Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

gauron666 odpad!

Režisérka asi chtěla bejt vtipná tak natočila film o buranech z buranova. Neskutečné co lidi někdy dokážou vypotit odpad nad odpady, ani jsem neměl sil to dokoukat. ()

kuces

Film nad filmy. :-) Alespoň pro mne kultovka, která nikdy neomrzí. Nesmrtelné hlášky nenechají nikdy tento film v zapomění. ()

Wopat

Pro mě je tento nezapomenutelný film král všech komedií! Byla doba, kdy jsem se na to díval každý den. A každý den jsem objevil nějakou novou vtipnou hlášku či snad jen pohyb, pohled. ()

AxelWers

Po prvom zhliadnutí filmu asi dáte 3*. Po druhom už dáte viac. Bohumil Stejskal a jeho výroky sú už asi neoddeliteľnou súčasťou pospolitého ľudu. ()

Rockerman

Film, který lze buď milovat nebo nenávidět. Nic mezi tím. Patřím k té první skupině, byť i já jsem se na to musel podívat ještě jednou a pak ještě mnohokrát!!! Téměř každá věta z tohoto filmu se stala tak zvanou hláškou, které citují mnozí lidé v celé naší republice. Je to sprosté, vtipné, drsné, ale i smutné zároveň. Hlavně příběh je naprosto věrohodný a tedy ze života. Jsem si jist, že tento filmek uvidím ještě mockrát. Vtipnější a mrazivější dílo v 90tých letech nevzniklo. Jasných 5*!!! ()

Bukec.T

Legendární film se skvělými nesmrtelnými hláškami a hlavně výborným Bolkem Polívkou. Klasika české kinematografie a moje nejoblíbenější česká komedie ()

beckham-

Klasika - Bohuš je prostě neskutečnej blázen a neuvěřitelným způsobem to hlasí celý film. K tomu se přidá i pan právník se svými ''právními'' kecy a nezapomenutelná česká komedie je na světě. ()

1Legend1

Jedna z českých klasik, viděl to snad už každý čech a slovák a mě se Dědictví moc líbí. Velice kvalitní ale hlavně vtipná komedie. 95% ()

joker30

Legendárne Bohušove hlášky , satira na ľudské správanie k peniazom. Jožko Kroner ako čerešnička na torte. 5 hviezdičiek ako vyšitých. 92% ()

papaguy

Feministická pomsta buranským chlapům. Téma "nových bohatých" krásně vyvěrá z porevoluční restituční reality 90. let. A Polívka se v této komediální rovině pohybuje jako ryba ve vodě. ()

Orina

Co si budem povídat ... samozřejmě to nebude mít mnoho fanoušků. Je to sice přehnané, ale přesto tak zatraceně .... hmm .... české? ()

Mandalorian

Jak to dopadne, když těžce retardovanej alkoholik a kr..pl Bohuš zdědí peníze ? Jak jinak než debilně. "Svět je manéž, ale Polívka už vyschla..." ()

Luisis

Věrka Chytilová neosloví svou filmovou tvorbou hned napoprvé. Její filmy chtějí čas, aby si na ně divák zvyknul, nebo do nich dozrál. Tohle je skvost a již kultovní snímek. Bydlím nedaleko Olšan, kde byla převážná část filmu točena. Znám to tam moc dobře a proto dávám - 80% ()

vera27

Co scéna to zábava, opravdu můžu říct, že u tohoto českého filmu se pokaždé skvěle bavím. Bolek a jeho "prdy" to je teda něco :D. 5* ()

Mayers

Pane Košťáál, pojďte s náma na večeřu. S odstupem času tomu musím přihodit tu pátou hvězdu, protože takhle kultovní film už jen tak nevznikne. Než zajdu do bordelu na dýmku míru, dám si s Bohušem dva panďuláky slívky a polaskám si pštrosa. PS: Furt se mi nechce kouknout na tu dvojku, fakt si nechci zkazit výborný dojem z jedničky :-/ ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů