Ďábelská svůdkyně

• USA The Last Seduction

Když Clay Gregory přinesl domů milion dolarů, jež utržil za riskantní obchod s drogami, rozhodla se jeho krásná žena Bridget, že to je ten správný okamžik a příležitost, kterou ji osud již podruhé nenabídne a tak se i s uvedenou okrouhlou hotovostí snaží navždy zmizet z Clayova života. Na radu svého cynického právního poradce Griffitha se pokusí schovat v nudném provinčním městečku Benton, které je ale pro ni a její plány příliš těsné. Zvlášť když povedený Clay vysílá po její stopě zručného pátrače, soukromého detektiva Harlana. Bridget nutně potřebuje spojence a umí ho získat a tak jí nedá příliš práce sbalit snaživého naivu Mikea Swalea, který tenhle zapadákov rovněž nepokládá za svou konečnou stanici. Opojený milováním se žádoucí Bridget se Mike rychle stane bezmocným nástrojem v jejím ďábelsky důmyslném a chladnokrevném plánu. Neboť v té nebezpečné hře dva hráči přebývají. V banku je smrt, vězení a ,ilion dolarů - a Bridget rozdává karty karty, aby o svoji výhru nepřišla.

Chladný thriller v moderní parafrázi stylu "film noir" přináší temné poselství o přetvářce, zradě a zoufalství. Na festivalu detektivních filmů v Cognacu získal cenu kritiků. (oficiální text distributora)

Sawy

Od Ďábelské svůdkyně jsem nečekal bůhví co.Přece jenom,podle názvu to vypadá na béčkový porno.Ale místo toho jsem se dočkal filmu,který mě moc příjemně překvapil a nejenže je zatraceně dobře natočený,on byl dokonce i inteligentní a rafinovaný.Plán hlavní hrdinky je dokonale promyšlený,ve výsledku může překvapit,ale přesto perfektně funguje.Pro mě absolutně neznámý John Dahl vytrvale odkazuje na filmy noir,občas vytáhne nějaký vyloženě brilantní filmařský nápad a dokáže si pohrát s divákovým očekáváním.V tom mu výrazně pomáhají herci,Peter Berg mi se svým šampoňáckým zjevem moc přesvědčivý nepřišel,ale Bill Pullman je vyloženě oscarový a chlapi,ono se to ze začátku možná nezdá,ale Linda Fiorentino je SEXY.Ve výsledku se mi tahle kombinace thrilleru,kriminálky a zatraceně černé komedie líbila až překvapivě hodně. 80 % ()

Morholt

Očekával jsem atmosférický thriller nabitý erotikou, ale chyba lávky. Linda Fiorentino je sexy, o tom žádná, ale problém je, že prakticky všichni chlapy, na které se snaží zapůsobit, jsou naprostí idioti, takže vlastně ani nevím, co by hlavní hrdinka musela udělat, aby jí nezobali z ruky. Další věcí je, že film působil až moc pohodově, což nemile kontrastovalo s tématem. Výhrady mám i ke stopáži, díky které se to občas neúměrně vleče. Kouknout se na to především díky hercům dá, ale nebylo by od věci, kdyby to někdy někdo zkusil jinak a lépe. 50% ()

Lacike

Neviem, kto ma štval viac. Hlúpy hlavný hrdina alebo tá megamrcha, ktorá so všetkými vydrbávala. No, dvakrát ma to nebavilo. 4/10. ()

5150

Snímek z období, kdy byla Linda Fiorentino na vrcholu. Její ĎÁBELSKÁ SVŮDKYNĚ to ve své době dotáhla až do našich kin, což se jí v hlavní roli podařilo už jen s thrillerem JADE (1995).. Režisér John Dahl u mě po RED ROCK WEST (1992) opět zabodoval. ()

liquido26

Tenhle neo-noir a hlavně jeho závěr jsem si opravdu užil. Linda Fiorentino je tak vychcaná, že by jí všechny ostatní filmové Femme Fatale mohly závidět. Paráda. ()

numi

Výborný thriller, kterému hodně ukradl čas. Sexuální provokace, role uhrančivé femme fatale i dějové twisty jsou v dnešní době mnohem dále. Nicméně dějová kostra filmu je funkční, stejně jako styl vyprávění, takže i s odstupem času film funguje jako výborná sobotní oddychovka. ()

kaylin

Fajn moderní film noir, který nenabízí nic moc navíc, ale tak nějak to, co očekáváte. Femme fatale, která bude pěkná mrcha, což je tady jasné od začátku, hlupáka, který jí nalétne, ale hlavně příběh, který bude mít svoje zvraty. Ten příběh tu je, a jak graduje, tak je čím dál lepší, až k finále, které je prostě povedené. ()

Vědma

Prd ďábelská svůdkyně - mrcha to byla, ale vždyť vlastně ti chlapi dostali jenom to, o co si koledovali. (A měla nádherné nohy.) Byly tam nějaké docela dobré hlášky, taková echt potvora se taky moc často nevidí, ale jinak příliš výjimečné mi to nepřipadalo. ()

Laurent

Celkově lehce nadprůměrné. Velmi dobrá režie a herecké výkony. I když do sebe celkem všechno zapadá, tak když se divák ohlédne nazpět přes celý film, tak nemůže zapochybovat nad tím, že ta Bridget nemohla všechno takhle hezky v detailech předpokládat. Náhoda jí šla naproti až příliš častokrát. ()

zette

V realnem zivote hodne nepravdepodobne. Film ale ma sve kouzlo a hlavne vybornou Lindu Fiorentino, ktera skvele manipuluje s nestastniky. ()

dr.fish

Neveselý film o tom, jak žena využije všech svých půvabů a chytrosti, aby obrala svého manžela a s pomocí svého milence získala všechny jeho prachy. Je to studená vypočítavá mrcha, která je všeho schopna. Zadání je jasné, přesto ten film drobátko pokulhává, těžko říct v čem, ale prostě to není ono. Ne každá variace na Základní instinkt se holt povede. 60% ()

Wallas

Docela feministické. Příběh je neuvěřitelně roztáhlý a rozplizlý - kdyby se to sestříhalo na polovic, vůbec by to filmu neuškodilo. Ale ta poslední čtvrthodina určitě stojí za to, abyste si to protrpěli celé... ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018