Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Chrudoš

Už jenom kvůli temu že su Kóničák, a ve filmu hrajó kluci z Kónický cihelně, cihelňa aj kostelík, tak za pět! ()

Danulinda

Než jsem film poprvé shlédl, tak jsem měl - soudě dle neobvyklého názvu - podezření na nekvalitní záležitost. Avšak naštěstí zde tak trochu na první pohled zvláštní název přesně pasuje do děje a hlavně - jedná se podle mého názoru o nejvtipnější komedii z doby po sametové revoluci a taktéž o jednu z nejkvalitnějších komedií v naší filmové historii celkově. Kromě jako vždy výborného M. Donutila zde předvedl neuvěřitelně věrohodný výkon Bolek Polívka, kde jsem nevěřil vlastním očím a uším, jestli to je vůbec možné takto špičkově se vcítit do postavy, což uměla naše stará herecká garda konče přibližně Heřmánkovou generací. Místy mám až podezření, že Bohuš je přímo Bolek sám, a že to vůbec nehraje, jak moc je to přesvědčivé. Do tohoto filmu jsem pana Polívku po herecké stránce moc nemusel, protože ty jeho Manéže se mi zdají scénáristicky trapné, nicméně uchvacujícím výkonem v tomto filmu mě naprosto dostal a kdybych měl tu moc, navrhl bych mu za zdejší supervýkon "Hereckou Nobelu cenu" nebo-li Oscara. Spolu s Černými barony snad jediný pototalitní film, který mohu vidět zas a znova. Bravo pane Polívko a paní Chytilová (a spol.) ! ()

Milano182

Vím, že je to film o vesnických buranech, avšak toto téme je skvěle vystiženo (jsem z vesnice, tak vím, jak to tady chodí). Sice je o dvě desetiletí později, ale za tu dobu se toho moc nezměnilo, jasně, i k nám dosáhla technologie, ale "burani", ti zůstávají. Moje nejoblíbenější česká komedie, která obsahuje tolik kultovních hlášek, že smání se jim mi už zabralo nesčetné množství hodin. ()

Gand_alf

Tento fim podla mna nie je vtipny ale trapny. Mam rad Bolka Polivku, ale toto je proste filmovy trapas. Jedna hviezda za genialny dialog: ,,Verite v Boha?" ,,Ne, nikdy sem ho nevidela." ,,Ja sem vasi .... taky nikdy nevidel, ale verim ze ji mate." ()

waltosin

Výborné hlášky Bolka Polívky ( kde se tady můžu vychcat, napij sa nebo ťa vyměním). Scénař napsanej do puntíku perfektně, film který patří do české fondu jako nejlepší fim Bolka Polívky a Miroslava Donutila, a skvělé režisérky Věry Chytilové. Už to vidím tak na podesatý, ale je to svělá zábava. Ještě jednou gratuluji panu Polívkovi za skvělý výkon! ()

djbarrel

Nemám jinou možnost než hodnotit za plný počet. Ačkoliv se film na první pohled zdá neskutečně absurdní, tak je ve skutečnosti až moc reálný a velice trefně a vtipně vystihuje českou povahu. U tohohle filmu se bavím pokaždé když ho vidím. 93 % ()

Wolfface

Když to dávali prvně smál jsem se jak blázen,dnes už to vidím jinak,ale netradičně pojatý příběh zůstal.,,Irenko,já ´ťa mám rád aj bez peněz. " ()

Exanimus

Jednoznačně jedna z nejlepších českých komedií..Některé hlášky z toho filmu se staly pro čechy kultovní záležitostí. ()

spacemaster

Kravina, která tradičně mohla vzniknout jen zde v našem zapadákově. Jenom české země umí vyprodukovat něco tak blbého a otravného. Výplach mozku....slivovicou... ()

Prochy84

Tak určitě se jedná o jednu z nejlepších porevolučních komedií, ovšem jako bereme s velkou rezervou Troškovo nereálné a nadnesené vykreslení některých českých jedniců (v žádném případě české povahy), tady si myslím to samé. Jen málokdo se v tomhle vidí. Takže oproti Troškovi zase takový rozdíl není - až na to obsazení. Tady naprosto souhlasím s Monologem. Ti herci to neuvěřitelně povýšili na celkem slušnou zábavu. Jinak scénář slušný, postavy mezi sebou komunikují a nahrávají si na smeče, což je 90 % filmu. Snímku taky prospěla doba vzniku, zkusit to natočit teď, tak to bude s největší pravděpodobností hroznej propadák. ()

x_ander

Nikoliv dokonalost, ale klasika naprosto určitě. Buranská komedie o Bohušovi, který k dědictví přišel, se stala archivem nesmrtelných hlášek, které člověk slyší i v běžném životě velmi často. Svým způsobem kult. ()

maldoror16

Především první půlka skvělá a plná nezapomenutelných hlášek. Nicméně od návštěvy bordelu to hodně ztrácí na šťávě i na dechu, škoda...kolem a kolem asi slabších 60% ()

ShortyIC

Parádna česká komédia. Nikto nemohol zahrať úlohu Bohumila Stejskala lepšie ako Bolek Polívka. Film je veľmi zábavný. A niektoré scény ma fakt dostali, pri ktorých som mal doslova záchvaty smiechu. Odporúčam pozriet :) ()

g.laudeo

Je neuvěřitelné, že Chytilová stvořila tuhle brutální mainstreamovou pecku. A přitom tak chytilovsky, jak jen to šlo. ()

Kajo333

Zosmiešnenie typického dedinského sedláka a vydláka mi pripomína vlastnú dedinu v ktorej žijem, a mám to niekedy aj na živo... Bolekove (Bohoušove :D) hlášky z tohto filmu sa mi určite vryjú do pamäti navždy, tak isto ako aj postavy z filmu viď Arnošt a jeho slávny frňák. Takže odo mňa nič iné ako 5* :) ()

Limetka_M

Ne ne ne a ne!!! Tohle prostě ne. Pro mě naprosto nudné a totálně bez nápadu! Navíc absolutně nevtipné! Asi mám jinou představu o humoru. Nemohu si pomoc, ale celý tento film mi přijde spíše trapně slabomyslný (než trefný)... Navíc Polívka mi nikdy nebyl sympatický, ale v této roli mě naprosto irituje. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů