Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

NoFiction

Akční pecka s velice sympatickým hercem panem Tagawou a ještě lepší dvojkou v podobě Lundgren-Lee. Dnes by určitě tento béčkový kult zdaleka neobstál, tak jako v té době. ()

Kosmik 1

Po shlédnutí Expendables 2 jsem se rozhodl pro filmy s mými oblíbenými akčními hrdiny z dětských let a to byli především Arnie, Sly, JCVD, Bruce a samozřejmě taky Doplh (takže skoro všichni). Tenhle film jsem tenkrát viděl hodněkrát. Bavil mě předtím, baví mě i teď. Souboje jsou zde dost dobré, dokonce i na dnešní dobu hodně povedené a jedná se o jednu z těch lepších Lundgrenovek. Sem tam se i zasmějete. Dolph: "Je to Yakuza, jejich historie sahá až k 12.století." ... Brandon: "Hmm, tak to tě musí srát už pěkně dlouho." 80% ()

Pecival

Pro mě král akčního béčka. Duo Lundgren Lee sypou jednu drsňáckou hlášku za druhou a film obsahuje opravdu velkou porci nevěrohodné akce a pár dokonalých momentů (přeskočení auta, záverčný souboj, ktery Lundgren absolvuje s prosřelenou hrudí jako kdyby se nechumelilo apod. ). A ztělesněné zlo v podobně hlavního záporáka je vskutku skvělé :) ()

Styxos

Tak tenhle film patří k jedním z mnoha, na které jsem koukal tajně jako malý kluk. I po těch letech neztratil nic ze svého béčkovitého kouzla. Tia Carre je tu pořád kočka, která k Dolphovi vleze do postele, Brandon Lee srší humornými připomínkami a Tagawa si svého démonického záporáka užívá. A hlavně tohle jeden z nejlepších filmů, ve kterém Dolph Lundgren hrál. Zkrátka a dobře, Zúčtování v Malém Tokiu je jedním z mých mnoha srdečních filmů patřících do akční skupiny. To už mi nikdo neodpáře, protože nostalgie je hold nostalgie. ()

ssfan

Typické akční béčko let devadesátých. Jedná se asi o jeden z nejlepších filmů Dolpha, ale stále to není ve srovnání se Stevenem, Slyem či Arniem nic extra. Potěší dobré hlášky i akce. Místy to však byla celkem nuda. Nejvíce mě rozesmálo, když Dolph převrhnul auto, aby se mohl krýt před palbou. 55% ()

Ironfood

Jednoduchý, oddechový akčňák v hlavní roli s "velkým blondýnem". Díky krátké stopáži to působí celkem svižně, Lundgren střídá komické převleky s nahotou, naštěstí se tu ale obnaží i pár pěkných holek:-) Akční scény jsou celkem slušné. ()

sedm.1

Opět se mi po shlédnutí filmu s Dolphem Lundgrenem vystavila otázka,proč já jsem v dětství tohodle chlapíka vlastně tak obdivoval.Jeho součastná tvorba je sice jeden velký brak,ale pořád jsem se utvrzoval v tom,že jeho začátky byli daleko slavnější.Ale když se teď k oněm začátkům vracím,zjišťuji,že to nebylo vůbec slavné ani dřív.A tak mi už zbývá jediná odpověď.Nebýt Lundgrenova Ivana Drago v Rocky IV,nebylo by ani Dolpha Lundgrena v mém srdci.K filmu samotnému.Neskutečně špatné béčko jak bejk!Sice to zde duu Lundgren/Lee docela šlape,ale to ostatní je strašný.Opravdu primitivní děj,skutečné scénáristické perličky,mizerné herecké výkony(všech!),na hovno souboje i akce,prostě zúčtuji se Zúčtováním v Malém Tokiu tak,že je to krutý pohled na filmovou tvorbu,která v době svého vzniku měla možná úspěch,ale já to dnes shledávám jako neúnostnou jednohubku.Asi je to dobou,ale já nemám rád nostalgii,takže pod drn s tím. ()

kenkaku

Film má několik obrovských plusů které ho vyčleňují z šedého průměru. a) je to jeden z pár filmů, které stihl natočit syn legendárního Bruce Lee - Brandon a předvést v něm co po tatíkovi podědil. b) trvá hodinu patnáct minut, takže se opravdu nestihnete nudit. c) scénáristu napadl ten úžasně laciný trik "prohodit charaktery", který je odrazovým můstkem vtipných situací, které filmu sluší. ()

herr_carter

Béčko všech béček ! Znám tento film nazpaměť, spolupráce Lundgrena a Leeho, je po všech počátečních útrapách dokonalá. Navíc hlavní zloduch Tagawa je asi největší filmová držka, co znám a jako velitel jakuzy byl fakt dobrej. Lundgren je tu nabušenej snad ještě víc jak v Rockym...........hantonoooo kotooo jeee...moje hodnocení = 9 z 10. ()

Cruise

První plakát, který jsem kdy měl, byl právě k tomuto filmu! Ale než jsem ho porvé viděl přibylo mi pár let, centimetrů a "mozkových závitů"...Tak tím a možná i přemírou nadšení, že ho uvidím jsem byl zklamán! Nesmrtelný Dolph Lungren v závěrečné scéně opravdu řádí:))) ()

jondoe

jeden z najlepsich filmou z osemdesiatich rokov.a velmi dobre obsadena dvojica hlavnych hrdinou z celkom dobrymi hlaskami."mal si zacat skor..........mal by si lepsi styl." ()