Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

kiros179

To byly časy když byl Brandon Lee naživu a Dolph Lundgren točil dobré filmy! Typická akční řežba ranných 90-tek, opravdu nabízí to lepší co bylo v té době natočeno. Ano je to akční béčko, ale to v tom dobrém slova smylu, na nic si nehraje a nabízí přesně to, co od toho čekáte. Jak plyne čas tak to samozřejmě není taková pecka jako bývala (RIP VHS kde byl kompletní dabing obstarán jedním člověkem <3), ale pořád to zábava je i dnes. Jelikož mě k tomuto filmu spojuje i značná dávka sentimentu 75% ()

MaxForValue

Najlepší Lesterov film (lepší, zábavnejší, akčnejší než Komando Arnieho), najlepší Lundgrenov film, 76 minút neprestávajúcej akcie = aj takto je potrebné si občas nechať vypláchnuť hlavu. V rámci žánru mierny nadpriemer, 3 a 1/2 hviezdičky. ()

Guran

Pěkný akční film z počátku 90 let. Už dříve jsem uváděl, že Dolph Lundgren není žádný extra herec a zde nepodal nějak extrémní výkon, jenomže on je zrovna typ herce, který herecké nadání ani nepotřebuje. On je jako Swarcík, on má svaly a to mu na jeho role bohatě stačí. Brandon Lee se ukázal, jako sympaťák a jeho role se mi velice líbila, jenom škoda, že o tři roky později zemřel při natáčení. Měl v sobě stejné bojové city, jako taťka, jenom škoda, že oba potkal podobný osud. Teď k filmu samotnému. Příběh je prostě akční, tedy stejný, jako u ostatních akčňácích, akorát zde je více přidáno bojového umění. Dolph Lundgren napůl japončík předvádí pěkné triky a ososbností se snaží napodobit Stalloneho, či Schwarcíka. Příjemné japonské prostředí se mi také velice líbilo a Hiroyuki v roli záporáka mi příjemně sedl. Úplně jsem v něm viděl Shang Tsunga z Mortal Kombat. Dívák sice dopředu tuší, jak příběh dopadne, najde se tu sice i pár stereotypu, ale bojové scény jsou na tu dobu fakt dobře udělaný. takový Mortal Kombat, který byl natočen o čtyři roky později se po efektivní stránce s tímto filmem nemlže rovnat. Film se mi líbil a určitě si ho někdy i zopakuji. ()

subic

Tohle je snad jediný film v titulní roli s Dolphem Lundgrenem, který jsem viděl už víckrát. Líbí se mi, že hlavní padouch je právě velmi charismatický Cary-Hiroyuki Tagawa. ()

johnsnow

Tak veru o tomto filme som počul veľa chváľ a ľutujem, že som ho nevidel skôr. Super akcia, či už prestrelky alebo bitky, občas fakt drsné scény(zabitie prostitútky, príučka motorkárovi) a predovšetkým skvelý Lundgren a Lee. Jediné čo ma zamrzelo bolo, že Lundgren toho v boji veľa nepredviedol napriek tomu, že tu je v dobrých rokoch a taktiež rýchle zlikvidovanie záporáka bolo mínus, ale na druhú stranu to vyvážili nahé slečny. ()

horor2

Jsou každý úplně jiní, ale spojí své síly proti nelítostné Yakuze. Klasika, ve které akce střídá akci, hláška střída hlášku. Dolph Lundgren, Brandon Lee, Cary-Hiroyuki Tagawa + krásná Tia Carrere. Viděno několikrát. Prostě Majstrštick! :-) ()

HEED

Klasické béčko klasických devadesátých let. Lundgren a Lee se parádně doplňují. Jen to má takový tupounký děj s drobnými chybami. Akce je tu víc než dost. ()

Blazkowicz

Super ústřední dvojice a jinak je to dobrá akční jizda. Sem tam nějaká hláška, záporáci, akce, prostě na VHS jak dělané. 3+* ()

Filipes

Dolph Lundgren a Brandon Lee si s vtipem, grácií a silou ve svalech naporcují všechny členy Yakuzy. Touhle jednou větou by se dal charakterizovat celý film. Dokonce se mi líbil i Cary-Hiroyuki Tagawa jako záporná postava. ()

smrtubohem

Hm, tak jsem si docela pošmákl. Propracovaný příběh bez klišovitých scénářů moc nečekejte, ale stran akčních scén nemám výhrad a jsem jimi potěšen. Duo Lee-Lundgren šlape navíc docela dobře. Z toho mála Lundgrenových filmů, co jsem viděl, tohle spolu s jeho rolí Ivana Draga v Rockym jasně exceluje. ()

Tr3n

Vzpomínka na dětství, kdy tento a podobné akční filmy byly v té nejlepší formě. Dnes však v lepším případě už jen průměrné béčko. Co však na filmu neomrzí nikdy, je oblečení, které v průběhu prostřídá D. Lundgren. ;-) ()

route60

Zúčtováni v Malém Tókiu jsem zrovna viděl po mnoha létech a přehodnotil jsem své hodnocení směrem dolů ze tři na jednu hvězdu, jasně co také očekávat od akčního filmu Marka L. Lesetera ale ty chyby v akčních scénach třeba ta na začátku v restauraci nebo odfláknuta scéna likvidace auta s obětí na vrakovišti a o hereckých výkonech tu nemůže být řeč o ději nemluvě, Lundgrén nosí na sobě hadry které bych si nevzal ani na smetiště. ()

VanBradley89

Z pohledu dneška je to slabota. Naivní a občas směšná. Jenomže tenhle film má jednu výhodu a to nostalgii jako svině :) Protože tohle byla jedna z těch pecek, který jsem si jako mladší užíval. A to už tomuhle filmu nikdo neodpáře. A pokud se oprostím od nějaký filmařských kvalit. Pořád zůstává slušná porce hlášek a akce. Má to velice příjemných 76 minut takže se pořád něco děje a ta hudba :) A Dolph má to největší péro jaký kdy Brandon viděl. :) ()

martins

Lundgren na počátku kariéry, určitě jeden z těch lepších filmů, společně s Temným Andělem, Kamufláží nebo Mstitelem a před svým největším hitem Univerzálním vojákem. Slušné béčko dobrý parťák v podání Brandona Leeho, krásná Tia Carrere a odpudivý padouch Tagawa. ()

Domas88

Akční klasika a viděl jsem ji jako malý a moc se mi líbila, ano omlouvá mě mládí, ale akcke dobrá takže proč nedát dobré i hodnocení.. ()

hrumsrt

Poctivá devadesátková všehochuť a ať si každý říká, co chce akční filmy měly tehdy naprosto jiný feel. Kvalitou je to samozřejmě nesrovnatelné, ovšem tedhy existovali akční hrdinové, podle kterých se pojmenovávali plastový vojáčci a nikdo se neschovával za kaskadéry. Tenhle snímek je naprosto tuctová hovadina, která má ale svoje obrovské plus v podobě obsazení. Ústřední duo Dolph Lundgren a Brandon Lee je super, i když mezi sebou nemají kdovíjakou dynamiku, tak svojí odlišností bojových přístupů spolu dobře ladí. Bez téhle dvojičky by to bylo zapadlé béčko, oni z toho dělají snímek do "watch-listu". Ani nevím v čem byl ten příběh, asi revenge story?.. Dobré souboje a dost obdařených dívek. Jako malej bych si to pořádně užil! 60% ()

kissilen

Štyri hviezdy, je možno priveľa, ale od toho filmu som dostala presne to, čo som čakala a chcela. A to je u mňa plus, že to nebolo o nič menej. :) ()

Sekel

Hloupounky scenar dava prilezitost Dolphu Lundgrenovi a Brandonu Lee ke spouste bitek a prestrelek. Kalsicka akcnarna zacatku devadesatych let. I kdyz tahle je obzvlaste bezducha a ke konci tak nechtene smesna, az si clovek pripada trape, ze na to hledi. ()