešena. Říkám díky !!!(6.6.2010)

Naprosto dokonalé kaskadérské kousky a bojová choreografie, které ani po 30 letech neztratily ani chlup ze své úžasnosti. Jackie Chan navíc umí skvěle prodat i laciný humor, který by v podání kohokoliv jiného působil nadmíru trapně. Chtělo to jen trochu doladit pacing,ale výtka je to minimální neboť jakmile dojde na akci, tak od filmu nejde odtrhnout zrak. 9/10(2.8.2015)

Vždy som z filmu zachytil len kúsky a nič som z neho nemal tak som sa konečne odhodlal to skuknúť. A musím povedať že je to jeden z Jackieho najlepších! Chana treba pochváliť hlavne preto že si na svoje plecia zobral nie len hranie ale aj réžiu a takisto aj bojové choreografie. Z pohľadu diváka má film všetko preto aby vám dokázal vylepšiť deň, či už sú to Jackieho vtípky, akrobacia s telefónmi, náhaňačka v slumoch ( a že číňania nedokážu vyrobiť kvalitné veci, v tomto prípade autá) alebo perfektná bojová sekvencia v obchoďáku. Veľká poklona patrí aj kaskadérom ktorí si toho pri natáčaní tiež veľa užili. Film má jednoducho všetko a je mi jedno čo tvrdia ostatní, jedna z najlepších akčných komédii vôbec.(2.8.2012)

Filmy Jackieho Chana nějak nemusím, což se mi u PS jen potvrdilo. Přesto ale jde pořád o hodně příjemný film a poměrně kvalitní zábavu. O příběh ani nejde (ještě aby jo, když je hrozně jednoduchý), Chanova komika mi taky moc nesedí, ale pár vtipných okamžiků tu je, herecké výkony typicky asijsky afektované. O co ale jde především, jsou akční scény, které rozhodně stojí za to. Ať už je to parádní jízda na autobusu nebo naprosto luxusní finále v obchoďáku, které se zasloužilo o čtvrtou hvězdičku. PS určitě není nějaký zázrak, ale díky akci a krátké stopáži (aspoň na dostupném DVD) uteče velmi rychle, takže zas tolik nenudí. Ale že bych to musel vidět znovu.... to zas ne. 70%(5.9.2011)

• - Při jízdě po tyči v obchodním domě si Jackie Chan málem zlomil sedmý a osmý krční obratel. Také si vykloubil pánev (což bylo do té doby považováno za nemožné). (HellFire)

• - Snímek v roce 1986 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší film. (Rominator)

• - Deštník, kterého se Chan Ka Kui (Jackie Chan) drží ve scéně, když visí z dvoupatrového autobusu, je kovový, aby unesl jeho váhu. (Rominator)