Police Story

Jackie Chan: Superpoliš 1

Police Story

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

Hong Kong, 1985, 101 min

Netušil sem, že vynikající úvodní scéna "Stallone vs. Truck" z Tango & Cash, byla naprosto bez šlupky (a do detailu) obšlehnutá právě z Police Story (a moooc mě to pobavilo :-)) Ostatně to nebylo zdaleka jediné! Tahle stará "hongkongská klasika" byla vůbec hotovou "inspirační" studnicí pro hned několik americkejch akčáren :-)(3.1.2011)

Je fascinující, co Jackie Chan všechno dokáže bez lan a kaskadérů (bohužel za cenu velkých zranění a jedno skoro fatální). Jeho humor je také zajímavý. Sklářům v Hong Kongu musela po filmu pěkně kvést pšenka :). Děj je jednoduchý, ale pokud přistoupíte na Chanova pravidla, budete se královsky bavit.(18.3.2009)

Jeden z Jackieho zlomových filmů, instantní klasika, zasloužený hit a první díl Jackieho nejdelší filmové série. Z filmu úplně prýští nadšení a nápaditost tvůrců, od úvodní automobilové honičky s epickým zdemolování slumu (zakončené efektním zastavením autobusu s padouchy, které později obšlehl Sly v TANGO A CASH), přes vtipný souboj s fejkovým vrahem, až po finále v obchoďáku, při kterém dostane Jackie pěkně do těla (svoje slíznou i obě ženské postavy), rozbije se absurdní množství skla a Jackieho sjezd po tyči s žárovkami dostaneme jako při sportovním záznamech několikrát z různých úhlů. Respektive až po závěrečné chanovské titulky s přeřeky a zraněními, o které nebyla nouze.(9.8.2005)

Byl jsem notně zvědavý na Jackieho královskou sérii Police Story. Zdejší hodnocení a komentáře vzbuzují velké očekávání a tak přišlo dost velké zklamání. Nejedná se o nijak nadprůměrný počin, příběh víceméně tuctový, akční ani komediální stránka na nijak vysoké úrovni. Jediné co stojí opět za to, je Jackie utržený ze řetězu, kdy předvádí všechno možné i nemožné, na co by člověk asi sám nepřišel. Tohle dělá Jackieho filmy tolik známými a oblíbenými, ale co těch 15 minut, když to předtím se tváří jako velké tlustné průměrné nic. Konec mě přesvědčil o třetí hvězdě a dodal naději, že by snad pokračování mohla být lepší.(1.10.2011)

Uvažoval jsem o čistých 3*, za závěr přidám 1/2... Ve čtrnácti nebo jako sklenář bych neváhal s plným počtem! Děj jednoduchý, hezká vzpomínka na 80. léta. Souboje a kaskadérské kousky fantastické (doprava, závěr), ty už dnes však můj celkový dojem z filmu nezachrání. Ti Číňani jsou ale stejně magoři z jiné planety bez pudu sebezáchovy! Že by tam pod Mongolskem byla nižší gravitace? Nebo snad vyrábějí měkčí asfalt?(5.2.2012)

• - Deštník, kterého se Chan Ka Kui (Jackie Chan) drží ve scéně, když visí z dvoupatrového autobusu, je kovový, aby unesl jeho váhu. (Rominator)

• - Film existuje ve více verzích sestřihu: hongkongské - 101 minut, japonské - 106 minut, britské - 99 minut, americké - 90 minut a španělské - 88 minut. (Rominator)

• - Jackie Chan si popálil ruce během scény, kdy sjíždí na tyči. (HellFire)