Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

Javad

V HD rozlíšení je WONDERFUL DAYS hotová pastva pre oči, ale ten dej a nelogickosť (nebudem to tu rozoberať, ale ak sa nad tým zamyslím tak celé je to pekná blbosť)..., pravdu povadiac je to točené ako pre 12 ročných. Každý kto už má pár filmov za sebou musí v polovici spoznať že toto sa jednoducho nepodarilo, pritom začiatok je fajn – žena ženúca sa na futuristickej motorke po opustenej post-apo krajine...atď. , *** za tú krásnu grafiku. ()

Ceres

Korea a animé, z tohoto spojení vznikl velmi kvalitní animé film, který je vizuálně skvěle udělán, má i docela slušný příběh, atmosféra je vyloženě k nakousnutí, ale hlavně výborný soundtrack, který vrcholí arií, která podbarvuje slow motion scénu, která je vrcholem tohoto animé. Hodně se mi i líbila scéna se západem slunce na vraku lodi a puštěný song na vinylu. Tohle vše dělá z tohoto kousku kvalitní záležitost. ()

MI-380

Touha po modrém nebi v nádherně animované postapokalyptické pustině. Děj sice občas zadrhává, pochmurná deštivá krajina plná nových i starých technologií, dravé pohyby všech možných dopravních prostředků, hudba a ne tak úplně jednoznačný boj dobra se zlem však posouvají hodnocení vysoko nad průměr. 70%. ()

blackJag

když jsem se díval na film o filmu (na dvd nepochopitelně jen v originálním znění - kolik z vás umí korejsky?), překvapilo mě, že snímek není celý vy-animovaný, ale snad většina z navržených lokalit je udělána ve skutečnosti ve zmenšeném měřítku (vypracovaná do posledního detailu) a samotný animovaný děj (tedy přesněji postavy, vozy jsou renderované) je do hotových záběrů dotvořen. Nedokáži posoudit pracnost toho či onoho postupu, je to ovšem v každém případě zajímavý poznatek... Co velice k filmu samotnému? Je klasicky asijsky emočně vyhrocený, plný patosu. Možný spoiler: Má šťastný konec, je ho ale v této rovině možné brát jen z globálního hlediska, protože většina z načrtnutých postav to nějakým způsobem stejně odnese, což je vlastně pro asijskou kinematografii také typické - osobní zmar na pozadí obecného blahobytu... Určující věci jsou jednoduše určující, s tím se těžko něco dělá a toto bez problémů respektuji, vadilo mi ale, že nevím víc o samotné legendě příběhu. Začátek je tradičně rychle rozvržen, šup rup, proč ale Ecoban žije na úkor okolního znečištění? Na jakém principu? Takových otazníků je prostě mraky (i když vždycky ještě můžu vinu svalit na překlad). II Scénář: Moon-saeng Kim. 65% ()

Ludivitto

Poetické ekoagitační Shakespearovské anime. Vlastně klasika východní animace, vizuálně a hudebně podmanivá. Éterický zavěr! ()

-Victor-

Animace je místy výborná a jakákoliv myšlenka post-apo světa si dokáže získat své publikum... Zkáza Ecobanu má však problém se svým příběhem, které předkládá neskutečně syrově a vůbec nejde do hloubky. Celkový dojem z postav, nemůžu se tomu prostě ubránit, působí dost povrchně. Být lepšího scénáře mohlo by se jednat o velké téma. Takto však Wonderful Days zapadají do lepšího průměru, který Vás místy neobyčejně nadchne, ale stejně tak i otráví. Pokud chcete zajímavé anime, které se na první pohled tváří dobře, ale uvnitř už tak skvostné není, tak ho zkuste. Neurazí, ale ani zásadně nepřekvapí. ()

BMAJTZ

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi ten film více líbil nebo nelíbil. Jasně byla zde spousta podivných WTF scén, ale na podobné věci jsou i asijské animované produkce víceméně zvyklý. Samotný svět jsem taky moc nechápal, máme zde dvě cesty, jednu čistou a jednu špinavou a ta čistá je evidentně lepší. Přesto se záporáci drží svého dogma zuby nehty a stejně z toho nic mít nebudou, o peníze jim nejde a jelikož jím nejde ani o lidi tak o nadvládu taky ne, takže o co tady do háje de. Další věc co mě naprosto iritovala byla až přílišná artovost, respektive pocit, že z tohoto tvůrci chtěli udělat poloartovou záležitost. Jinak animace je pěkná a poměrně netypická, nemůžu si pomoct ale přišlo mi to jako kombinace ruční a renderované kresby. Tohle je jeden ze snímků na který si holt musí každý udělat názor svůj a i tak to rozhodně není pro každého. ()

killjezor

Po nějaké době se objevilo anime, které mě chytlo skoro vším. Zpracováním, hudbou i příběhem. Ten je sice prostý jako bulharský striptérka, dokáže chytit a nepustit. Některým scénám bych vytknul jejich zdlouhavost, nicméně se dají lehce překousnout a finále je víc než nádherné a strhující. Film o filmu mě trochu překvapil a potěšil, škoda že není otitulkovaný nebo aspoň v angličtině. 4,5 hvězdičky nejde dát,takže zaokrouhluju nahoru. ()

Roby

Jako jo dalo se to animace byla skvělá třeba déšť vypadal dost dobře, ale moc táhlý a hlavně celkem nudný děj. Mohli z toho vyždímat víc. ()

Ripley

Sice né tak nebušené jako Vexille či Appleseed,ale i tak nádherné sci-fi anime.Oproti zmíněným kouskům měl Ecoban pomalejší tempo a akce nebyla tak cool "Matrixovská" jako u Appleseed.Co se mi na těchto filmech líbí je(mimo jiné),že hlavní hrdinka je hrdinka a navíc mladá,krásná,akční a sexy. ()

Burdock

Opravdu působivé akční zpracování jednoho postapokalyptického světa.. tak jak to umějí jen východoasijští animátoři. ()

bila.tecka

Bez debat vizuální animovaný skvost, vděčný postapokalyptický scénář přináší další variaci na dané téma. Forma naprosto převyšuje obsah, střih, použití hudby, animace... vrouuu vroouuu... ()

Drc

Excelentní. Další ukázka, že kreslený film se může směle postavit hraným. Výborný sci-fi příběh, hodně připomínající Final Fantasy, s typicky zvláštním asijským nádechem. Po vizuální stránce exceluje, hudba byla zvolena také výborně a výsledkem je dokonalá atmosféra, ať je to v akčních pasážích něbo těch klidnejších a melancholikcých. Samozřejmě, i tento film má svoje mouchy, hlavně bych vytkl nedostatečné uvedení do děje, díky kterému jsem ze začátku trochu tápal o co že vlastně jde. Stejně tak příběh byl občas nelogický, ale pokud by vše mělo být reálné, tak by vznikl málokterý film. ()

Movie Gourmet

Film zaujme především vizuální stránkou. Příběh je ponurý a smutný. Děj je z budoucnosti z prostředí moderních budov a technických vymožeností; lidé žijí odtrženi od přírody... Verdikt: 3* a 70 %. ()

Czernozub

Co po obrazové stránce je to nádherné, i hudba se mi ve směs líbila, ale příběh je, až na drobet patetický a dosti klišovitý final fight, zoufale utahaný a nezáživný. 3,5* ()