poster

Kluci od vedle

 • Česko

  Slepá zuřivost

 • USA

  Boys Next Door, The

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  ***

  Ze začátku je to výborná uvolněná pohodovka s typickými 80s´ trademarky, dobrou muzikou a výtečným Charlie Sheenem. Postupně ale začne zejména blonďatý týpek bezdůvodně magořit a zabíjet každého na potkání, což mi postupem času zejména svým "no reason" faktorem (podobně jako v Gavrasově Notre jour viendra) začalo hodně lézt krkem. Kdyby se film držel jenom u takových trochu tvrdších rošťáren jako v úvodní části, bylo by to pro film mnohem lepší, než prkenné přimotávání nesmyslných násilností.(2.3.2013)

 • dopitak
  *

  Motivace vytvoření námětu i natočení filmu jsou mi záhadou, což se ovšem dá říct i o chování "hlavních postav". Mám věřit, že dva kluci víceméně normálně prolezli až na konec střední školy, aby se pak z nich náhle přes noc stali vraždící maniaci? Otřesné dialogy a nepovedený dabing (Tonda Navrátil namluvil asi 58 postav...).(6.3.2011)

 • Olík
  ***

  Ničím nevybočující osmdesátka hrubšího zrna s těžko uvěřitelným základem a jak už to u podobně laděných snímků bývá, s kariéru startujícími ušáky v hlavních rolích. Problém číslo jedna: Námět tlačí až moc na pilu......kdyby nechal Roye s Boem jenom tak trochu rošťačit, nabral by příběh realističtější kontury. Problém číslo dvě: Chlapci nevlastní (Caulfield trochu ano) onu toliko potřebou sociopatickou auru, jako například Timothy Van Patten v Třídě roku 1984 nebo samotný Alex deLarge Malcolma McDowella. Problém číslo tři: tím jsou stručně řečeno dialogy. Problém číslo čtyři: Nelogické chování ústřední dvojice. Problém číslo pět: Ten se týká pouze naších luhů a hájů, ale našinci dostupná kopie je co se týče dabingu.....no, řekněme slabší. I přes to všechno povinnost, pro ty, jenž jako já již v mládí propadly kultu Charlieho Sheena.(21.11.2014)

 • Šípek
  **

  Příběh o cestě dvou kámošů ze střední po USA, kde jeden je hodnej a druhej zlej. Sorry, tak takhle to myslím nechodí, dokonce snad ani v Americe ne. A oni ti herci se přitom tak snažej, přesto se jim jejich jednání nedá nějak věřit, Další hvězdu potenciálně dobrého filmu strhávám za zbytečné nadužívání peprných výrazů, Pro mě zklamání.(1.3.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Som veľmi milo prekvapený, ako "seriózne" poňala myšlienku vraždenia pre zábavu, Penelope Spheeris. Mimoriadneho násilia sa divák síce nedočká, no tá bezstarostnosť z vraždenia, akoby išlo o bežnú náplň všedného dňa, tá je skutočne vyobrazená viac ako solídnym spôsobom. Mne osobne rozuzlenie nevadilo ( a prečo aj?), len škoda, že to nemalo väčšie grády či temnejšiu atmosféru. Inak Charlie Sheen je tu ako Johnny Depp v Nočnej More. Kto by to bol povedal, že sa z neho odstupom času stane jeden z najväčších šašov vo filmovom priemysle.(17.2.2017)

 • - Roli Bo Richardse (Charlie Sheen) už s Maxwellem Caulfieldem zkoušel Crispin Glover, ale podle režisérky Penelope Spheeris byl jeho výkon hodně psychopatický. (Fenk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace