Ďábelská svůdkyně

• USA The Last Seduction

Když Clay Gregory přinesl domů milion dolarů, jež utržil za riskantní obchod s drogami, rozhodla se jeho krásná žena Bridget, že to je ten správný okamžik a příležitost, kterou ji osud již podruhé nenabídne a tak se i s uvedenou okrouhlou hotovostí snaží navždy zmizet z Clayova života. Na radu svého cynického právního poradce Griffitha se pokusí schovat v nudném provinčním městečku Benton, které je ale pro ni a její plány příliš těsné. Zvlášť když povedený Clay vysílá po její stopě zručného pátrače, soukromého detektiva Harlana. Bridget nutně potřebuje spojence a umí ho získat a tak jí nedá příliš práce sbalit snaživého naivu Mikea Swalea, který tenhle zapadákov rovněž nepokládá za svou konečnou stanici. Opojený milováním se žádoucí Bridget se Mike rychle stane bezmocným nástrojem v jejím ďábelsky důmyslném a chladnokrevném plánu. Neboť v té nebezpečné hře dva hráči přebývají. V banku je smrt, vězení a ,ilion dolarů - a Bridget rozdává karty karty, aby o svoji výhru nepřišla.

Chladný thriller v moderní parafrázi stylu "film noir" přináší temné poselství o přetvářce, zradě a zoufalství. Na festivalu detektivních filmů v Cognacu získal cenu kritiků. (oficiální text distributora)

VanTom

Dominantní, náruživá, nezávislá "velkoměstská bitch" přitažlivé Lindy Fiorentino s chlapama zametá takovým způsobem, až to atakuje hranice (nad)charakterní parodie. Snad filmaři její "noirově" amorální vražedný útěk - plán, jak se zbavit nepohodlných osob a přijít k penězům, mysleli podobně nevážně, přece nemohli chtít, aby jí to prošlo? Doufám, protože já si tím fakt nebyl jist. ()

pursulus

Rejža, hudba, grády.¬         S ohledem na svoje druhové zařazení (krimi + thriller + drama) má snímek až neuvěřitelně se táhnoucí děj, jako by režisér neměl dostatečnou nápaditost. Chybí tomu prostě "grády" — třeba takové, jaké dovedl dávat i průměrnému scénáři USA režisér John Frankenheimer (Rok zbraní). V ostatních ohledech je to snímek podařený, vyzdvihl bych nápaditou hudbu obecně téměř neznámého skladatele italského původu z USA Josepha Vitarelliho. ()

NoFiction

Průměrné lehce erotické krimi s předem jasnou zápletkou. Jedna ženská a jak dokáže zamotat nejednomu chlapovi palici. ()

pijavica

6,5/10 John Dahl je možno až priveľmi poctivý k divákom, dejom ich sprevádza doslova za ručičku a zahadzuje tak jeden z najväčších tromfov film-noir - moment prekvapenia a nečakaného dejového zvratu. Malým nedostatkom filmu sú kulisy - malomestské scenérie prelomu 80' a 90'-tych rokov nemajú potrebnú svojbytnosť, atmosféru a potenciál byť ďalšou, hoci nezúčastnenou, postavou - ale zodpovednosť za tento fakt sa sotva dá vyčítať Dahlovi. ()

Bohemák

Obstojný "béčkový" thriller (béčkovost je daná především scénářem a některými hereckými výkony, jinak režie asi dělala co mohla) o všehoschopné mrše a zamilovaném troubovi v její moc. Sám znám taková manželství... ()

Disease

Trochu mi uniká, proč jsem na tenhle film narazil v knize "500 filmů, které musíte vidět, než umřete". Možná proto, že jsem málem umřel nudou... ()

Rozjimatel

"Then screw you!" "Right. Tomorrow night, eight o'clock."     Akýsi novodobý noir, ktorý u mňa zlyháva v mnohých ohľadoch, nielen tým lacným vzhľadom, ktorý nezaprie TV pôvod. Linda Fiorentino je pre mňa čokoľvek, len nie zvodná femme fatale a o jej hereckých schopnostiach mám takisto pochybnosti. Úplne jaloví sú jej dvaja hereckí kolegovia, Peter Berg a Bill Pullman. Hlúpa, vykonštruovaná zápletka je umožnená len často až idiotským jednaním postáv. Až otravne jednoduchá hudba hraje stále dookola ako verklík. No a hlavná hrdinka Bridget (alias Wendy), ktorá takmer neschádza z obrazovky, je jedna hnusná, bezohľadná mrcha, ktorá sa tým ani vôbec netají. Akože, dokázal by som stráviť svoj filmový večer aj s takouto vrcholne nesympatickou postavou, ale to by musel ten film ponúknuť niečo navyše, napr. poriadnu dávku dobrého čierneho humoru. Napokon ostáva len málo veci, ktoré by som mohol na filme pochváliť, ako napr. občas celkom vydarený humor ("Did you tell her about the black man?") a predovšetkým výborný záver s pekným rozuzlením, ktorý ale už tú horkú pachuť z celého filmu odstrániť nedokáže. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "I love you. I admit it. I'm sure you feel the same way, I'm sure you love you too." ()

Odpadlik

Některým hercům určité typy rolí sluší. A krásné (a opravdu svůdné) Lindě opravdu sluší role chladných, vypočítavých a při tom vášnivých krásek. Je to možná nemorální, ale já ji po celou dobu filmu fandil! Jinak jde o slušný thriller, kde sice není moc překvapení (nepočítám-li tzv. "nepovedenou svatbu" jednoho z hlavních představitelů), ale Linda Fiorentino to bohatě vynahrazuje. Patříte-li mezi její fanoušky, rozhodně byste si to neměli nechat ujít. ()

ecis

Linda Fiorentino - vyzyvava, eroticka, manipulacna, vypocitava. Nie nadarmo je tento film zaradzovany do top rebrickov. Typ thrilleru, ktorych v sucasnej dobe je menej ako safranu :( ()

sanikope

Jeden z 1000 filmov, ktorý keby som nevidel tak by som o nič neprišiel... Celý film pritiahnutý za vlasy, plný nelogických zvratov akoby hrdinovia ani nemajú konať za samých seba ale len v prospech scenáristu ktorý už dopredu vie ako to chce ukončiť ale nevie sa prehrýzť cez celé rozvinutie zápletky. A ešte aj hlavná hrdinka nie je až tak femme fatale ako by asi mala byť aby ma aspoň troška presvedčila. Ale to už asi bude osud všetkých thrillerov z 90. rokov, ktorých sa v tom čase robilo na kvantá... Chudák Bill Pulman. ()

Likan7

Linda Fiorentino je parádní vypočítavá mrcha. Jenže hraje v šíleně nudným filmu, který bůh ví proč je v žebříčku Empire o 500 největších filmů, co musíte před smrtí vidět. Já jsem tedy problém se smrtí měl, ale spíš abych neumřel během sledování a poslouchání jazzu. ()

KdG

Nudná, ukecaná detektivka a kdyby tam místy nebyla nahá Linda Fiorentino tak je to ještě větší propadák. ()

Ronee

Ideálny film na zabavenie sa na trefných hláškach, feministicky naladenej zvodkyne, ktorá má skvelú fantáziu na vymýšľanie diabolských plánov, ako napr. donútiť milenca, aby zabil jej manžela, ktorému ukradla plno prachov. Jej jediným snom je žiť v New Yorku. Ide si za svojím snom, naozaj cez mŕtvoly, neváha urobiť čokoľvek a pritom si to ešte aj užíva. Jej návod na život je však dosť krutý s ohľadom na ostatných, pre ňu však znamená hlavne bohatstvo a blahobyt, o ktorý jej predovšetkým ide. Neuspokojí sa s ničím iným, okrem víťazstva. Dokonalá osudová žena - doslova femme fatale, akú som dosiaľ v inom filme nevidela, herecky veľmi presvedčivo stvárnená Lindou Fiorentino, ktorá si svoju rolu určite pekne užívala. ()

gotham

Tak scénář celkem o ničem, vlastně celý film je tak nějak o ničem, celý film zachraňuje vynikající a krásná Linda Fiorentino. Nebýt jí, tak to v životě nemůžu dokoukat. Peter Berg se snažil, ale bohužel scénář mu házel klacky pod nohy a výkon jindy skvělého Pullmana byl velkým zklamáním. U některých filmů se dá říct, že nevyužili svůj potenciál, že měli mnohem na víc, ale u tohoto se to říct nedá, víc se z nudného a stupidního příběhu vytřískat nedalo. Ale pro fanošky Lindy se to doporučit rozhodně dá. 60% ()

solisoli

Príbeh dobre opradený flegmatizmom s Lindou Fiorentinou, ktorej tento postoj v roli bol priam ušitý. Dej o snahe zbaviť sa manžela vôbec nepôsobil, ako dramatický thriller, ale skôr, ako toľkokrát obohrané v predlohe veselohry. Pozitívne bolo, že Linda dokázala bez mnohonásobných prevlekov pôsobiť aj tak sexi, oproti iným herečkám, ktoré to robia temer pri každej scéne. ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018