Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

rodier

V zivote jsem vetsi nudnu nevidel. Naprostej nesmysl. Hlavne nechapu proc by ten fent zabijel kdyz se mu to hnusilo ()

kubilov

Větší ptákovinu už jsem hodně dlouho neviděl, fakt že jo. Pošahaná rodina, otec náboženský fanatik, jeden syn vůči démonům skeptický a druhý zase pro změnu tátovi sežral všechny ty bláboly. Bill Paxton sice režíruje obstojně a šílenýho otce taky nehraje úplně špatně, problém je spíš v tom, že scénář je totální sračka, a to bez nějakého přehnání. Matthew McConaughey je totálně utopený, přednost bohužel dostává dějová linie, ve které se nevyskytuje, a tak jsem většinu času jen nevěřícně koukal, jak mohl někdo vymyslet takovou ptákovinu.. a myslet jí smrtelně vážně! ()

BlondJames

Přesně takový ten film, u kterého si celou dobu říkáte: "Je to pravda, nebo to není pravda?" A těšíte se na konec, kdy se to dozvíte.A takové konce často právě z tohoto důvodu (napínavého čekání) dokáží film absolutně zničit..A to se zde nestalo. ()

mkee

Film s vysokým potenciálom, ktorý však nebol naplnený. Asi takto by sa jednou vetou dal charakterizovať film s Matthewom McConaugheym v hlavnej role, ktorý rozhodne nie je tak predvídateľný, ako to naznačujú niektorí tunajší pseudogéniovia. Iste, jedna z viacerých point môže byť zrejmá už po chvíli. Napriek tomu však film ostáva pútavým v celej pasáži a prekvapí, dokonca možno viackrát. Na záver už len jedna myšlienka - ak by tento film natočil Nolan, bol by to možno ďalší z nezabudnuteľných mindfuck filmov. ()

Isobel

Pro běžného diváka asi nic moc. Pro hráče stolních RPG z prostředí "World of Darkness", konkrétně "Hunter: The Reckoning" - nutnost! ()

brasek

Bill Paxton ako lovec démonov sa veľmi nevyznamenal. Príbeh nudí, postráda tempo a dynamiku. Pointa a finále snímku majú svoje čaro, ale to je úboho málo. ()

Karbos

5 hvězd, protože tohle si těch 70% a červený rating zaslouží. Námět je originální a i když při sledování filmu dřív nebo později správné rozuzlení člověka napadne, není to chyba filmu, spíš naivita diváka, který si myslí, že je něco víc, když nakonec odhadne závěrečný zvrat. Přece jen hlavní teze je jednoduchá, je to fikce nebo realita? Takže máte 50% šanci na to že si správně tipnete a to z diváka nedělá dobrého kritika, stejně jako to z filmu nedělá špatný film. ()

Kozlowski8

Bill Paxton si ve své režisérské premiéře nevede úplně zle, ale rozhodně výše stavím jeho herecké představení v roli taťky - zabijáka. Námět se dal určitě zpracovat poutavěji a emočně silněji. Uprostřed příběh trochu přešlapuje na místě, závěr je překombinovaný a úplné finále to celé ještě sráží. Tři hvězdičky s hóóódně přivřenýma očima. 50%. ()

bystroocko

70% velice působivé, nevím nevím, co se mi bude zdát za sny po skouknutí tohohle filmu. Epizodnost bych tomu nevyčítala - udržuje přehled a dává divákům pocítit, jak to vnímal FBI agent. ()

Spike86

"Zvrat" jsem odhalil hned na začátku. Není to celkově ale zase tak špatné, je to vcelku děsivé a člověka to upoutá. Ale ten příběh je opravdu hodně uhozenej. ()

holyvac

Nic zvláštního jsem od tohoto filmu nečekal..O to příjemnějšího překvapení se mi dostalo. Slušné nadprůměrné béčko s dobrým nápadem. Jen tak dál Bille ! ()

teseth

Vcelku zajímavý thriller, který na konci dojíždí na svoji touhu šokovat a zároveň přepointovat. Také ta andělovitost se mi moc nezamlouvala, ale jinak to fakt šlo. V tomto počasí docela vhodná večerní drsárna, která navodí tu správnou hallowenskou náladu. ()

hronikpetr

Docela pěkný film který měl rozhodně na víc, mělo to velký potenciál, aby se tento film zapsal mezi špičku. Bohužel mi zde chyběli ty hororové prvky. Jako slušný mysteriózní thriller bych to chápal, ale horor rozhodně ne. Děj to má pěkný, zápletka je taky slušná a napětí ujde. Za mě 4 hvězdy s odřenými uši a to jen za ten velký potenciál jaký by tento film měl kdyby se to vzalo z té chybějící hororové části.. ()

RPGman

Dobrý a napínavý triller, který je možná až moc spletitý, i když by se to možná dalo považovat za plus. Také se tento film zdá být dobrý jako dokument o vzniku náboženských fanatiků. ()