Ďábelská svůdkyně

• USA The Last Seduction

Když Clay Gregory přinesl domů milion dolarů, jež utržil za riskantní obchod s drogami, rozhodla se jeho krásná žena Bridget, že to je ten správný okamžik a příležitost, kterou ji osud již podruhé nenabídne a tak se i s uvedenou okrouhlou hotovostí snaží navždy zmizet z Clayova života. Na radu svého cynického právního poradce Griffitha se pokusí schovat v nudném provinčním městečku Benton, které je ale pro ni a její plány příliš těsné. Zvlášť když povedený Clay vysílá po její stopě zručného pátrače, soukromého detektiva Harlana. Bridget nutně potřebuje spojence a umí ho získat a tak jí nedá příliš práce sbalit snaživého naivu Mikea Swalea, který tenhle zapadákov rovněž nepokládá za svou konečnou stanici. Opojený milováním se žádoucí Bridget se Mike rychle stane bezmocným nástrojem v jejím ďábelsky důmyslném a chladnokrevném plánu. Neboť v té nebezpečné hře dva hráči přebývají. V banku je smrt, vězení a ,ilion dolarů - a Bridget rozdává karty karty, aby o svoji výhru nepřišla.

Chladný thriller v moderní parafrázi stylu "film noir" přináší temné poselství o přetvářce, zradě a zoufalství. Na festivalu detektivních filmů v Cognacu získal cenu kritiků. (oficiální text distributora)

pollstro

Hlavním tahounem celého filmu je jednoznačně postava Lindy Fiorentino, která s naprostým přehledem, bez zábran, s jistotou a odvážně činí mimo nastavená pravidla společnosti. Její chování je zcela ďábelské, manipulativní, šokující a navíc vzhledově je neuvěřitelně sexy. Svojí mocí ovlivňuje veškeré své okolí a přesně diriguje postavy kolem sebe, které velmi snadno podléhají jejímu šarmu a nechávají se ovlivňovat. The Last Seduction ctí pravidla a odkazuje se na klasický film-noir, což z něho dělá neo-noir, který je mnohem otevřenější širšímu publiku, které by si například staré kultovní klasiky film-noir již nepustili. Ačkoliv se může jednat o námět, který jsme viděli již mnohokrát v jiných starších filmech, například podobnost s Double Indemnity, mj. film v jednu chvíli i na něj odkazuje, je skutečně na místě, ale ten nový vzhled, zatraceně přitažlivá, důmyslná a chladnokrevná femme fatale Linda Fiorentino, dělá z tohoto, takřka průměrného filmu, velmi působivý, příjemný filmový zážitek. "I'm trying to figure out whether you're a total fucking bitch or not. - I am a total fucking bitch." ()

Gamine

Po spíše ne příliš nadšených komentářích jsem nečekala, že mi "utahané" tempo nebude vadit, s jazzovým podkesem mi vlastně přišlo docela přiměřené. Hlavní herečka do role přímo zapadla, její sociopatické vypořádávání se s každodenními drobnosti mi přišlo po chvíli docela zábavné. ()

Dupac

Na tomhle díle je áčkové snad jenom tělo Lindy Fiorentino. I ten divnej Ethan Hawke (celou dobu jsem přemýšlel, co to má s nosem) je jenom "looklike", tj. Peter Berg. Na devadesátky je třeba vzpomínat v dobrém, čili s úplně jiným filmem. ()

Digi_cz

Svůdná tedy rozhodně byla, ale ďábelská nikoliv. Přesto by ji podlehl kde kdo. Není se čemu divit. Připomínala mi Zetu-Jones a docela jsem ji i fandil... Role jakou ženy umí i bez většího hereckého umění. Njn takhle nějak to prostě je a my si musíme jen dávat dobrý pozor. Sice film má díry, ale beru to jako dobrý film o ženách, které ví co chtějí. ()

andy60

Původně jsem chtěl zůstat u tří hvězdiček, ale díky propracovanému scénáři a nesmírně sexy Lindě Fiorentino jdu na čtyři. Nedokáži pochopit, proč se taková skvělá herečka nedokázala více prosadit. Když ji srovnám s těmi více obsazovanými (R. Witherspoon, J. Alba, K. Winslet, S. Johansson atd.), Linda u mě jednoznačně vede. Filmu bych vytkl snad jen trochu useknutý konec, jinak spokojenost. ()

Iloveporn

Skvělý repliky. Už jen za to stálo na to koukat. - Pokud si někdo myslí, že děj je nerealistickej, tak neví nic o životě. Kámošky brácha to měl tady u nás v bledě modrým. Přesně takhle skončil ve vězení, ani ta jeho děvka nemusela nikam volat, aby tam měli záznam znásilnění. Jen manžela nařkla fízlům ze znásilnění, fízlové i prokurátor jí automaticky věřili a už se vezl. - Odseděl si něco přes rok než přišli na to, že jim tam nic nesedí, ale nějaké omluvy ani náhodou. Pustili ho jakoby pro nedostatek důkazů, přišel o děti, byt, samozřejmě práci, měl záznam v trestním rejstříku. Děti zpracovaný tak, že ho nechtěly ani vidět. Kdyby tam byl někde milión dolarů a tu děvku napadlo jak na to, tak klidně někoho dalšího zabije a shodí to na něj. - V tom filmu tomu chudákovi věřil aspoň advokát. Tady to ani advokáty nezajímalo: "Chce výhodnej rozvod, normálka. " ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018