Stoupat jak dým

Up in Smoke

Komedie

USA, 1978, 86 min

Pramatka všech zhuleneckých questovek, počínaje "Hele, vole, kde mám káru" a "Tenacious D" konče... Spousta nápadů, parádní zhulenecké haluze a několik do naprosté dokonalosti vygradovaných scén, jediným problémem jsou tak hudební pasáže, které jsou prostě nesnesitelně přepálené, skoro jako by ta jejich skupina skutečně existovala a chtěla se co nejvíc prodat..(12.5.2011)

Dá se to sledovat i bez jakýchkoliv podpůrných látek (a dokonce i bez předchozí zkušenosti s nimi) a stále to může být sranda na 4*. Já se alespoň bavila královsky. Tommy Chong je pro mě ode dneška synonymum zhulence. Viděla jsem ho prvně tedy v That 70's show, ale po dnešku aspoň vím, kde nabral ten talent na "man" and "dude" a vůbec svou vizáž. No a Cheech Marin mu dělal perfektního parťáka. Jinak ach ten paradox, že si pořád stěžovali, kde vezmou hulení, když jeli v autě vyrobeném z trávy. "Pozor všem jednotkám. Měníme kód 3 - přímé sledování na kód 347 - úplná ztráta objektu kvůli totální neschopnosti."(15.6.2013)

Ono vtipne to je, teda najma ak to pozerate v podobnom stave v akom sa nachadzaju hlavni hrdinovia a mate uz za svoj zivot co-to ubalene... Ale na druhej strane si nespominam na vela, co by sa mi nejako extremne vrylo do pamati alebo ma uplne polozilo na lopatky... Taka fajn pohodovka pre uzsiu skupinu ludi :) 70%(21.2.2013)

Huličský komedie se mně většinou nelíbí, ale tohle byl fakt nehorázně zábavnej punk. Marihuanový auto, pochcaná nohavice, rozhovor přes vysílačku a hlavně absolutní svobodomyslnost jak hlavních hrdinů, tak tvůrců. Živě si představuju, jak scény na druhej den natáčení vznikaly po pár jonitech celýho štábu. Takhle na pohodu se dneska už filmy netočí. Škoda, že jsem ve filmu málem nepoznal Ellen Barkin, protože teď jedu její filmy a tohle je Ellenin debut.(12.5.2018)

• jiricek86

Co tím chtěl autor říct? A když už nechtěl říct nic, proč to alespoň nebylo vtipný? Místy jsem se i zasmál, ale to u road movie komedie tohoto ražení vážně nestačí! Problém spočívá ve stylizaci, záběrování, vedení herců...u tohohle filmu mám pocit, že selhává hlavně a především jedna složka-a tou je režisér, takže docela průser! vzápětí se dozvídám, že režiséři byli dva, z toho jeden ve filmu hrál..takže už asi začínám chápat okolnosti vzniku tohohle bijáku, Lou Adler a Tommy Chong se jednou zhulili a řekli si, že natočej film o hulení a že to bude třeba vtipný..problém je v tom, že na tohle už přišlo mraky tvůrců a většina z nich vytvořila film podstatně lepší a vtipnější. Tudíž nestačí vzít kameru a točit dva zhulence v autě, ale chce to i trochu promyslet, vystavět situace, gagy, zvolit správnou formu. Problémů s tímto dílkem mám během sledování celou řadu: zvuková dramaturgie se mi nelíbí, vlastně asi žádná není- stylu: pustíme naplno muziku a ono se to nějak zaplácne, zvukový mix jako by nebyl, někde vyloženě špatně nasnímané dialogy, herectví je nevýrazné a špatně stylizované, gagům skoro vždy chybí ta správná zvuková atmosféra, špatné záběrování a střih, který dopustí nudné dlouhé záběry, kde se nic neděje (např.: dlouhé záběry na jedoucí auto+muzika) Takže chyb je celá řada..Od nejnižšího hodnocení mě odrazuje pouze standardní kamera a sem tam nějaký ten omylem podařený joke. 10%(8.12.2008)

• - Film byl zakázán kontrolní institucí pro publikaci v Jižní Africe kvůli strachu z toho, "že by film mohl podpořit vnímání mladistvých směrem ke kouření marihuany". (7ynek)

• - Ellen Barkin v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Volkswagen Brouk, který ve filmu řídí Anthony Stoner (Tommy Chong), ve skutečnosti vlastnil Jack Nicholson(Zdroj:dvdtalk.com) (HumrCoNeseKufr)