Reklama

Reklama

Bývalá lehkoatletická hvězda Mickey Almon, který pro USA získal tři zlaté medaile, přijíždí v roli sportovního komentátora televize NBT do Moskvy. Na ulici je osloven mužem, který říká, že je vědec a potřebuje propašovat na Západ důležité materiály. Mickey souhlasí, velice brzy se ukáže, že je to past, do které ho vlákala KGB. Mickey je zatčen. Po sérii vyčerpávajících výslechů, které ho fyzicky i psychicky zlomí, je donucen k doznání před televizními kamerami a následně odsouzen k desetiletému trestu v pracovním táboře na Sibiři. Při jedné vězeňské zábavě ho inspiruje vystoupení spoluvězně, který nechává "zmizet" předměty v krabici s dvojitým dnem. Mickey začne plánovat útěk. Při vykládání zásob z vlaku, stihne se dvěma spoluvězni v jednom vagóně postavit falešnou stěnu, za kterou se ukryjí. Pro uprchlíky začíná vyčerpávající cesta za svobodou. (TV Nova)

(více)

Recenze (37)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Úvodní sekvence, kdy se atletická hvězda Mickey Almon zaplate s KGB mi přišla poněkud zmatená a hlavně rychlá. Při výsleších se to rozjíždí a jakmile se dostane do gulagu, tak se jedná o velice syrový film. Právě kvůli své syrovosti se nejedná o pěkný film. Ovšem natočen je dostatečně dobře i vzhledem k tomu, že se jedná pouze o televizní film. Znázornění gulagu bylo fantastické. [429. hodnocení, 28. komentář, 63%] ()

GMVajgl 

všechny recenze uživatele

Komunistická ideologie stojí na lžích a polopravdách. V praxi je prohnilá, zvrácená a krutá. U moci se drží tyranií a krutostí k vlastním občanům. V počtu obětí komunismus pohodlně vede i nad nacismem a celou WW2 (170 mil. vs 80 mil.). Komunismus v Rusku 20. století splodil celou síť pracovních táborů, do kterých se posílali ti bohatší (což byli často ti schopnější), upřímnější, nespokojenější nebo ti, co se na někoho křivě podívali. Ruskými tábory prošlo asi 18 mil. lidí včetně žen a dětí a 1,5 mil. lidí v nich zemřelo (1930-1953). Komunističtí pohlaváři ale nebyli hloupí - asi by na sibiř neposlali Američana, člena atletické výpravy. Tenhle film si totiž z toho všeho dělá tak trochu srandu. Tábor je útulný a práce je fajn. Kluci si  dokonce na dílně uspořádají soutěž. Útěk je hladký. Hledá je ruská hlídka v helikoptéře Bell UH-1 Huey. Celé to připomíná spíš epizodu Walker Texas Rangera nebo Hvězdné brány. Je to moc jednoduchý a povrchní. Je škoda vyprávět takové zbytečné příběhy, když se pořád ještě najdou "intelektuálové", co popírají hrůzy komunismu a šíří marxistické myšlenky. ()

Reklama

Alois88 

všechny recenze uživatele

Hezky zpracované, fajnové postavy. Film vám nenabídne vůbec nic co byste neviděli v jiných filmech s podobnou tématikou. Naopak bych řekl, že poměry v táboře nejsou zdaleka tak drsné jako v jiných filmech a pravděpodobně ani v realitě. Ovšem na to, že se jedná o televizní film, je to příjemná podívaná a těch 130 minut vám uteče jako nic. ()

Shanen29 

všechny recenze uživatele

Je natočen originální Ruský film GULAG,bohužel u nás není k zehnání,viděl jsem v rusku pouhých 32 minut.Je to vlastně zfilmovaný hraný dokument o lidech,kteří přežili tohle peklo na zemi,kde museli aby nezemřeli hladem jíst kůru ze stromů,byli bosi,jelikož si snědli kožené boty,aby se trochu zahřáli,pili vlastní moč.,tak že se nedivím proč je na tento film dán ban.Ovšem tento film už u mě postrádá realitu. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Bývalý americký olympijský vítěz se díky pasti nastražené KGB ocitá v pracovním táboře na Sibiři. Muhaha, tak po téhle náloži by jste ze spaní měli vykřikovat „USA, USA, USA“ a každého rusa zdravit plivancem do tváře. No jenže se nestalo. Minimální charisma (tím nemyslím to Davida Keitha), minimální atmosféra (vzhledem k prostředí až zarážející), minimální empatie s hlavními hrdiny…prostě jsem zůstal až zmražený, jak mne takový příběh může nechat tak chladným. Škoda téma a herci jsou víc než v pořádku, ale někde je něco nefungujícího….něco, co z Gulagu dělá průměrný snímek. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V původním znění je v několika scénách slyšet čeština od českých vězňů. (M_J_Adler)

Reklama

Reklama