Kluci od vedle

Slepá zuřivost

Boys Next Door, The

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 90 min

Ze začátku je to výborná uvolněná pohodovka s typickými 80s´ trademarky, dobrou muzikou a výtečným Charlie Sheenem. Postupně ale začne zejména blonďatý týpek bezdůvodně magořit a zabíjet každého na potkání, což mi postupem času zejména svým "no reason" faktorem (podobně jako v Gavrasově Notre jour viendra) začalo hodně lézt krkem. Kdyby se film držel jenom u takových trochu tvrdších rošťáren jako v úvodní části, bylo by to pro film mnohem lepší, než prkenné přimotávání nesmyslných násilností.(2.3.2013)

• dopitak

Motivace vytvoření námětu i natočení filmu jsou mi záhadou, což se ovšem dá říct i o chování "hlavních postav". Mám věřit, že dva kluci víceméně normálně prolezli až na konec střední školy, aby se pak z nich náhle přes noc stali vraždící maniaci? Otřesné dialogy a nepovedený dabing (Tonda Navrátil namluvil asi 58 postav...).(6.3.2011)

Ničím nevybočující osmdesátka hrubšího zrna s těžko uvěřitelným základem a jak už to u podobně laděných snímků bývá, s kariéru startujícími ušáky v hlavních rolích. Problém číslo jedna: Námět tlačí až moc na pilu......kdyby nechal Roye s Boem jenom tak trochu rošťačit, nabral by příběh realističtější kontury. Problém číslo dvě: Chlapci nevlastní (Caulfield trochu ano) onu toliko potřebou sociopatickou auru, jako například Timothy Van Patten v Třídě roku 1984 nebo samotný Alex deLarge Malcolma McDowella. Problém číslo tři: tím jsou stručně řečeno dialogy. Problém číslo čtyři: Nelogické chování ústřední dvojice. Problém číslo pět: Ten se týká pouze naších luhů a hájů, ale našinci dostupná kopie je co se týče dabingu.....no, řekněme slabší. I přes to všechno povinnost, pro ty, jenž jako já již v mládí propadly kultu Charlieho Sheena.(21.11.2014)

• Šípek

Příběh o cestě dvou kámošů ze střední po USA, kde jeden je hodnej a druhej zlej. Sorry, tak takhle to myslím nechodí, dokonce snad ani v Americe ne. A oni ti herci se přitom tak snažej, přesto se jim jejich jednání nedá nějak věřit, Další hvězdu potenciálně dobrého filmu strhávám za zbytečné nadužívání peprných výrazů, Pro mě zklamání.(1.3.2013)

Som veľmi milo prekvapený, ako "seriózne" poňala myšlienku vraždenia pre zábavu, Penelope Spheeris. Mimoriadneho násilia sa divák síce nedočká, no tá bezstarostnosť z vraždenia, akoby išlo o bežnú náplň všedného dňa, tá je skutočne vyobrazená viac ako solídnym spôsobom. Mne osobne rozuzlenie nevadilo ( a prečo aj?), len škoda, že to nemalo väčšie grády či temnejšiu atmosféru. Inak Charlie Sheen je tu ako Johnny Depp v Nočnej More. Kto by to bol povedal, že sa z neho odstupom času stane jeden z najväčších šašov vo filmovom priemysle.(17.2.2017)

• - Roli Bo Richardse (Charlie Sheen) už s Maxwellem Caulfieldem zkoušel Crispin Glover, ale podle režisérky Penelope Spheeris byl jeho výkon hodně psychopatický. (Fenk)