Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

mess

Mal som naozaj vysoké očakávania predtým ako som si pustil tento film. Všetky boly naplnené a ešte som dostal aj niečo naviše. Rozhodne je to najlepší animák aký som v živote videl. Najračej by som dal 6 hviezd, žiaťbohu to nejde. Bravo ()

moris.cz

Každý to čekal, Pixar asi nikdy nevypustí průměrný film. Ty roky příprav a poctivé práce se prostě vyplácejí. ()

Joee

Tenhle animák mě vším dočista strhnul. Chci ochutnávat nová báječná jídla, polévky, předkrmy a dezerty... a taky mít malého krysího kamaradíčka kuchaříčka :-) La Ratatouille ()

Jardys88

Skutečně jsem nepředpokládal že by se mi tento film mohl zalíbit více než doposavadní mnou shlédnuté animované filmy...naneštěstí musím přiznat, že mne naprosto nadchl, dojal a překvapil. Jednu chvíli se rozplýváte nad milými postavičkami krysáku a krysaček pobíhajících kolem, hned na to vás uzemní babička v plynové masce, díky které se dostanete vzápětí do bitevní vřavy 2. světové války a najednou jste odloučeni od rodiny a všech přátela a jediným koho máte je přihlouplý, nemotorný, pihatý a nosatý klučina. Prostřednictvím krysáka ovládnete bávalou nejznámější restauraci v Paříži a dovedete ji k jejímu největšímu rozkvětu. Opravdu stojí za podívání a všem vřele doporučuju ()

drdus

Ratatouille je snad první film od kterého jsem hodně očekával a dostalo se mně ještě více nad očekávání! O technické stránce ani netřeba mluvit, ale co bych vyzdvihnul nejvíce je geniální příběh a dokonalé ztvárnění povah jednotlivých postav. Klobouk dolů před tvůrci toho filmu. ()

James46

Hezky zpracovaná animovaná komedie s vynikajícím námětem a jakousi jiskrou. I když nemám rád krysy a všelijakou podobnou „havěť“ postavu Remyho jsem si oblíbil na první pohled. Musím říct, že mistři od Pixaru odvedli zase kus práce a těším se na další jejich práci. ()

lemoun

Většina nových PIXAROVEK stojí za nic, ale tímto mě úplně ohromili. Krásné prostředí Paříže, velký příběh a hodně srandy tak to je RATATOUILLE. ()

jcall2bad

Já jakožto student gastronomie mám ke kuchyni hodně blízko. Na tomto animovaném snímku obzvláště tedy obdivuji schopnost autorů navodit odpovídající atmosféru takové kuchyně v luxusní restauraci. Toto je první animáč, o kterém mohu směle prohlásit, že plnohodnotně konkuruje příšerkám. Haleluja za to, takových snímku potřebuju víc a víc! ()

Andy.6

Film naprosto předčil všechna má očekávání. Jednoduchý, ale velmi zvláštní příběh je prostě bez chyby a velmi rychle vás pohltí. Ikdyž za břicho se asi popadat nebudete, je zde hodně vtipných scén. Ovšem podle mého názoru, hlavním cílem tvůrců určitě nebylo vytvořit komedii od začátku až do konce... O kvalitě animace nemá asi cenu moc mluvit. Chvílemi úplně zapomenete, že sledujete animovaný film a zpět do reality vás vrátí jen mluvící krysa. Ke konci jsem málem uronil i slzu. Podle mého názoru je Ratatouille nejlepším filmem posledních let a to nejen mezi animovanými filmy. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby se časem dostal do nejlepší desítky. Poprvé se mi chce dát 6*, ale bohužel nejde. ()

gonzo

Kolikrát jsme si už u filmu-pohádky pomysleli "bylo to pěkné, ale zbytečně moc moralizující s předem odhadnutelným koncem, kde se všichni polepší a pochopí"? Tak přesně tohle se v Ratatouille nestane. Ratatouille nevrcholí osudovou laskou Linguiniho ani potrestáním padoucha a ani usmířením Remyho s tátou. Ratatouille jde ještě dál a tohle je jen jeden z mnoha aspektů díky kterým jde o další skvost pana Brada Birda. ()

Allein4

Mně se to prostě nelíbilo. Děj nemá spád, chybí humor (respektive to, co je tam jako humor reklamováno, je velmi mizerné) a celkově i příběh mi přišel velmi slabý a dělanýjen na efekt, aby to zasáhlo diváky... Je to moc průhledná snaha, což celý film neskutečně kazí... ()

Elissabet

S nadhledem můžu říct nejlepší animovaný film současnosti. Krysí kuchaříček si vás získá běhěm první minuty a pak už prostě jen vychutnáváte děj, hudbu, prostředí a všechno to dohromady i se špetkou humoru a prvotřídní francouzské kuchyně vykouzlí ratatouille. ()

Carfait

Slušný. Po přečtení zdejších komentářů jsem ale čekal daleko víc. Chybí tomu říz a vtip, celé je to tak nějak nudně táhne a výsledkem je, že po týdnu nevím o čem to bylo. 75 % ()

stooper

Za celou dobu jsem se téměř nezasmál a ani si nemyslím, že je to prvořadý cíl tohoto snímku. Celých 110 minut se budete kochat propracovaností každého detailu. na ,,Nema'' to sice nemá, ale i tak je to VELMI kvalitní podívaná ()

losy

Tak tohle je moje srdcovka! Vseobecne vzato mam animaky rad, ale Ratatouille je bez debad muj nejoblibenejsi. Poustim si ho ve chvilich splinu, radosti a dokonce jsem si ho vychutnal i po prichodu z jedne velmi bujare oslavy narozenin...Pribeh mysaka Remyho, ktery ac pres svoji zvireci podobu dokaze nemozne a stane se sefkucharem vyhlasene parizske restaurace, me odzbrojil svoji uprimnosti, jakozto jednoduchou zapletkou, avsak vypointovanou k bravure. Pri sledovani tohoto filmoveho skvostu pokazde zapomenu na to, ze sleduji animovany film a vnimam jen dojemny pribeh s neskutecnou atmosferou. Slzu jsem uronil jiz pri nekolika shlednutich a myslim, ze me jich jeste par ceka. Genialni!!! ()

Sovice

Tak tohle je snad nejroztomilejší celovečerní animovaný firm, který jsem měla možnost zhlédnout. Samozřejmě velkou zásluhu má výborná grafika, díky které mám chuť v některých scénách Remyho přes obrazovku pohladit. Krysičky vypadají skutečně realisticky (proto pokud se štítíte myší, zvažte, jestli to chcete vidět) nemluvě o scénách, kde se objevuje celá krysí komunita najednou. Ani děj mě nenudil. Celkově hodnotím jako velmi milou záležitost se skvělým provedením! ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)