Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

V průběhu celého filmu se Jacky neohroženě vrhá do výborně připravených soubojů. Což je věc dnes podle mě docela nevídaná. Nicméně tady se skutečně bojuje pravidelně:) a hlavně - choreograf odvedl perfektní práci. Přesto mě některé pasáže nesedly, mám radši drsnější příběhy a tu komediální část bych si klidně odpustil. Jenže jinak to zřejmě u jeho filmů nejde - hlavně vše s humorem. Naštěstí se většina komiky dá hravě překousnout a především poslední cca půlhodinka je naprosto brutálně nemilosrdná, což mě hrozně potěšilo. Rozhodně jeden z jeho nejlepších filmů!(3.9.2009)

Jako první díl Série Police Story, jsem viděl 4. díl (New Police Story). To jsem si řekl, že starší díly jako 1,2 a 3 nemůžou být lepší než 4 díl. Tak jsem neváhal a samozdřejmě sem si stáhl první 3 díly a docela jsem se divil, jak jsem to u 4. dílu mohl říct. Ale není se čemu divit. Mladý Jackie Chan jako starý Jackie Chan. Kde je rozdíl? Má podle mě nejlepší filmografii... Ten člověk (nebo snad bůh?) snad nikdy nezestárne. 95%.(21.5.2009)

I když určité kouzlo tahle pohádka plná létajících a nesmrtelných Číňanů - tedy vlastně Hongkongžanů - má, sledovat jí hodinu a půl vás rozhodně intelektuálně nepovznese, spíš vás z toho na konci bude bolet hlava. Ale ta úvodní akce, klobouk dolů, to bylo tak krásně naivní a absurdní, že jsem musel mít úsměv od ucha k uchu.(3.4.2010)

S cinskou kinematografiou mam svoje skusenosti, a tie nie su pozitivne /hlavne s Bruce Leem/. No ale tuna sa objavuje jedina postava, ktoru osobne mozem, a to jackie Chan. Ako pribeh v Hong Kongu v roku 1985 je vystizny, subojov kopa, pan Chan je vyborny komik, akcia na urovni, rezia tiez : spokojnost. 85 %(10.5.2014)

Ako píše Djkoma (to je ten chlapík, čo napísal, že Jackie je priemerný bojovník :-D) tiež som nemal to šťastie vidieť to v 6 rokoch na pirátskej videokazete, ale užil som si to parádne. Vypisovať, že Jackie je určite z gumy nemá zmysel. Zmysel má napísať, že koľko filmárov akčných filmov musel tento film inšpirovať keď ja osobne som tam videl Bad Boys 2 a Tango & Cash. Choreografia je bezchybná, Jackie tu nie je majster sveta a keď bojuje proti presile, dostane často riadne do tela.(14.10.2011)

• - Chybou brzd autobusu dopadli kriminálníci po průletu okny na tvrdou zem namísto na auto, před kterým autobus brzdil. (HellFire)

• - Pro větší míru realismu použili producenti „cukrové sklo“. To však také vedlo k větší míře zranění. (HellFire)

• - V rokoch 1994 až 2004 používala hongkongská televízna séria Police Report hlavnú pieseň z filmu naspievanú Jackie Chanom. Televízna reklama na prácu v hongkongskej polícii si taktiež adaptovala túto pieseň ako hlavný motív. (Peter-1307)