Azumanga daió: The Animation

• Japonsko あずまんが大王 THE ANIMATION (více)
Hudební videoklip

Epizody(26)

Malinká přemoudřelá Chiyo, introvertní milovníce zvířat Sakaki, trhlá hyperaktivní Tomo, pomalejší "jiná" Osaka, Yomi a nakonec Sakaki zbožňující Kaorin jsou spolužačkami na jedné japonské střední škole. Společně prožívají své vcelku běžné životy, ve kterých ovšem není nouze o bláznivé a veselé situace, které jsou způsobeny okolnostmi vnějšími, povahou našich kamarádek a leckdy i svéráznou a výbušnou třídní učitelkou Yukari a její kamarádkou tělocvikářkou Minami Kurosawou, řečenou Nyamo.

Seriál je sestaven z kratičkých epizod, které, třebaže jsou řazeny chronologicky, nevytvářejí žádný komplexní příběh. Inu jako ve skutečném životě. Určitou odlišností proti většině "středoškolských" anime seriálů je absence prvních milostných vztahů s chlapci a též minimum fanservisu a ecchi prvků. Seriál vznikl podle úspěšné mangy Kiyohiko Azumy. (Subjektiv)

Secretus

Roztomilá praštěnost. Nepotrhá Vám to bránici, ale mírný úsměv si udržíte na tváři při sledování celou dobu. A to i přesto, že semtam svraštíte obočí, jak se snažíte pochopit japonský "inside joke". Kvalita epizodek kolísá, některé jsou dost nezáživné. Postavy jsou hodně ploše vykresleny, ale i tak Vám, alespoň některé, přirostou k srdci. Animace je správně hravá a perfektně sedí k téhle střelenosti. ()

Allegro.g.

Nejroztomilejší japonský anime seriál. Je to o ničem, jen o docela "obyčejných" studentkách a jejich učitelkách, ale má to v sobě obrovskou vnímavost a cituplnost. Epizody se skládají z krátkých náhledů do obyčejného života studentek ... jejich charakterů, nádherně vykreslených, praštěných zápletek vycházejících z konfrontace rozdílných povah, každodeního školního snažení atd atd. A příi tom všem vinikající komediální momenty. ()

JohnyTrava

Azumanga je zvláštne anime. Nájdete tam momenty, kedy zívate nudou, kedy len nechápavo pozeráte, bo to niečo povie snáď len rodenému Japoncovi/ke ale našťastie sa aj tak väčšinou smejete, ba idete až do kolien. V podstate ide o mozaiku epizódiek, ktoré v širšom náhľade dávajú ako taký naznak deja, ale väčšinou fungujú samostatne. Kresba je veľmi jednoduchá ale viacmenej sedí, kedže ide ľahké anime. To platí aj pre hudbu, ktorá má často náznak Francúzka. Plus bonus v podobe Osaky a jej zvláštneho spôsobu myslenia. Povedzme, že niečo okolo 8 (keď si odmyslím to, čomu som nerozumel) ale inak by to bolo kvôli niektorým nudným dielom ( a to celým) aj menej. Anime nevhodné pre náročne povahy! ()

Vanguard77

Rozhodně zajímavý anime kousek... Je to vtipné, je to ztřeštěné, místy je to ale poněkud... nad únosnou míru :) Epizoda s novoročními sny určitě patří k těm, na které budu dlouho vzpomínat, ovšem dojem z ní je rozporuplný. Celkové se mi však seriál líbil, Chiyo-chan je skutečně vrcholem japonského fenoménu "kawaii" a několikrát jsem se přistihl, že se při sledování usmívám jako blbec. Ostatní postavy jsou taktéž sympatické, zvláště se podle mě povedly soupeřící učitelky Kurosawa (Nyamo) a Yukari a mezi nejdivnější a nejvtipnější postavy určitě patří i Kimura-sensei. Také se mi velice líbilo, že jsem se ze seriálu i mnoho dozvěděl, měl jsem verzi s japonským audio a anglické titulky, kde byly vysvětlivky k různým japonským pokrmům, tradicím atd., takže vše dávalo smysl a bylo to i poučné. ()

DExUS

Fajn anime, ideálne pre odpočinok. Humor okolo mierne hlupej Osaky ma niekedy priviedol až k slzám. Cely serial ma veľmi divnú atmosféru a skor by som ho doporučil ženskému divákovi, pre chlapa je tam až príliš mnoho trapných situácií ktoré sa len ťažko dali prekusnúť. Oveľa menej trapných situácií je v Lucky Star ktorá je len kopírka tohoto seriálu. Taktiež ako u Lucky Star, nedoporučujem to pozerať niekomu kto o japonskej kultúre vie málo alebo nič, pretože veľa vtipov zostane nepochopených a zostane vám na tvári len pokrivený úsmev stavu "WTF ?" :) Hodnotim 4* , no ak by tam nebolo tak moc "kawaiiiii" situacií tak by som dal určiťe 5* ()

sajagi

Omlouvám se Gibbonovi, že vykradu jeho přirovnání - ale ano, Azumanga je Monty Python mezi rabukome. Úlet, který ne každému sedne, s několika hluchými díly (přiznávám i přes pět hvězdiček). ()