Stoupat jak dým

Up in Smoke

Cheech and Chong's Up in Smoke

Komedie

USA, 1978, 86 min

Nejlepší huličská komedie byla natočená v roce 1978 a jmenuje se Up in Smoke. Kdyby mi tohle řekl někdo dřív, tak jsem se nemusel dívat na současné bláboly a pustil bych si rovnou tuhle perlu. Opravdu hodně vtipné, už úvodní scény mě dokonale rozesmály a celý film je skvělýl. Navíc perfektní výběr hudby.(18.4.2009)

Po shlédnutí tohodle filmu, bych si nejradši dala kytky do vlasů, odhodila svůj šat, možná, že bych letěla, až k nebesům, volná jak pták. Na cestu tam bych tu zčořila malej krásnej hippie Volkswagen,( kterých tu po Linci, mimochodem jezdí docela hodně v krásném retro-stylu.) A odjela bych šířit mír a lásku do celého světa. Milí kolegové, udivuje mě, že jste schopni, tak skvělému filmu, udělit tak nízké hodnocení a přitom kdejaké rádoby cool americké komedii o blbečcích pro blbečky, vpálíte plný počet hvězd. Peace hippies.*****(23.6.2012)

Konečne viem, kde bral Kevin Smith inšpiráciu.Ako to povedal Ethan Suplee v Chasing Amy: "Bluntman a Chronic vznikli skrížením Billa a Teda s Cheechom a Chongom". A Jay a Tichý Bob asi tiež... Na ochutnávku, ústredný song http://www.youtube.com/watch?v=RUWD-FflZPI Súhlasím; Zábavnosť tejto komédie je priamo úmerná množstvu požitej marihuany.Ja som sa bavil skvele(11.11.2012)

Idealny film pre partie zhulencov, ktorym nebude vadit, ze s bliziacim sa koncom film straca naboj. Naozaj dobra je len jedna jedina scena - ak ste videli, tak viete ktora. Zvysok je len akasi vata, ktora zrejme scenaristovi pripadala povodne super (napr. cela myslienka auta z travy), ale bohuzial to v skutocnosti vyzniava dost trapne. Asi im dosla ganja ... alebo jej bolo predsa len prilis vela. :)(24.4.2006)

Nehulim, ale diky par kamaradum uz znam nejake "zaklady kultury". Hulicskou komedii z roku 1978 jsem si pustil ciste pro rozsireni svych kinematografickych obzoru. Prvni polovina filmu je dle meho o poznani lepsi a jeden for strida dalsi ve smrtici kadenci, ale pozdeji mi prislo, ze strihac a reziser se asi take pekne zhulili a ja se zacal tak trochu ztracet. Ovsem ani v druhe polovine filmu neni nouze o nejake ty forky (viz. songy na souboji kapel), ale vetsinou jsou slabsiho kalibru. Celkove vzato lepsi tri hvezdy, ale jsem zvedav na kamarady, jak tento film prijmou oni, pro ktere je vlastne natoceny :-)(29.5.2008)

• - Film byl zakázán kontrolní institucí pro publikaci v Jižní Africe kvůli strachu z toho, "že by film mohl podpořit vnímání mladistvých směrem ke kouření marihuany". (7ynek)

• - Volkswagen Brouk, který ve filmu řídí Anthony Stoner (Tommy Chong), ve skutečnosti vlastnil Jack Nicholson(Zdroj:dvdtalk.com) (HumrCoNeseKufr)

• - Skoro celý film je natočen v Los Angeles, jen některé scény jsou točeny přímo v Mexiku. (Terva)