Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

listr

Dobrý thriller, který mě sice ke konci moc nepřekvapil, ale stejně mě z celé zavěrečné pointy trochu zamrazilo a konečně nějaký pořadně "kladný" hrdina. ()

willis

Zajímavý film s typicky vyšroubovou pointou. O správnosti víry v Boha mě nepřesvědčil. Vlastně ani nevím co tímhle filmem chtěl autor říct.....asi nic. ()

aLPaC

Mě se to líbilo hodně a myslím, že místní hodnocení tento film dost podceňuje. Narozdíl od imdb, kde má třeba jen o desetinu méně než Kontakt a přitom ho hodnotilo 25 krát více lidí než tady. Výborná hutná atmosféra, bláznivý fanatik Paxton a jeho dva synové, přičemž jeden jeho víře věří, druhý ne. Myslím si, že závěr vůbec špatný není, jak tu někteří tvrdí. Ano, hlavní pointa je předvídatelná, ale ty další jsou dost zajímavé a nečekané. Původně jsem chtěl dát 4*, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení musím dát horších 5, ()

sona123

Surové dílo s místy drsnými záběry. Kdo moc nepřemýšlí dopředu a nesnaží se vykoumat, zda-li je vrahem zahradník, či nikoliv, může být i překvapen zápletkou (jako např. já). McConaughey tu nemá roli, kde by se mohl blýsknout a možná je i škoda, že tu hraje, tímhle si u mě reputaci nezískal, ale ani za to chudák nemůže. Ten film si pamatuji i několik dní po shlédnutí, a proto 4 hvězdičky - určitě stojí za shlédnutí. ()

laepus

Dávám čtyři hvězdy a jsem naprosto klidný - nějací pomové a tsunamiové se svými chytrými žvásty mohou jít někam! Je to parádní thriller, který má napětí od úplně první až do úplně poslední vteřiny. Paxton ukázal, že si ví rady jak před kamerou, tak i za ní. ()

chalp

Ťažko povedať v čom bola chyba,prve dve tretiny som zhadzoval tú nudu na scenáristu, lenže chce nechce može zato vo výraznej miere réžia :/Bill Paxton je výborný herec a zabávač, lenže tentokrát si vzal priveľké sústo, s týmto by zrejme do červených čísiel nepohol ani spomínaný Sam Raimi.Námet sám o sebe nieje zlý, len vobec si neviem predstaviť ako natočiť niečo takéto s úplne vážnou tvárou.Herci tomu tiež nepomáhali(samozrejme okrem Billa) a večne pózujucí Matthew mi miestami pekne liezol na nervy, už len to jeho držanie sekery(primpomenulo mi to Zoolandera :)...a samozrejme si neodpustil ani v tomto filme svoju beztričkovú scénu, ach jo... ()

IvcaSammet

Geniální. Absolutně geniální. Sice trošku předvídatelné, ale geniální! Jeden z nejlepších thrillerů vůbec, jsem moc ráda, že jsem měla tu čest tento film shlédnout! Matthew na svou roli dokonale sedí a zvládá ji naprosto úchvatně. Film mě uchvátil už v první minutě a držel si mě až do závěrečný titulků. Něco bylo sice docela předvídatelné, ale jako celek působí prostě úchvatně. K tomuto filmu se určitě strašně ráda vrátím i několikrát, protože mě prostě dostal nejen obsazením, zejména Matthewem, ale i svou atmosférou a dokonalým příběhem. Opravdu vynikající kousek! ()

KOZEL84

Celé to vnuknutí a vysvětlení proč musel dělat to co dělal bylo fakt hodně nepřesvědčivé.Slabý scénář a pointu děravou jak cedník dodělává režie Billa Paxtona,který neumí navodit atmosféru a celé to podle mě absolutně nezvládl.Zaujatý nijak nejsem,Paxtona mám celkem rád.Tohle měl natočit někdo jiný,protože úplně ztracený případ to zase není a je spousta mnohem horších filmů.jenom to prostě nebylo ono. ()

Johnny

No tak neviem. Film má celkom zaujímavú zápletku, ktorá aj dobre vyvrcholí, len to spracovanie a celkový dojem je dáky prapodivný. ()

jesus666

Tento film má toľko hluchých miest, že divákovi nezostáva nič iné (teda ak sa nechce nudiť) len aby rozmýšľal, ako ten film asi skončí. Ja som si to domyslel asi 20 minút pred koncom. Škoda, námet nebol zlý, ale Paxtonovi sa z toho podarilo urobiť "thriller", ktorý si pokojne môžu pustiť 12 ročné deti na hodine náboženstva. To už som sa vážne viac bál pri sérii Scary Movie. ()

jamesjimbo

rozhodně jeden z vydařenějších hororů, který není žádnou hloupou vyvražďovačkou, jak by mohl český název napovídat... ()

mourinho

Solidní krimi s hororovými prvky, přesto si myslím nijak nevybočující z průměru. No, každopádně nutit děcka zabíjet lidi sekerou mi přijde rozhodně poukázáníhodné. ()

Raziel_cz

Zajímavý nápad, který zabíjí "zvrat" na konci a bohužel nudná režie. Přestože má film průměrných sto minut, neodsýpá a to je průser. Jinak se mi ale líbí, že hrdinové jsou svým způsobem ti špatní a nekoná se happyend, což vždycky potěší. Plus Bill Paxton hraje fakt výborně. ()

kkarx

Originální a zábavný příběh s Billem Paxtonem, který si nábožensky založeného otce, kterému dal Bůh seznam a sekeru, skutečně užíval. :=) Jen konec mohl být trochu důmyslnější a myslím, že to bylo i až moc překombinované. Ale mně to zas tolik nevadilo. Na truc dám 5. hvězdu, protože stejně předvídatelný a k tomu neskutečně nudný film Obvyklí podezřelí má skoro 90% a je považován za dokonalost. Tam ta předvídatelnost nevadila? ()

Wallis3

Nebyl by to špatný film, ale na mě to bylo až moooc vláčný a zdlouhavě tažený a toho boha tam bylo taky až moc. Závěrečné rozuzlení mě taky neposadilo na prdel, takže tak. ()

foundation

Dost dlho to vyzeralo ako velmi dobra zalezitost no nakoniec sa z toho vyklul len prachobycajny priemer. Na jednom pozreti ale nie je nic zle. Snad len trochu zamrzi ten zbabrany potencial. ()

PEZ

Vydareny temny thriller az na velmi nevydareny koniec. J*A*S*M akokeby mi z duse vypraval. Nebyt toho, nebal by som sa prasknut 4*. Bill Paxton vyborne hral magora, ale aj velmi obstojne reziroval (bol to jeho filmovy rezisersky debut). Tempo je sice pomale, ale vdaka mrazivemu obsahu a atmosfere nie nudne, Matthew McConaughey bol tiez vo svojej roli presvedcivy. Poukazanie na nebezpecenstva nabozenskeho fanatizmu je uplne zbytocne zmarene poslednymi 5 minutami, ktore pokazia to vsetko dobre predtym. Dodam len, ze pre mna bol asi najvacsim zazitkom herecky vykon vtedy 14-rocneho Matt O'Leary-ho. Hral naozaj vyborne. ()