Stoupat jak dým

Up in Smoke

Komedie

USA, 1978, 86 min

Nehulim, ale diky par kamaradum uz znam nejake "zaklady kultury". Hulicskou komedii z roku 1978 jsem si pustil ciste pro rozsireni svych kinematografickych obzoru. Prvni polovina filmu je dle meho o poznani lepsi a jeden for strida dalsi ve smrtici kadenci, ale pozdeji mi prislo, ze strihac a reziser se asi take pekne zhulili a ja se zacal tak trochu ztracet. Ovsem ani v druhe polovine filmu neni nouze o nejake ty forky (viz. songy na souboji kapel), ale vetsinou jsou slabsiho kalibru. Celkove vzato lepsi tri hvezdy, ale jsem zvedav na kamarady, jak tento film prijmou oni, pro ktere je vlastne natoceny :-)(29.5.2008)

Nejlepší huličská komedie byla natočená v roce 1978 a jmenuje se Up in Smoke. Kdyby mi tohle řekl někdo dřív, tak jsem se nemusel dívat na současné bláboly a pustil bych si rovnou tuhle perlu. Opravdu hodně vtipné, už úvodní scény mě dokonale rozesmály a celý film je skvělýl. Navíc perfektní výběr hudby.(18.4.2009)

Tento kousek jsem viděl jen náhodou a v originále. Neznámý titul, neznámí herci, žádné očekávání. Přesto jsem smíchy rozbíjel pomyslné skleněné tabulky. Nejde o nikterak intelektuální zábavu, naopak, ten kdo si nikdy nezahulil, ten se zřejmě na "Up in SMoke" nenaladí. Humor na (ne)úrovni za 80%, který osloví většinu.(29.5.2010)

This is really cool shit, man! Ač nejsem hulič, tak jsem si tento všemi možnými druhy drog prošpikovaný road trip skvěle užil (což by Vám jistě potvrdila paní sedící naproti mě ve vlaku, kterou jsem několikrát poprskal svými výbuchy smíchu). Pokud se chcete výborně pobavit, tak rozhodně musím tento kousek doporučit, ať už s hulením či bez něj :-)(29.3.2013)

toz takto... je to v niektorych momentoch prestrelene ? ano je... dakedy je to naozaj az moc tlacenie na pilu, ale potom su tam take momenty, ze by sa z toho jeden umlatil smiechom a to sa mne veru nestava. 4 hviezdy by boli uplne objektivne, ale tych par momentov, ktore su tam...rec tela...you can knock, but you can't come in... to su neskutocne chutovky. Odporucam pozerat pod vplyvom...(6.6.2016)

• - Volkswagen Brouk, který ve filmu řídí Anthony Stoner (Tommy Chong), ve skutečnosti vlastnil Jack Nicholson(Zdroj:dvdtalk.com) (HumrCoNeseKufr)

• - Film byl zakázán kontrolní institucí pro publikaci v Jižní Africe kvůli strachu z toho, "že by film mohl podpořit vnímání mladistvých směrem ke kouření marihuany". (7ynek)

• - Skoro celý film je natočen v Los Angeles, jen některé scény jsou točeny přímo v Mexiku. (Terva)