Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

No přiznejme si to že co se týče příběhu, tak je tenhle film trochu slaběí čajíček. A ani vynikající scénář a strhující herecké výkony nepatří k tomu co by v tomhle filmu hrálo prim. Ale co naopak patří k absolutní špičce je akce. Vynikající rvačky a kaskadérské kousky jsou opravdu mistrně zrežírovány a je vidět a cítit, že tomuhle filmu předcházelo pořádné promyšlení scén aby byly co nejlepší. Navíc i vtipná složka filmu je tady dost dobrá a vtipná. Jackie Chan patří mezi moje největší oblíbence a tenhle film je zapsán zlatým písmem v historii hongkongských akčních filmů(26.2.2009)

No řekněme, že se jedná o nadprůměrnej rozjezd série. Některý hlášky a situace jsou určitě zapamatování hodné a především typicky ve stylu pana JC. No k tomu někdy patří i ten bláznivej humor doslova za každou cenu, kterýmu prostě úplně nehovím. Je to solidní film, ale i tak malinko přeceněnej. Za mě 65%(23.11.2014)

Nejsem Jackieho fanoušek a to se stále projevuje na filmech, kterých s ním sleduji. Je to výborný bojovník, slabý komik a jeho prvotiny jsou pro mě doslova akčními komediemi, v kterých se právě můj odpor v jeho komediálních rolích mísí s obdivem k jeho bojovým výkonům. Právě proto nemohu dát více jak 3* slavné Police story, která pro mě z dnešního pohledu (ano, neměl jsem to štěstí to vidět na pirátské kazetě v 6 letech a to se na mě podepsalo...) přijde jako amatérský počin plný kaskadérských kousků, které však v té době v HK nebyly zas tak výjimečné. A i kdyby nebyly, tak nedokáži dávat filmu 5* jen proto, že prostě Jackie proskakoval skutečné sklo ... čekám více od filmu než tohle(a klidně bych se bez tohoto obešel). Krom toho akce mohlo být více.... Osobně mám rád jeho New Police Story a předchozí příběhy mě nechávají velmi chladným.(5.4.2009)

Jako první díl Série Police Story, jsem viděl 4. díl (New Police Story). To jsem si řekl, že starší díly jako 1,2 a 3 nemůžou být lepší než 4 díl. Tak jsem neváhal a samozdřejmě sem si stáhl první 3 díly a docela jsem se divil, jak jsem to u 4. dílu mohl říct. Ale není se čemu divit. Mladý Jackie Chan jako starý Jackie Chan. Kde je rozdíl? Má podle mě nejlepší filmografii... Ten člověk (nebo snad bůh?) snad nikdy nezestárne. 95%.(21.5.2009)

Na můj vkus trochu málo kung-fu na úkor humoru. Pokud bych to ale měl hodnotit jako komedii, pak jeden z nejlepších Jackieho filmů. Některé scény mají naprosto dokonalé načasování - asi nejlepší je ta, v níž Jackie velkohubě machruje před důležitou svědkyní, kterou musí hlídat, zatímco vše slyší jeho přítelkyně. Na konci je jedna solidní bitka, tentokrát bez humoru, s trochou asijsky přehnaných emocí. Asi nejvíc mi v hlavě utkvěl záběr Jackieho hlavy prorážející do skla díru (takhle to možná zní normálně, ale je to kousek, za který by se nemusel stydět ani Tony Jaa). A vůbec, v závěrečné scéně je tříštění skla dominantím prvkem. Film měl údajně vliv na nejlepší filmy Johna Woo („lepší zítřky“, Hard boiled…), protože se v něm motají policisté, nasazují své životy, kulky sviští, pomsta je jediným východiskem…No, wooovská (vuovská:-) je hlavně finální bitka než celý film - ten je spíš Jackie-komik, v té nejlepší formě.(1.10.2006)

• - Kaskadér Blackie Ko zastúpil Jackieho Chana počas motocyklovej akcie, v ktorej preletí cez sklo smerom k vrahovi. (Peter-1307)

• - Důvod proč má Police Story tak prostý název je ten, že pokaždé když Jackie Chan začal v Hong Kongu nový projekt, každý filmař se ho snažil napodobit. Například po oznámení Legendy o opilém Mistrovi se začalo natáčet plno filmů o opilém stylu boje. Ale od názvu Police Story nevěděl nikdo co očekávat, kromě toho že to bude film o policii a nikdy předtím nikdo v Hong Kongu kung-fu film o policii nenatočil. (Raztubyl)

• - Jackie Chan si popálil ruce během scény, kdy sjíždí na tyči. (HellFire)