Mladá Milly je poslána z roku 2084 do roku 2002, aby zabila mimozemského vetřelce, který rozpoutá válku, která zničí lidstvo. Připlete se do cesty Mijamotovi, který už několik let jde po mafiánovi Mizogučim. Ten obchoduje s orgány malých dětí a má na svědomí smrt Mijamotova kamaráda. Ač nerad, tak jej Milly přinutí ke spolupráci. Když však má dojít k vše ukončujícímu výstřelu, Milly si uvědomí, že válku rozpoutali sami lidé, kteří malého mimozemšťana odmítli vrátit mateřské lodi. Milly s Mijamotem se rozhodnou vrátit jej za každou cenu. Mijamoto má o důvod víc, když zjistí, že mimozemšťana unesl Mizogučin, který cítí, že by z únosu a případné války mohl mít finanční prospěch. (Isherwood)

Rudovous

Uplne chapu, ze vetsina vidi v tomhle akcnim sci-fi hlavne preplacanou vykradacku a i ja jen tezce nesu tolikrat znovu provazrene pribehove i "cool" bojove klise. Nadruhou stranu dvojice hlavnich hrdinu je mi tolik sympaticka a i posledni tretina filmu me docela dost bavila. Takze 75% nakonec. Je zajimave kam se tvurce po tech letech rezisersky dopracoval. ()

MaedhRos

Od začátku do konce jsem měla pocit již (mnohokrát) viděného a slyšeného, ale popravdě - ani minutku mi to nevadilo (a ne že by si tenhle film zkoušel hrát na něco původního - osobně jsem měla pocit, že se k většině svých inspirací dost hrdě hlásí ;)). Mám cukání hodnotit výše, ale protože jsem si až příliš vědoma toho, že za to může Kaneshirova agresivní ksežráníjsoucnosť, budu na sebe (vlastně na Returnera) přísná. Vzato kolem a kolem - ohromně milá podívaná. 7/10 ()

swamp

Souhlasím s okolními komentáři - jedná se o slátaninu filmů The Terminator, E.T., The Matrix a Independence day. Kdyby tvůrci zkrátili stopáž vyřazením trapných patetických keců, mohlo se jednat o příjemnou, místy zábavnou sci-fi. Takhle to často poměrně dost nudilo. ()

Chrustyn

Docela zábavná blbina. Je vidět, že režisér nejspíše rád kouká na hollywoodské trháky a je to na filmu hodně znát. Chvílemi to vypadalo jako Terminátor později se z toho stával Matrix někdy se mihl Den nezávislosti, dokonce i E.T. se obejvil a pár scén mi hodně připomínalo Mission:impossible 2. Ale to ani moc nevadí, hlavní je, že se na to dá koukat. Jen je škoda, že režisér neměl nejpíše moc peněz jelikož některé triky byly velice slabé. ()

klerik

Dosť (!) neoriginálne, ale nadupané. Tuposť príbehu našťastie zachraňuje japonský drajv a slbšie triky vyváži humor. Zábava... ()

ainny

Kdo nic neočekává, nebývá zklamán. Neusnula jsem, nevypnula jsem a možná si to i ještě někdy pustím. Ale pokud možno v původním znění. Nějak ten dabing poslední dobou nemusím. Ona je to vlastně spíš průměrná záležitost a v tomhle žánru se těžko dá přijít s něčím úplně novým. Nadprůměrnou z toho pro mě udělal Takeshi Kaneshiro a jeho dlouhý kabát. Na obojí mám úchylku. ()

anais

Ke kladům tohoto filmu patří dobrý střih, který mi několikrát připomněl soušasné práce Tonnyho Scotta (Man on fire, Hire: Beat the Devil) a , docela kvalitní herecké výkony, z nichž nejlepší rozhodně podává představitelka dívky Milly. Autorům se také párkrát daří vykouzlit vtipné i dojemné scénky, podobně jako to dělal v Honkogu třeba John Woo (a hlavní hrdina, i přes naprosto odlišné tělesné proporce, mi někdy připomínal Chow Yun Fata). Triky jsou taky docela slušné, rozhodně jsou na úrovni hollywoodských sci-fi, ne sice jako Star wars, ale lepší než třeba Riddick. Nebýt toho, čemu se budu věnovat v dalších řádcíh, byl by to velice slušný snímek. Největší slabinou je scénář. A nejde ani tak o naivní dialogy, které přeci jen k asijským akčním filmům tak nějak patří (a povyšují je často nad ty hollywoodské). Jde o to, že Returner maximálně vykrádá tolik slavných amerických filmů, že ho nelze považovat za nápaditý, natož originální. Takže, kdo tyto filmy neviděl, Returner mu bude připadat jako něco naprosto přelomového. Jelikož se ale jedná o filmy notoricky známé, nedovedu si představit, že by si to někdo myslel... Teď tedy začnu s výčtem věcí, kterých jsem si všiml...jelikož se bude v podstatě jednat o spoilery, kdo nechce, nechť nepokračuje... Terminátor - hlavní zápletka o někom, kdo se vydá z budoucí války zpět v čase, aby jí zabránil. Star wars - laserpaly a mimozemští roboti (zevnitř ovládaní těmi e.t.), kteří se dost podobají robotům z Episody I.... Predator - tvář oněch robotů se podobá masce predátora. Matrix - zpomalený záběr jak hrdina uhýbá před kulkami, jeho dlouhý kožený kabát. A nakonec Návrat do budoucnosti - to když hrdince začne mizet ruka a ona se začne vytrácet ze současnosti... V podstatě všechny tyto prvky by se dali považovat za pouhou shudu okolností...to, co mě přesvědčilo o jakémsi mně záhadném autorském záměru (i když, tím záměrem je asi snaha vidělat) byli téměř identičtí mimozemšťané jako v E.T.(mají protáhlejší hlavu a jsou nepatrně menší) , kteří říkají "chci domů" a zdvihají přitom svítící prsty... Tak nevím, co napsat na závěr. Jedná se o zručně natočený film, který v podstatě némá žádný význam sledovat, jelikož PŘESNĚ to samé už někde bylo. Zábavné to ale je, ne že ne... jen kdyby se to tak nesnažilo napodobovat. ()

Mgb21

Při většině scén si určitě řeknete: To už jsem někde viděl! Ale co, když to tak pěkně drží pohromadě. Škoda, že nejdou dávat půl hvězdičky, protože 3 je málo a 4 moc. ()

bouncer

Slušné, i když ne zrovna originální. Ale ruku na srdce, v podání Japonců vypadá téměř všechno originálně. Má to šmrnc a hlavně spád. ()

corpsy

Mix všetkých možných filmových hitov vtedajšej doby, ale i slávnejších a starších snímkov. Psíček a mačička neupiekli lepšiu bordel tortu, ako je tento snímok. No nemyslím to v zlom, aj keď občas by už mohlo byť už toho okatého vykrádania či inšpirovania pomenej. ()

JJ.Gibson

Hrozně poslepovanej příběh všech možných filmů. Děs! Navíc ten příběh nebyl moc záživný a hlavní hrdinové jak bys met. Fakt, že tohle ne... ()

jondzavid

Mne sa to moc nepáčilo. Prekombinovaná vykrádačka, ktorú drží pri živote len dobre vybrané obsadenie a celkom milé finále. ()

PogoJoe

Bylo nebylo, jeden 15-letý, ne-li mladší Japonský milovník amerických filmů shlédl Terminátora, Matrixe a další klasiky, napsal jeho věku přiměřený prosťounký scénář a - světe div se - ten byl zfilmován. Neinvenční režií, solidními nákladnými efekty a "herci", o jejichž talentu nepochybují snad jen oni sami... Když se na tohle díváte jako na parodii, tak vás to pobaví, jenomže to by jako parodie muselo být bráno. Bohužel - autoři to myslí zcela vážně. Tolik prostředků do takového prostinkého scénáře bez zrníčka originality - koho to proboha napadlo? Horší věc jsem neviděl roky, protože si vybírám kvalitu, ale i přesto do ní občas proklouzne něco... takového. ()

fallangell

Az naivne hloupy scenar michajici nekolik akcnich klasik, s nastesti vhodnym humornym odstupem, ktery nezavani trapnosti. Navic bohuzel dvd obsahovalo otresny anglicky dabing a anglicke titulky byly silene osekane. ()

rastlinka

Prosím pekne, povedzte mi niekto O ČOM je tento film a PREČO vlastne vznikol??? Vravela som si ok, hrá tam fešák Takeshiro, tak snáď to už nejako (horko-ťažko) zvládnem a skúsim sa ním prelúskať, aj keď to nie je môj obľúbený žáner... Ale zvládnuť to bol jeden z najväčších „filmových bojov“ posledného obdobia! :) Prvých desať minút ešte ako-tak, ale potom... uf... to bolo čo? Dej o ničom (doslova), bojové scény nekomentujem a vizuálne efekty totálne nezvládnuté. Nepamätám sa, kedy som naposledy tak často pozerala na hodinky a musela dopozerať film až na dva razy. Ruky preč... :) ()

honajz2

A možná bych dal i čtvrtou hvězdu, ale na tu to momentálně nevidím. Stejně jako včera u Outlandu jsem se obával, že mi to moc nesedne, ale nakonec jsem opět mile překvapen. Sice v tom je opravdu vidět dost jiných slavnějších akčních a sci-fi filmů a sice to občas je naivní a klišovité, ale ne zas až v takové míře, že by mi to výrazněji vadilo a tak Osud světa vnímám jako docela fajn oddechovou sci-fi, která si na nic hlubšího nehraje a je jí to jen ku prospěchu. Na Japonce to navíc nebylo tak moc překombinované jak jsem čekal a osobně mi bylo hodně sympatické jak ústřední duo, tak i to, že z toho vypadne takový "dospělejší" E.T., což je něco, co jsem v tom rozhodně nečekal a spíš mě to potěšilo, protože je to víc odlišné než kdyby to byla jen taková ta akční sci-fi klasika o útoku mimozemšťanů na Zemi. Silné 3* ()

kombajn

Strašně dlouho jsem neviděl pořádnou sci-fi. A rozhodně jsem nečekal, že bude z Japonska. Děj sice odkazuje na největší filmové hity, ale působí to poměrně nenásilně. Je to sci-fi plně v japonském duchu a je opravdu výborná. Sice by se tomu dalo vytknout dost věcí a u jiných filmů bych to taky okamžitě udělal, ale tohle bylo tak kouzelný, že mně to odzbrojilo... ()

Chen

Velmi slušné překvapení z východu. Akční sci-fi, kterému nechybí náboj a precizní vizuální zpracování ve spojení s dynamickými bojovými scénami. Takeshi Kaneshiro je navíc sympaťák k pohledání. ()