Klíč k vraždě

Twisted - Der erste Verdacht

Twisted

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Německo, 2004, 97 min

Mám rád trilery s Ashley Judd. Tento patrí k slabším, ale stále solídny priemer. Sandra Bullock ako problematická policajtka bola možno lepšia vo VRAŽDE PODĽA PLÁNU, ale aj tu sa mi páčilo poňatie hlavnej hrdinky. Scenár je tak trochu zlepenec, ke divák nemá šancu sledovať nejaké stopy - ide skôr o tipovanie, kto zo zúčastnených má v sérii vrážd prsty. V závere film vyznie trochu kŕčovito, ale nenudil som sa...(4.9.2014)

Docela slušný thriler, kde to spíše než průměrný příběh táhnou herci. Story o policajtce, která vyšetřuje sériové vraždy chlapů, kteří mají společného pouze vášnivou noc s ní nemá zrovna spád, ale má celkem slušné zakončení. Zato Ashley Judd celkem v pohodě hraje nevyrovnanou ženu s násilnickými sklony, která si své mindráky léčí alkoholem a nádhodným sexem - čili standartní policajtská role, ale u ženský je tohle celkem nezvyk. Garcia a Jackson hrají taky slušně, takže celkově to díky hereckým výkonům je solidní průměr.(7.3.2010)

• bogomira

Ashley Judd s její sladkou tvářičkou bych nevěřil drsnou policajtku ani kdyby mě zrovna tloukla tou javarou. Některý herci by měli líp rozvažovat s čím spojí svoje jméno, že pánové Garcio a Jacksone? Naprosto dementní scénář to celý nakonec pošle do věčných lovišť a já můžu v klidu zapomenout, že jsem takovej paskvil kdy viděl.(19.4.2007)

Podivný film. Přesně jako název, je to překroucené moc. Policajtka, která nepozná ani to, že ji pětkrát nasypal někdo do vína Rohypnol je těžko uvěřitelná, místo překvapujících zvratů a napětí na mě film nefungoval a dostavila se jen zívačka. Film se zpočátku snaží rozhodit vaše mínění a v půlce si opravdu nejste jistí, zde honba za vrahem není zbytečná, ale lepších krimi filmů tu jsou mraky.(29.1.2005)

• Antek

Obsahuje to všechny základní ingredience dobrého thrilleru: zločin z minulosti; vražda ze současnosti, jejíž nitky vedou k ústřední postavě; městskou atmosféru (v tomto případě osvědčené noir město San Francisco) a kupu podezřelých. Jenomže v tomto případě se jedná o ženský thriller, tudíž to je hlavně o tom, jak chtějí všichni muži s hrdinkou spát, jak jim ona nevěří a jak to mají ženy u policie těžké. A když nakonec dojde k odhalení totožnosti zabijáka, je to ta druhá nejočekávanější varianta, která diváka, zběhlého ve sledování Obvyklých podezřelých a Vřískotů, nemůže absolutně překvapit.(13.5.2005)