Tales of the South Seas (TV seriál)

Príbehy z Južných morí

Dobrodružný

Austrálie / Francie, 1998, 22x45 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

„Pozrite sa,“ vraví Tahiťan cudzincovi. „Toto je najväčší trh na svete.“ - „Najväčší istotne nie,“ namieta cudzinec. - „Možno nie najväčší, ale najlepší, tým som si istý,“ nedá sa odbiť Tahiťan. - „Určite sa mýlite,“ povie cudzinec. „Mohol by som vám vymenovať...“ Za súmraku cudzinca pochovali. /bájka Roberta Louisa „Tusilu“ Stevensona, prevzaté z knihy Františka Keleho a Miroslava Musila NÁVRATY DO POLYNÉZIE/ Výborný dobrodružný seriál, ktorý bohužiaľ skončil prvou sériou. „Príbehy z Južných morí“ nie sú nič slabé, ale dravý mix jedinečnej výpravy Francúzskej Polynézie (seriálu veľmi pomáha neukotvenie v konkrétnej dobe), sympatického hereckého obsadenia (William Snow a Rachel Blakelyová sa neskôr stretli v inom seriáli, podstatne slabšom „Stratenom svete“) a poctivých scenárov, plných lodí, nekonečných morí, tajomných ostrovov, mapami s pokladmi, tahitskými mýtami a legendami, lovcami lebiek, drahými perlami, mysterióznymi kliatbami a v neposlednom rade nechýba láska, sex, humor ani slušne nakrútená akcia s vtipnými dialógmi. Optimálny mix pre milovníkov dobrodružstiev, ktorí zbožňujú vietor vo vlasoch a veria na škriatkov.(5.12.2004)

Nuž tento, aj tak podľa mňa stále neprávom zabudnutý seriál, poskytoval riadnu miery spoteného chlapského hrdinstva, vzdialené kúty neprebádaných končín a osudové, ale tajné a prefíkané ženy. K tomu takmer permanentne vôňa ostrova, plodín a vlhkosť oceána a prostredia. Ak sa rozhodli tvorcovia pre pojem „dobrodružný“, bol a som aj teraz rád, že sa to pri každej časti dodržalo a chlapca vo vývoji to dokázalo aj motivovať... Jednoduchá ale životná linka, minimalizmus ohraničeného ostrova, ale veľkosť a tajomstvo vody okolo. Som vďačný za tento seriálik. I keď... Pri tých chlapoch som nemal veľkú šancu a nechtiac som do jedného sediaceho pri bare trochu drgol. Bez vyzvania ma udrel päsťou do tváre. V momente som krvácal z pier a bol na zemi. Opäť sa nado mnou mihla päsť, ale to už som sledoval krásnu ženu obďaleč, ktorá si zakrývala tvár a nechcela to vidieť...(15.7.2014)

Dobrodružstvo, slušná akcia, ďaleká exotika - môže byť príťažlivejší exteriér ako južný Pacifik? - a v neposlednom rade sympatický herci povyšujú tento seriál na naozaj kvalitnú televíznu zábavu.(11.1.2009)

Seriál, ktorý som pozeral ešte ako dieťa a vždy som sa na naň veľmi tešil. Seriál, ktorý patril k tomu lepšiemu čo vysielali koncom 90. rokov si našiel určite veľa fanúšikov a priblížil nám vzdialenú kultúru a krásy prírody, ktoré tvorcovia vkusne zobrazili. Naviac vsadiť na osvedčenú dvojicu, ktorá sa v plnom svetle predviedla v seriály "Stratený svet" a to Williama Snow a Rachel Blakely bola dobrá voľba. Seriál, ktorý by som si určite rád pozrel aj dnes si právom zaslúži moje 4 hviezdičky.(31.12.2011)

• Gechitka

Ahojky. Seriál dávali u vás na slovenské televizi nebo jste na něj koukali na netu v angličtině? Pokud je někde i ve slovenštině, pošlete mi odkaz na email amaia@email.cz. Nebo pokud by i byly titulky. Já jsem se koukala, ale nic jsem nenašla. Díky moc.(29.3.2018)