poster

Kluci od vedle

 • Česko

  Slepá zuřivost

 • USA

  Boys Next Door, The

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Všežrout
  ****

  Malé filmové překvapení, které od svého natočení nezestárlo, Naopak, problematikou, kterou se zaobírá, je stále aktuální. Který dospívající nezažíval podobnou frustraci, že ty nejhezčí dívky jej neustále přehlížejí. Kolik z nás neztratilo směr a perspektivu po dokončení školy. Většina z nás však nedala této frustraci takový brutální průchod jako Roy (Bo je víceméně pouhý zúčastněný pozorovatel). Dialogy jsou až mrazivě přesné, od většiny dospívajících neuslyšíte ani dnes diametrálně odlišné. Celý výlet Roye a Boa do LA by se dal pojmout i jako vulgárnější výpověd o celé naší západní společnosti. Stupňující se frustrace a deprivace se musí někde a nějak zákonitě projevit, zvlášť, když alkoholem dopovaný organismus je stále pod menší kontrolou superega a volní jednání začíná řídit id. Bohužel, naše blahobytná konzumní společnost vytváří takových Royů a Boů desítky a desítky...(20.10.2011)

 • SOLOM.
  ***

  „Chtěly svíst? Stačilo poprosit.!“ Zrovna nedávno jsem navštívil ve vedlejším městě Levné knihy a DVD s tímto filmem se na mě usmívalo hned v první řadě. Neodolal jsem, protože Charlieho Sheena mám rád a tak jsem byl hlavně zvědavý, jak si vedl ve svých začátcích. No příběhově to zrovna moc originální není, ale Maxwell Caulfield si nevedl vůbec špatně a jasně patřil k tomu nejlepšímu. Nebýt jeho psychopatickým sklonům, museli bychom si vystačit jen s těmi několika „neslušnými výrazy“ – potažmo hláškami, které se tu objeví. Tempo bylo na můj vkus dost vlažné, ale místy se přece jenom podařilo tvůrcům navodit alespoň trochu příjemnou atmosféru. Takže zakončeme to hláškou „Ta stará PÍČA se do nich naváží…“ 50%(1.2.2015)

 • dobytek
  **

  Charlie Sheen a jeho kámoš dokončej studium na high school a jedou si ještě naposledy užít nějakou zábavu, než začnou makat v místní fabrice. Ta zábava spočívá v tom, že začnou bez nějakejch zjevnejch důvodů zabijet různý lidi, který zrovna potkaj. Sice je to poněkud divný, ale celkem se na to dalo dívat. Jenže pak přišlo úplně dementní finále, který rozhodlo o tom, že dávám nakonec jenom 2 hvězdy.(22.10.2012)

 • Flakotaso
  ***

  Ze začátku je to výborná uvolněná pohodovka s typickými 80s´ trademarky, dobrou muzikou a výtečným Charlie Sheenem. Postupně ale začne zejména blonďatý týpek bezdůvodně magořit a zabíjet každého na potkání, což mi postupem času zejména svým "no reason" faktorem (podobně jako v Gavrasově Notre jour viendra) začalo hodně lézt krkem. Kdyby se film držel jenom u takových trochu tvrdších rošťáren jako v úvodní části, bylo by to pro film mnohem lepší, než prkenné přimotávání nesmyslných násilností.(2.3.2013)

 • Mustaffa
  ***

  Kriminální drama o dvou nejlepších kamarádech Royovi a Boovi, kteří se vydali na výlet do L.A.. Roy je chladnokrevný bezmozek, který rád střílí lidi a přemýšlí o vstupu k mariňákům a Bo je nadržený bezmozek, který by si rád vrznul. Ve městě Hollywoodu si však neužívají jen tak, jako většina mladých lidí nýbrž po svém. Tak třeba hned po příjezdu zmlátí pumpaře kvůli 6 dolarům, pak zastřelí buzíka a to čert ví proč, potom milencký pár v autě a taky čert ví proč asi prostě jenom tak. Ke konci jejich výletu uškrtí Roy Boovi milenku a ten ho po honičce s policií v obchodním centru zastřelí, protože prý musel. No prostě takový normální, běžní teenagres of USA...(3.1.2010)

 • - Roli Bo Richardse (Charlie Sheen) už s Maxwellem Caulfieldem zkoušel Crispin Glover, ale podle režisérky Penelope Spheeris byl jeho výkon hodně psychopatický. (Fenk)