Stoupat jak dým

Up in Smoke

Cheech and Chong's Up in Smoke

Komedie

USA, 1978, 86 min

Dá se to sledovat i bez jakýchkoliv podpůrných látek (a dokonce i bez předchozí zkušenosti s nimi) a stále to může být sranda na 4*. Já se alespoň bavila královsky. Tommy Chong je pro mě ode dneška synonymum zhulence. Viděla jsem ho prvně tedy v That 70's show, ale po dnešku aspoň vím, kde nabral ten talent na "man" and "dude" a vůbec svou vizáž. No a Cheech Marin mu dělal perfektního parťáka. Jinak ach ten paradox, že si pořád stěžovali, kde vezmou hulení, když jeli v autě vyrobeném z trávy. "Pozor všem jednotkám. Měníme kód 3 - přímé sledování na kód 347 - úplná ztráta objektu kvůli totální neschopnosti."(15.6.2013)

• Frajer42

Nevím jistě, jak by na mě film působil ve stadiu nejvyšší zhulenosti, ale troufám si tvrdit, že úplně stejně - tedy nikterak slavně. Pár úsměvných scének se ve filmu jistě najde, ale není příliš o co stát. V koncích 70. let asi ano, ale dnes už na filmu není vůbec nic zvláštního a vůbec nic šokujícího. Taková příjemná huličská jízda let hipízáckých. Lepší 1*.(15.2.2013)

Huličská komédia jak bič, to nepochybne, ale nielen. Veď si len zoberte to množstvo liekov, čo do seba aktéri filmu do seba hádzali miestami doslova po hrstiach, toho prášku, čo vyšňupali. Takže sa domnievam, že komédiu si vychutná každý závislák, a nemusí to byť práve vysmiaty hulič. Kľudne nejaký fanda zelených japonských čajov. Vec, čo okamžite udrie do očí je vizáž hlavných hrdinov, ale vlastne všetkých týpkov v príbehu. Akoby na mňa rozradostnene mávali nemecké šibnuté komédie, niekedy reznuté koženými nohavicami zo 70. a 80. rokov. Kdesi som tu v komentároch zachytil tvrdenie, že čo si mohli filmári všetko dovoliť koncom 70. Ozaj? Veď policajti boli síce smiešni, ale úspešní. A hlavní hrdinovia vlastne tiež. Takže odvážnosťou k optimizmu? Navštívte náš svet: tam sa za drogy nezatvára, pretože vždy pomôže tá kurva náhoda. Strih roka vyhráva ten, čo nasleduje po skončení súdu, keď jeden z hlavných týpkov vychsrtne vypitý pohár vodky sudkyni do xichtu. Taká excelentná skratka sa len tak nevidí. Pripomenulo mi to Jarmuscha. Ale nebojte, asi len v tomto.(21.11.2016)

Nejlepší huličská komedie byla natočená v roce 1978 a jmenuje se Up in Smoke. Kdyby mi tohle řekl někdo dřív, tak jsem se nemusel dívat na současné bláboly a pustil bych si rovnou tuhle perlu. Opravdu hodně vtipné, už úvodní scény mě dokonale rozesmály a celý film je skvělýl. Navíc perfektní výběr hudby.(18.4.2009)

Dave´s not here man. V Americe je tenhle film velkým kultem. Po jeho shlédnutí jsem si uvědomil kde všude byla tahle blbina parodována, nebo kde na ní bylo odkazováno. Nemusíte ani být Američan abyste si Cheeche a Chonga zamilovali. Je to takový praotec všech huličských komedií. Zároveň ale svou skvělou atmosférou zcela vyniká.(30.10.2012)

• - Volkswagen Brouk, který ve filmu řídí Anthony Stoner (Tommy Chong), ve skutečnosti vlastnil Jack Nicholson(Zdroj:dvdtalk.com) (HumrCoNeseKufr)

• - Ellen Barkin v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Film byl zakázán kontrolní institucí pro publikaci v Jižní Africe kvůli strachu z toho, "že by film mohl podpořit vnímání mladistvých směrem ke kouření marihuany". (7ynek)