Dva bezcílní muzikanti, kytarista mexického původu (Cheech Marin) a bělošský bubeník (Tommy Chong), se náhodou potkají a zažijí spolu řadu podivných dobrodružství, včetně toho, že se podílejí na bizarním pašování marihuany. Profesionální huliči Cheech Marin a Tommy Chong se dávají dohromady v komedii Stoupat jak dým, která sleduje tuhle značně sjetou dvojici na okružní cestě po Kalifornii. Ačkoli je jejich cílem sehnat jen trochu trávy, nakonec jsou omylem deportováni do Mexika. Zoufale se odtamtud snaží dostat domů, a proto přistoupí na nabídku, že převezou přes hranice káru plnou marihuany. Podaří se jim to ale stihnout dřív, než všechno vyhulí? Po cestě navíc naberou dvě stopařky a jakousi šťastnou náhodou se jim vždy podaří setřást poldy, kteří jsou jim - zcela nepovšimnuti - celou tu dobu v patách. (Cinemax)

Trailer

jiricek86

Co tím chtěl autor říct? A když už nechtěl říct nic, proč to alespoň nebylo vtipný? Místy jsem se i zasmál, ale to u road movie komedie tohoto ražení vážně nestačí! Problém spočívá ve stylizaci, záběrování, vedení herců...u tohohle filmu mám pocit, že selhává hlavně a především jedna složka-a tou je režisér, takže docela průser! vzápětí se dozvídám, že režiséři byli dva, z toho jeden ve filmu hrál..takže už asi začínám chápat okolnosti vzniku tohohle bijáku, Lou Adler a Tommy Chong se jednou zhulili a řekli si, že natočej film o hulení a že to bude třeba vtipný..problém je v tom, že na tohle už přišlo mraky tvůrců a většina z nich vytvořila film podstatně lepší a vtipnější. Tudíž nestačí vzít kameru a točit dva zhulence v autě, ale chce to i trochu promyslet, vystavět situace, gagy, zvolit správnou formu. Problémů s tímto dílkem mám během sledování celou řadu: zvuková dramaturgie se mi nelíbí, vlastně asi žádná není- stylu: pustíme naplno muziku a ono se to nějak zaplácne, zvukový mix jako by nebyl, někde vyloženě špatně nasnímané dialogy, herectví je nevýrazné a špatně stylizované, gagům skoro vždy chybí ta správná zvuková atmosféra, špatné záběrování a střih, který dopustí nudné dlouhé záběry, kde se nic neděje (např.: dlouhé záběry na jedoucí auto+muzika) Takže chyb je celá řada..Od nejnižšího hodnocení mě odrazuje pouze standardní kamera a sem tam nějaký ten omylem podařený joke. 10% ()

McMastamind

Prapočátek zkuřkovských komedií. Tenhle typ humoru opravdu není pro každého, nesnaží se zalíbit a člověka bez zájmů o drogy asi jen těžko osloví. To je hlavní rozdíl mezi tímto počinem a většinou komedíí a lá "Zahulíme, uvidíme" apod. Ale pokud se alespoň trochu shodujete z heslem "Up in smoke, there is where my money go", pak jsou Cheech a Chong pro váš změklý mozek oázou klidu. ()

Enšpígl

Huličský komedie se mně většinou nelíbí, ale tohle byl fakt nehorázně zábavnej punk. Marihuanový auto, pochcaná nohavice, rozhovor přes vysílačku a hlavně absolutní svobodomyslnost jak hlavních hrdinů, tak tvůrců. Živě si představuju, jak scény na druhej den natáčení vznikaly po pár jonitech celýho štábu. Takhle na pohodu se dneska už filmy netočí. Škoda, že jsem ve filmu málem nepoznal Ellen Barkin, protože teď jedu její filmy a tohle je Ellenin debut. ()

Shit

Vyhulená komedie ze sedmdesátých let? No proč ne, ono se to v podstatě nijak extra neliší od těch dnešních, teda až na to, že v dnešní době to je jakoby "normální" a tehdy tokový lidi byli hipíci. Jinak hlavní dvojička je fakt ukázkově dementní, nejvíc vyniká samozřejme Cheech Marin, známej hlavně jako dobytkářskej barman s Desperada, ale tady je tak o 30 kilo lehčí a celkem namakanej, ale ani jeho parťák Tommy Chong moc mozkových buněk nepobral a ty co měl, ty stihnul vyhulit běhěm filmu z palice, takže bych to tipnul, že na konci skončil na nule, na což člověk přijde hned na začátku, kdy tam vytáhne gigantickýho špeka a s spolu se svým parťákem Cheechem, aniž by se nějak znali, ho tam daj. Jinak děj neni nic geniálního, taky kdo by něco takovýho čekal, že jo, prostě dvojka furt hulí, shání hulení, polda Stacy Keach jde po všech huličích a na závěr si vyjedou v autě udělaným z trávy a Stacy Keach za nima, ale je to prostě prdel a o to tu jde hlavně. ()

JohnMiller

Najlepšia "huličská" komédia akú som kedy videl. Respektíve, jediná, ktorá mi neprišla trápna a išlo takmer výhradne iba o trávu. Drogové srandy ako Fear and Loathing in Las Vegas (1998) samozrejme nerátam. Bolo to naozaj vtipné, nápadité ale vo svojej podstate jednoduché a myslím si, že aj diváci ktorí nenávidia marihuanu sa minimálne pousmejú nad neuveriteľnými smoliarskymi situáciami, ktoré sa, vďaka inhalovaniu tejto zázračnej rastliny, prihodia týmto dvom hlavným postavám. Dvojica Cheech & Chong mi bola doteraz prakticky neznáma. Poznal som ich z jednej epizódy Simpsonovcov kde sa Homer snažil týchto dvoch, vtedy, pohádaných kamarátov dať opäť dokopy. Nejako ma vtedy nezaujali. Ale toto!!! To strieda jeden vtipný moment za druhým. Hneď keď sa na začiatku títo dvaja skrachovalci stretnú (Chong stopoval na ceste so sadou perkusií), vyfajčia neskutočne veľkého jointa. Chong, herec ktorý v tejto snímke takmer nič nezahral on bol proste celí čas zdrogovaný nad svoje limity, vytiahne pekne macatého jointa. Cheech to bez strachu vyfajčí zo slovami, že on už hulí od detstva, vyskúšal všelijaké druhy a odrody, jeho nič nepoloží. Keď sa však uvedomia ich auto stojí mimo cesty. Cheech začne mať paranoju a strach a tak mu Chong chce podať prášky na upokojenie, omylom si to zmýli z LSD a potom sa ospravedlní z úsmevom na perách, že ešte nikdy nikoho nevidel zjesť toľko kyseliny na raz. V tom sa u nich zastaví polícia a tak Chong rýchlo doje zostatkovú kyselinu. Vykecať sa v tomto stave, na prekvapenie, nedokážu takže skončia vo vezení. Snímka je plná takýchto momentov. Ako som písal, jednoduché ale úderné. Za zmienku rozhodne stojí aj chytľavá hudba, ktorá je plná skvelých originálnych skladieb.. Feťácke reggae, funk psychedelický rock. Máloktorý soundtrack si pustím samotne ako hudobné dielo. Ale tento medzi ne patrí. Podstata snímky je tá, že Títo dvaja nešťastníci si založia rockovú kapelu. Ale miesto cvičenia majú stáe problém si zaobstarať dostatočné množstvo trávy. V nahulenom stave sa rozhodnú, že zabojujú v súboji kapiel. Zabudli však na jednu podstatnú vec. Nemajú nacvičenú ani jedinú skladbu. Tak zfeťený, čakajúci v rade pred vystúpením skladajú, ako v groteske Keď na nich dôjde rad, opäť sú mimo a Chong si chudák nedokáže sadnúť za bicie aby ich nerozhádzal. Ale nakoniec a im to podarí, zahrajú skvelú skladbu. Primitívnym komédiám sa zvyčajne vyhýbam, ale niečo takéto prefajčene primitívne mi na moje prekvapenie sadlo parádne. ()

• Ve filmu slovo „man“ zazní 295krát. (Epistemolog)
  • Skoro celý film je natočen v Los Angeles, jen některé scény jsou točeny přímo v Mexiku. (Terva)
  • Raná sestava legendární LA punkové kapely The Germs se účastnila show Battle of the Bands v klubu Roxy spolu s dalšímy kapelamy té doby. Zpěvák Darby Crash a zbytek kapely však během jejich konkurzního vystoupení před živým publikem vyvolali rvačku, jelikož jim bylo řečeno, že ve filmu nebudou. (Epistemolog)