Klíč k vraždě

• USA Twisted (více)

Strávila s nimi noci plné vášní a oni jsou teď mrtví... Po vyřešení významného případu sériového vraha Edmunda Cutlera je důstojnice Jessica Shepardová z policejního oddělení v San Franciscu převelena do oddělení vražd a povýšena do hodnosti inspektorky. Jejím hrdým mentorem je komisař SFPD John Mills, její pěstoun a bývalý partner jejího zesnulého otce. Jessica má velmi kladný vztah k alkoholu a v opilosti vyhledává muže jen pro sex. Je to dáno tím, že nese emocionální břemeno toho, že její otec zavraždil milence její matky, poté matku a sám spáchal sebevraždu. Když je jeden muž z Jessiciných náhodných známostí brutálně zavražděn, ona a její nový kolega Mike Delmarco jsou pověřeni případem. Jessica přiznává, že s obětí spala. Jenže o několik dní později je zavražděn další z jejích četných známostí na jednu noc a policie brzy dospěje k závěru, že vrah Jessicu pronásleduje. Na Millsovo naléhání Jessica zůstává na případu, to aby nalákala vraha. Vyšetřování sice postupuje, ale Jessica neustále pije a trpí výpadky paměti. Tento výpadek měla i v době, kdy došlo k prvním dvěma vraždám. Svěří se s tím Millsovi, ale ten ji povzbudí, aby pokračovala s vyšetřováním. Jessica sama náhodně objeví třetí vraždu. Je to Cutlerův obhájce Ray Porter, se kterým také měla sex a který ji ráno pozval, aby se s ním sešla. Je jasné, že s kým se žena vyspí, ten je zavražděn. Budou vraždy pokračovat i teď... (TV Nova)

mirkath1

Nesouhlasím se slabým hodnocením, naopak to bylo dost neotřelé a zajímavé. Andy Garcia k nakousnutí, jako ostatně vždy .))) ()

ostravak30

Tak dlouho Jessica s chlapama chrápe, až jednou náhodou odhalí vraha. Tak by se v kostce dal shrnout děj filmu. Už to tu bylo zmíněno, ale ona je to fakt pravda. Pokud je Jessica Shepard tak brilantní v úsudku, jak ji John Mills neustále zkouší, už dávno by pochopila, že prostě večer pít nemá. A možná by si všimla i dalších věcí. Jak jednoduše napsaný je tento film, tak banální je závěrečné odhalení vraha a jeho konečná cesta. Nekoná se ani tak velké drama, jak se nám snaží tvůrci předkládat. ()

DAF1

Všední, tuctová kriminálka. Pointa, která je patrná "čoskoro" je podobná s tou z Testu s Al Pacinem. ()

honzic

Poměrně poutavý kriminální příběh s dobrým tempem děje a zaplétáním a zajímavým leč ne zcela originálním scénářem, oceňuji práci kamery a střih, i když to mohlo být ještě lepší, děj mne celkem upoutal, konec se mi však již tak nelíbil, není moc povedený. Přesto po delší době mírný nadprůměr kriminálek. Hodnocení: 75 % ()

Elessar.

Ale za ten koniec? Oplatí sa vidieť :) a ešte k tomu fajný herci v tak povediac priemernej kriminálke, ktorá sa však pozerala sama od seba a proste bavilo ma to pozerať no ()

Goodlooker

Příjemný thriller na nedělní večer - od půlky ovšem jakoby přejetý těžkým kombajnem. Rozuzlení je hodné mentality pětiletého děcka, herecké výkony slabé (sorry Andy, ty taky Samueli), ale koukat se na to dá. Hvězda Phila Kaufmana bohužel již trochu vyhasíná - 48% ()

veverysiak

Trošku lepšie ako priemer, je tam veľa až príliš okatých a rušivých klišé, aj hlavná hrdinka by mohla byť dôvtipnejšia, keď z nej urobia na začiatku Sherlocka v sukni, taktiež skúseným milovníkom žánru je takmer od začiatku jasné, čo je Samuel zač, ale ako oddychovka to ujde, takže 60%. ()

Vráťa

Kleopatřin komentář je trefný. Chci jen dodat, že jedinou hlubší otázkou, kterou v tomhle snímku najdete, je otázka na kolik sami sebe známe, abychom mohli říct: "Tohle bych nikdy neudělal(a)." Ovšem tenhle snímek na téhle otázce spíš parazituje, než jí rozvíjí. A ikdyž mám S. L. Jacksona velice rád, tak jednoznačně tento snímek nedoporučuju. Leda jako kulisu... ()

JerryPilsen

Moc velká snaha šokovat závěrem je zřejmá od začátku,takže konec vlastně ani nepřekvapí.Napínavé to ano,ale nápad měl na víc. ()

Atilla

Nuda, otrava, zase nuda. Thriller? Krimi? No když odečteme ty sex scény a chlast,  tak to můžou skouknout i děti. ()

SilGhost

Nevím, co stálo u zrodu tohoto příběhu. Možná vzorem byli mužští detektivové s neuspořádaným osobním životem, tak trochu životní trosky s ponurou minulostí, ale s nadáním k potírání zločinu. A jak už se stalo pomalu zvykem, když je to žena, tak to musí být ještě kontrastnější. Jenže tady se v zájmu toho popírají základní principy na kterých se budují sympatie k hlavnímu hrdinovi, když je to chlap. Ano mužští hrdinové mají vztahy s ženami, které jsou jejich sexuálními objekty, ale mívá to alespoň nějakou formu. Tady je hlavní hrdinka tzv. chlapožroutka na pracovišti a ve svém okolí. Sex nemá romantický podtext, ale spíše vyjadřuje její pohrdání muži. V zájmu umocnění její jedinečnosti ji vystavují situaci, kdy by i chlap mohl mít problém se zvládnutím situace. A to už nemluvím ani o porušování předpisů pro práci v týmu. A pak jakmile zjistíte, že si k ní do bytu chodí každý, kdo chce, aniž by měl klíče a jí nedojde po vypití vína, které chlastá, jako by měla alkoholový absťák, kdy potom zůstane omámená skoro celý den, že asi není něco v pořádku, tak nejenže víte, kdo a už vás to nebaví čekat na konec příběhu. Výběr hlavní hrdinky - Ashley Judd jen doplnil vzorec na kterém byl vystavěn celý tento příběh. Hodí se sem jen jako hezká panenka, ale bohužel jen se stále opakuje svoji nenápaditou mimiku a gesta. To vše se hodilo do příběhu, jako byl film „Dvojí obvinění“, jenže ten dost výrazně ještě pozdvihl svým výkonem Tommy Lee Jones. Pokud jste tento film neviděli, tak vám radím, podívejte se na něj a tento raději vynechte. Uchováte si alespoň trochu sympatií k Ashley Judd. ()