Kluci od vedle

Boys Next Door, The

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1985, 90 min

• dopitak

Motivace vytvoření námětu i natočení filmu jsou mi záhadou, což se ovšem dá říct i o chování "hlavních postav". Mám věřit, že dva kluci víceméně normálně prolezli až na konec střední školy, aby se pak z nich náhle přes noc stali vraždící maniaci? Otřesné dialogy a nepovedený dabing (Tonda Navrátil namluvil asi 58 postav...).(6.3.2011)

• Šípek

Příběh o cestě dvou kámošů ze střední po USA, kde jeden je hodnej a druhej zlej. Sorry, tak takhle to myslím nechodí, dokonce snad ani v Americe ne. A oni ti herci se přitom tak snažej, přesto se jim jejich jednání nedá nějak věřit, Další hvězdu potenciálně dobrého filmu strhávám za zbytečné nadužívání peprných výrazů, Pro mě zklamání.(1.3.2013)

• dogma97

Zásadní výtka - navzdory téměř permanentní akci (nebo možná právě proto?) chybí gradace atmosféry, k čemuž přispívá i neobjasněná motivace k takové brutalitě. Vlastně chybí jakákoliv atmosféra. Prostě jen nezúčastněně sleduju běsnění a počítám mrtvoly: hm, tak tuhle asi taky zabijou, jemináčku to je ale překvapení.... A stupidní unavující hudba, která jen tupě podbarvuje právě probíhající děj.(29.11.2013)

• dobytek

Charlie Sheen a jeho kámoš dokončej studium na high school a jedou si ještě naposledy užít nějakou zábavu, než začnou makat v místní fabrice. Ta zábava spočívá v tom, že začnou bez nějakejch zjevnejch důvodů zabijet různý lidi, který zrovna potkaj. Sice je to poněkud divný, ale celkem se na to dalo dívat. Jenže pak přišlo úplně dementní finále, který rozhodlo o tom, že dávám nakonec jenom 2 hvězdy.(22.10.2012)

„Chtěly svíst? Stačilo poprosit.!“ Zrovna nedávno jsem navštívil ve vedlejším městě Levné knihy a DVD s tímto filmem se na mě usmívalo hned v první řadě. Neodolal jsem, protože Charlieho Sheena mám rád a tak jsem byl hlavně zvědavý, jak si vedl ve svých začátcích. No příběhově to zrovna moc originální není, ale Maxwell Caulfield si nevedl vůbec špatně a jasně patřil k tomu nejlepšímu. Nebýt jeho psychopatickým sklonům, museli bychom si vystačit jen s těmi několika „neslušnými výrazy“ – potažmo hláškami, které se tu objeví. Tempo bylo na můj vkus dost vlažné, ale místy se přece jenom podařilo tvůrcům navodit alespoň trochu příjemnou atmosféru. Takže zakončeme to hláškou „Ta stará PÍČA se do nich naváží…“ 50%(1.2.2015)

• - Roli Bo Richardse (Charlie Sheen) už s Maxwellem Caulfieldem zkoušel Crispin Glover, ale podle režisérky Penelope Spheeris byl jeho výkon hodně psychopatický. (Fenk)