Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oděvní čtvrť v New Yorku. V několika budovách tu tisíce pracovníků vyrábí většinu amerického oblečení. Ale za těmi zdmi se nachází opravdový svět. Ohromující džungle konfliktů, brutální konkurence a násilí. Alan Mitchell (Kerwin Mathews) se po několika letech vrací do New Yorku a nastupuje do oděvní firmy svého otce Waltera Mitchella (Lee J. Cobb) v době, kdy otcův partner přichází při nehodě o život. Jak se Alan seznamuje s pozadím chodu firmy, odhaluje se pro něj neznámý, nemilosrdný svět, neštítící se ani lidské oběti. (ilclassico)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vacsinu noir filmov mam zakodovanych ako detektivky, tuto ide o odbory v priemyselnom odvetvi. Kazdopadne realita je tu - jaxa na noir film patri - zobrazena pekne brutalne, drsne, dialogy maximalne cynicke, no a potom ked tvorcovia zobrazili kadejake opustene newyorske ulice, bolo mi teda vselijako, len nie dobre. Kazdopadne vyborny noir film, vrele odporucam, Aldrich je znamy tym, ze tocil chlapske filmy, tuto je jeden v plnej nadhere : 84 % ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Na konci 50. let vznikaly hodně povedené a silné noiry a toto je jeden z nich. Příběh se odehrává v jednom newyorském oděvnickém podniku, jehož šéf se zuby nehty brání vstupu zaměstnanců k odborům a používá k tomu dokonce i gangstery, který platí za ochranu. ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Skvelý neskorší noir z netradičného prostredia odevného priemyslu (odborov a výpalníkov). Okrem ozvláštňujúceho prostredia oceňujem aj šikovný názov! Herecky veľmi presné (a zďaleka to netiahne len noirový matador Cobb, o slovo sa hlási mladá krv a dobrý záporák), dejovo dynamické a odvážne (počet mŕtvych nie je nízky) a s veľmi peknou kamerou (čerešničkou je tieň stropného ventilátora vytvárajúci dusno či ukážkova, úzka nočná ulička). Nečakaná spokojnosť! ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý príbeh z odevného priemyslu s noirovou príchuťou. Skôr ide však o sociálnu drámu, kde je primárny konflikt medzi firmou a odborárskym vplyvom na dianie v podniku. Film ponúka slušné tempo, záver je však trochu "zrýchlený", možno to bolo spôsobené výmenou režiséra pre nezhody ( film dokončil Vincent Sherman ). ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Hodne zajimavej film o problematice odboru v textilnim prumyslu. Nikdy by me ani ve snu nenapadlo, ze takovehle tema muze vyplodit tak peknej noirovej vizual. Krasna a zajimava Gia (vzdycky kdyz ji vidim, tak si rikam jaka skoda je, ze to zabalila tak brzo...) Spousta vynikajicich hercu z nichz me osobne nejvic bavil mlady Robert Loggia a Wesley Addy jako zaporak. Peknej fim, lze doporucit. P.S.: moc hezka je i Valerie French, kterou vubec neznam... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Joanna Barnes v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama