Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

melisos

Je to můj nejoblíbenější akční film . Tohle by mělo být vzorovým příkladem všem těm filmům , které mají ambici mít zajimavou akci ( viz. americká žumpa Chucka Norrise a Stevena Segalla ). Jackieho režijní debut , který je zároveň i jeho vrchol . Od té doby už se mu nepovedlo natočit nic stejně dobrého . Všichni , kteří mají rádi Chana by tenhle film měli povinně znát a vysrat se na jeho americké nesmysly , protože v rámci Ameriky nenatočil skoro ani jeden dobrý film . Akční scény v tomhle filmu na tu dobu jsou přímo průlomové . Ač zde není úplně tak skvostný příběh ( to je sice v rámci HKC jedno ) , tak mě bavil a byl i vtipný a nemohu stále uvěřit že tohle natočil za 1 000 000 dolarů , ale Hong Kongských . ()

Matamoroz

Kaskadérská exhibice. Humor a příběh je takový prostinký...Na moje oblíbené Smrtonosné zbraně to nemá, ale nedá se tomu upřít určité kouzlo. ()

Madhuri

Mám upřímně radši Jackieho filmy s tématikou staré čínské kultury a tradičními boji (drunekn master, snake in the eagle's shadow, young master...), než jeho filmy jako právě police story... Mám radši když bojuje s jedním nepřítelem a já se můžou detailně soustředit na choreografii, než když na něho vletí celý gang...Ale nemůžu říct že by mě police story nebavila, jak už je u Jackieho dobrým zvykem výborných kaskadérských kousků, u kterých se opět málem zabil (sjezd ze světla), se nám tu dostává dosytosti a i ten jeho "podivný" humor a všelijaké pitvoření, který rozhodně každému nesedí (mě třeba jo :D ), se tu najde (scény s dortem u něj doma :D )...No a na konci se z něj stává totální maniak co chce všecky zmlátit a je s nervama totálně v pr*eli, což jsem lehce nepochopila proč to zrovna tady skončilo ale dobře :D Sečeteno podtrženo další Chanovská kultovka plná akce a kaskaderských triků, která se řadí k těm nejlepším. Ale já radši zkouknu něco se starší tématikou... ()

wallax

Gigantická pocta filmom s tématikou bojových umení. Do detailu vymakané akčné scény, špičková choreografia, každej jednej z nich, nesilený humor, neuveriteľné až nadľudské výkony kaskadérov, príjemný príbeh a dobrá hudba. Pri pozeraní mi stáli chlpy asi aj v ušoch...Jackie natočil v roku 1985 akčno komediálny skvost, ktorý má hodnotu aj o 30 rokov neskôr a to nie len pre milovníkov akčných filmov...a ešte dlho mať bude. ()

johnsnow

Chanove údajné opus magnum. No a nie je to zlé a záver v obchoďáku slušný len na môj vkus tam bolo až priveľa humoru vzhľadom k téme. A nevýrazný záporák. ()

KajlQ

Jackie Chan dal opět přes prdel pár šikmovokejm gangsterů docela pěkným a elegantním způsobem a předvádí svoje tríčky , které si jako vždy dělal sám a zlomil si svou prdelní kost už po 173tí?! Proč ne! 80% ()

MaxQ69

Scénář hodnotím jako absolutní brak. Ale Jackie... Smekám. Jiné označení než "borec" pro něj nenacházím. Ty pohyby, všehcno je tak ladné a plynulé. Skutečný boj, nikde žádné triky ani speciální efekty. Tím u mě, již tak dost oblíbený, Jackie dost stoupl. Být dobrý scénář, mohl to být jeden z nejlepších filmů vůbec. Jackie a nakonec i jeho spolupracovníci tomu toiž dávali obrovský potenciál. I přes nevydaření námět, musím dát plný počet bodů. ()

MorraEddie

Příjemná akční komedie u které Jackie ukazuje svůj komediální talent a hlavně jeho dar od boha v podání neuvěřitelných kousků co umí jenom on. Film jede jako vlak bez zastávky od bodu A k bodu B aniž by jakkoliv přibrzdil. Tuhle jízdu by si žádný fanoušek akčních komedií neměl nechat ujít. 78% ()

HKstars

V roce 1985 se Jackie Chan rozhodl "přehodit výhybku" a za tehdy astronomický jeden milión amerických dolarů natočil akční film nové HK vlny. Současné lokace, minimum humoru, maximum akce. Kvůli tomuhle trháku vzniknul proslulý "Jackie Chan´s stunt team" a není se co divit, protože Police story je plná fantastických, dnes již stoprocentně kultovních, kaskadérských kousků (úvodní průjezd vesnicí, zastavení autobusu, závěrečných třicet minut). Krom toho Jackie dokazuje, že i bez podpěry v podobě humoru je schopen uhrát náročnou roli. Skvěle mu sekunduje Bill Tung jako starší inspektor, Maggie Cheung jako jeho přítelkyně (tato role ji proslavila) a v neposlední řadě Yuen Chor jako dokonale slizký záporák. Jackie v rozhovorech prohlašuje, že první Police Story dodnes považuje za svůj nejpovedenější a nejoblíbenější film. Není divu - pětihvězdičková akce, neuvěřitelné výkony a svěží filmový vánek, který v HK kinematografii nenechal kámen na kameni. Jestli jste Police Story ještě neviděli, zákonitě si musíte připadat méněcenní ;). 100% ()

PTuranyi

Priemerná hongkongská krimi komédia. Celý príbeh akoby vypadol z pera bláznivých talianskych komédií, ale pri preklade do mandarínčiny sa stratili všetky pointy. Naivný príbeh je naplnený naivnými vtipmi, ktorí hrajú hongkongskí ochotníci a produkujú amatéri čo vidia kameru prvý raz. Pitvorivé grimasy hercov na čele s Jackie Chanom ma rozosmiať nedokázali. Na zábavu to bolo príliš a na grotesku primálo. Chanove bitky však majú svoje čaro. Nejde tu o nejaké šaolinské majstrovstvo vycepované rokmi tréningu v osamelom horskom údolí, ale skôr o rýchlu a efektnú improvizáciu. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu