Reklama

Reklama

Tony Aaron odešel z ne úplně vyjasněných důvodů od policie a živí se jako soukromý detektiv, který s pomocí své ženy odhaluje manželskou nevěru. Jeden případ se však zvrtne a skončí tragicky zabitím Aaronovy ženy i "jejího" milence. Objevují se nevyřízené účty z dob policejní kariéry, v Aaronově výpovědi některé detaily nesedí a stává se hlavním podezřelým. Britský kriminální thriller V podezření je vystavěn jako komplikovaný příběh, ve kterém leccos není, jak se to na první pohled jeví... Aarona si zahrál charizmatický Liam Neeson (Schindlerův seznam, 96 hodin), který během své bohaté kariéry dokázal, že dokáže být výborný v jakékoli roli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

SNCIS 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery: "Na moři se potopí loď a nezachrání se ženy a děti, ale lidi, co dokážou šlapat po druhých." Liam Neeson se svou ženou, připravuje fiktivní nevěry pro své klienty, aby jim usnadnil rozovod. U jednoho případu je zavražděna právě jeho žena. Z vraždy je obviněn právě Neeson, který se ocitá za mřížemi a čeká na smrt. Jednoduše výborný thriller v chladném britském prostředí. "Přestaň se vydávat za policistu! A vůbec. Přestaň slídit! Vypadám jak idiot. Vždycky přijdu pět minut po tobě!" - 70%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Neo-noir z neokoukané lokace, u kterého do poslední chvíle tápete, jestli je fatale femme, nebo homme a ta nerozhodnost je stejná, jako jestli hodnotit třemi, nebo čtyřmi hvězdami. Na jedné straně nepříliš jistá Mooreova režie při realizaci vlastního scénáře, typologicky nevhodně obsazený Neeson či téměř parodická scéna s poněkud promptní popravou, na druhé pohrávání si s divákem znajícím pravidla žánru, spousta drobných náznaků směřujících k pointě, odporný fízl Malcolm Storry s ušima jako lekníny a nosem přes půl Brightonu a celkové cynické vyznění. Za něj nakonec palec nahoru. A taky mezi důkazní materiál.. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Detektiv, ať již státní či soukromý, by si měl ohlídat únik mozkových buněk do pohlavních orgánů. Jenže Tony to neuhlídal a proto má problémy. Nebo to uhlídal a jen se tváří, že to neuhlídal? Ono je to celkem jedno, neboť tento snímek disponuje nemalým počtem zvratů v přepočtu na jedno natočené filmové okénko, ale na solidní krimi zábavě to kupodivu nijak zvlášť neubírá. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušný a docela odvážný thriller o muži, který se svou ženou, připravuje fiktivní nevěry pro své klienty aby jim usnadnil rozovod. Samozřejmě všechno zkomplikuje vražda. Příběh filmu je slušně vystaven a daří se mu udržet atmosféru, že nic není tím, čím se zdá být. Liam Neeson v té době ještě nebyl hvězda ale svého hrdinu s pohnutou minulostí zvldál velice dobře. Film má všechno co by měl správný thriller mít ale celé vyšetřování se docela táhne a gradace přichází až ke konci, kdy celý snímek vygraduje k velice povedené pointě, která rozhodně překvapí. Povedený thriller na jedno shlédnutí. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Relativně slušný thriller řazený k neo-noirovým filmům, nepochybně má noirovou zápletku i hrdiny. Násilnický policajt, malý podvodníček, nestydatá milenka, zhrzená manželka či proradný kamarádíček tu splétají sítě nečestností a podlostí, jež se točí kolem dvojnásobné vraždy slavného malíře a manželky hlavního hrdiny. +++++ ZÁSADNÍ SPOILERY. Film je záměrně natočen tak, aby divákovo podezření neustále sklouzávalo z hlavního hrdiny někam jinam, nejlépe směrem k domnělé "femme fatale". Prostředky k tomu použité zahrnují prolínání malosti, strachu, bezelsnosti a výrazu "pomóc", který Liam Neeson poměrně přesvědčivě vtiskl do tváře hlavní postavy Tonyho Aarona. Tony Aaron navíc je středobodem téměř všech scén filmu, což vyvolává dojem, že vůbec nic neskrývá. Oproti tomu milenka zavražděného Angelina provokuje diváka už svým jménem, skrývá se zavřená v domě, rozčilují jí vpády do soukromí, ačkoliv zároveň působí dojmem, že umí ve všem chodit a lidmi vládnout. +++++ Divák pak je zmítán mezi dvěma podezřelými. Důkazy ukazují na Tonyho Aarona, ale filmová zkušenost napovídá, že nejspíše právě proto a pro řadu dalších důvodů je vrahem Angelina. Diváka o nevinně hlavního hrdiny nejspíš definitivně přesvědčí soudní přelíčení, v němž řada fakt a výpovědí na Aarona jasně ukáží, ale klíčová je výpověď právě Angeliny. To je ale bouda!. Divák si tak může užít jednu z finálních scén, v nichž se stříhá mezi metodickou přípravou popravy a zoufale horečnatou snahou zachránit nevinného člověka. Že se tak stane v poslední chvíli jen podtrhuje náš dojem o čistotě Tonyho. Mně osobně však tento okamžik sebral pocit pravděpodobnosti dění a tak jsem si závěrečný obrat, v němž navíc nebyla využita naznačovaná možnost neodhalit viníka, neužil. "Katarze" do ztracena. KONEC SPOILERŮ. +++++ Ačkoliv film v závěru opustí meze důvěryhodnosti, zůstává slušným příkladem toho, jak filmaři využívají toho, že diváci koukají na filmy, že mají filmovou zkušenost. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama