Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Cannabis

film sám o sobě těžký průměr, ale skvělý Bolek Polívka se záplavou dnes již kultovních hlášek dělá z toho dílko za 4 hvězdičky **** ()

Maria-Rosa

Abych nezapomněla na české filmy, vybrala jsem můj nejoblíbenější. Zase má tenhle film dva druhy diváků – jedna skupina ho nesnáší, druhá ho miluje! Patřím mezi vyznavače „vesnického“ humoru, obzvlášť humor prostoduchých a primitivních lidiček. V tomhle ohledu je Bohúš nepřekonatelný a nedovedu si v téhle roli představit nikoho jiného. Faktem je, že bych nechtěla tímhle podceňovat výkony dalších herců – Arnošt Goldflam s malým – velkým nosem, Dagmar ( ještě) Veškrnová, Bohúšovi kamarádi atd. Nejlepší česká komedie alespoň pro mě!!! ()

radimartin

Pokud pominu značné množství hlášek, díky kterým se tento film stal značně populárním, je pro mě jasnou volbou plné hodnocení; díky skvělému hereckému výkonu Bolka Polívky a hlavní myšlence prachů jako ničiteli veškeré lidské povahy. ()

Z0MBi

Zlidovělý film, kde se to zobecnělými hláškmi jen hemží. Nepřetržitý tok výkalů a lehkých děv hrnoucí se z úst hlavního protagonisty nejde než u takovéto legendy odpustit a sžít se s tím, že to je přesně to, co je potřeba. Opravdu hodně sprostá perla české kinematografie, která patří k základnímu vzdělání. ()

smrtubohem

Moravská klasika stojící na výborném Polívkovi, obsahujcíí nesmrtelné hlášky. Komedie jako řemen od první do poslední minuty, pro správné moraváky film číslo jedna. ()

JohnCoffe

pro nás jihomoraváky a valachy je tohle dílo něco jako odkaz budoucím generacím...jedna hláška lepší než druhá.. jak dělal? co dělal? co sem dělat? ona dělala :):) ()

Ygan

Ano, několik hlášek je nezapomenutelných a opravdu vtipných, no spíš scének. Ale jinak je to fakt spíš buranské a nevtipné. A taky trochu zbytečně dlouhé. ()

masik

Celkem vtipná komedie o buranech, kde Bolek Polívka exceluje v další ze svých rolí opilců a povalečů. Nehraje tak částečně sám sebe? :-)) ()

Toumyk

Kultovní film. Desítky vtipných hlášek, které zná snad každý. Jedna z nejlepších komedií, která byla vytvořena na české půdě. ()

LinkTheSink

Nejlepší česká komedie. I když se na film podívám po padesáté tak se budu smát pořád! To ukazuje jaký je Bolek výborný herec. ()

George.Camel

Když jsem viděl kdysi tento film poprvé, vůbec se mi nelíbil, nechápal jsem jej, nechápal obrazové ztvárnění Věry Chytilové, ani humor Bolka Polívky. Ale přiznám se, že s každou další reprízou v TV, případně nyní na dvd, jsem si dědictví natolik oblíbil, že patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Hlášky z filmu jsou již dnes nesmrtelné a v každodenní mluvě téměř nepostradatelné. Díky Věře Chytilové, bojovnicí české kinematografie, tady zústane navždy obraz porevolučních let tak, jak si je pamatujeme. ()

Kazisvet III.

Kultovní film české komediální kinematografie. Herecké výkony, ale hlavně ony pověstné hlášky dělají z tohoto filmu nesmrtelnou legendu. ()

MetalLizard

Česká klasika. I přesto, že jsem tento film viděl minimálně 100x a většinu dialogů, hlášek a scén znám nazpamět, pro mě toto vždy bude naprostá jednička mezi českými filmy. Je to užasné a kultovní vykreslení všemožných lidských absurdit. Někde jsem četl, že se chystá pokračování :). ()

route60

Je to smutné ale nikdy jsem se moc u Dědictví aneb Kurvahošigutntág nezasmál je to pro mě zoufalá nuda na téma kterak buran ke štěstí přišel a já mu to i přál ale proč to šaškováni všech herců i neherců to mě prostě nebere, jedině co mě potěšilo byla závěrečná věta hlavního hrdiny a za to je ta jedna hvězda, Bolka Polivku beru za skvělého herce třeba v Musíme si pomáhat ale tady je jen šaškem bez manéže. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů