Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

IronRocky

Pro mě kultovní komedie, kterou jsem snad viděl 1000 krát a stále ji mohu vidět znovu a znovu a furt se dobře bavim. Každá scéna je dost vtipná a plná skvělých hlášek, který už znam na spamět. Polívka je zde skvělej a je to možná i jeho životní role a Donutil je také hodně dobrej. Nejlepší je asi scéna v luxusní restauraci. ()

Haller

Více než dvacet let po revoluci a "Bohušů Stejskalů" v našich končinách nějak neubývá. Skvěle natočené zachycení doby, které dalo tušit, kam se bude vývoj zbohatlictví ubírat. Bolek Polívka vystřihl tak pravdivého burana, že nezbývá, než jeho herectví opět zatleskat. ()

montenegro

Jo, je to buranské a pro mnohé jistě i trapné, ale prostě to funguje. Při každé repríze objevím novou hlášku a zasměju se starým:-) ()

Pulper

Geniální sonda do povahy českého národa s obrovským množstvím dnes už nesmrtelných hlášek. Navíc tu kromě Bolka zahráli vesnické křupany další skvělí herci. Některé situace jsou přehnané, ale účel to splnilo a je to neskutečná sranda :-) ()

johhny007

Podle mě nejlepší , nejvtipnější a s hereckými výkony ten NEJLEPŠÍ ČESKÝ FILM CO JSEM VIDĚL !!! Po prvním zhlednutí jsem skoro padnul !! Tohle nemá a zvýhledy do budoucna nebude mít konkurenci !!! ()

celticek

U nás na Moravě absolutní lidovka. Existují pasáže, které Vám převykládám bez nejmenšího zaváhání a chyb. Buranství odhaleno až na samou kůži, ale podtext film má a rozhodně nenudí. Bolkovo "šak Vašu pi.u sem taky neviděl a věřím, že ju máte" mě přinutilo přemýšlet, jestli nás pán Bůh opravdu nestvořil:) Přeháním. Dobře teda. Ale Irenka je kus, nekecejte, že jste se neolizovali:).. ()

Lilien

Polivka je výborný ,životný výkon toľko kultových hlášok situácii ktoré sú smiešne aj po rokoch a po xy videní. ()

Freshoun

Tento film vyjádří jediné slovo a to je smích :-D protože scény a hlášky z tohoto filmu jsou opravdu nezapomenutelné.Ale je fakt že to není pro každého někdo řekne že je to "vulgární" apod.Já sem tento film viděl aspoň 20x a vždycky sem se nasmál až sem se za břicho popadal. ()

dannyd14

Nezabudnuteľná komédia s kultovými hláškami, ala Bolívkoizmus, na ktorú sa dá dívať do nekonečna a stále pobaví. ()

H.I.T.M.A.N.

Mě je tak blbě, že nemám ani tužku!!!!!!!!! nezapomenutelná komedie ve výborném českém obsazení s genialním scénářem a režií! pane bože kdo ty vtipy napsal ?? to je až do nebe volající!!! Nee doopravdy super komedie a Bolek ty vole to nemá chybu a ruku v ruce s Donutilem to je jak Pat a Mat! Prostě komedie šitá na míru ()

brabbik

Na tenhle film se dá koukat klidně i vícekrát a pokaždé je to zážitek. Myslím že hlášky jsou nezapomenutelné. ()

J.e.r.e.c

Nejkultovnější český film ve vesmíru. V Dědictví je víc hlášek, než ve zbytku celé česko-slovenské kinematografie dohromady. Bolek Polívka je king, jedním filmem přebil vše! Akorát Chytilová mu lehce zaclání se svýma snahama o „společenskou sondu“ nebo co. 95 % ()

JohnZ87

Originálně pojatá komedie, která útočí na divákovu bránici hlavně prostřednictvím bezprostředního, buranského a úderného humoru Bolka Polívky, kterému skvěle sekunduje Miroslav Donutil a další. 90% ()

HarqAlAda

Veľmi plytko a vulgárne podávané silné a veľké myšlienky. Najviac sa mi páči vyjadrenie viery v Boha v reštaurácii. Keď neviete odkiaľ sa niektoré zľudovelé hlášky berú, myslím že existuje veľká šanca že tu ich zopár nájdete. Tak hoši, guten Tag! ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů