Ďábelská svůdkyně

Scénografie:

Linda Pearl

Kostýmy:

Terry Dresbach

Ani muchlovačky, ani Bill Pullman, ani Peter, ani sexy Linda nezachránili rozvleklost a občasnou úsměvnost nereálnosti tohoto počinu. Nevím, ale já si pod názvem Ďábelská svůdkyně představuji něco, u čeho se neusíná. Škoda, velká škoda, potenciál by tam byl, ale tohle už tady bylo milionkrát, takže pánové, příště prosím trochu víc života.(28.5.2015)

Očekával jsem atmosférický thriller nabitý erotikou, ale chyba lávky. Linda Fiorentino je sexy, o tom žádná, ale problém je, že prakticky všichni chlapy, na které se snaží zapůsobit, jsou naprostí idioti, takže vlastně ani nevím, co by hlavní hrdinka musela udělat, aby jí nezobali z ruky. Další věcí je, že film působil až moc pohodově, což nemile kontrastovalo s tématem. Výhrady mám i ke stopáži, díky které se to občas neúměrně vleče. Kouknout se na to především díky hercům dá, ale nebylo by od věci, kdyby to někdy někdo zkusil jinak a lépe. 50%(21.12.2018)

Pořád se od toho dalo čekat víc. Příběh osudové, zkažené ženy, která fascinuje téměř každého muže možná skýtal větší možnosti, ale John Dahl s tím zametl trošku nedbale. Nicméně jednou se na to podívat dalo, ale nic extra jsem ve filmu neobjevil. Mimochodem na místě Lindy Fiorentino bych si dovedl představit i jinou herečku. Jiný režisér by asi k filmu zvolil jiný styl a vyrazil by z něj větší erotické dusno.(24.10.2010)

Co na Johnu Dahlovi obdivuju, je verva, s jakou se pouští do dalších a dalších variací na klasické schémata filmu noir, a to přesto, že se mu ještě nikdy nepodařilo vytěžit ze své posedlosti něco lepšího než žánrové průměrky bez chuti a humoru. A John to zkouší dál - jenže cenu za vytrvalost filmová historie nemá...(16.12.2002)

Najlepší Dahlov film je Red Rock West s Cageom a Hopperom, ale aj táto po ňom nasledujúca ďalšia variácia na neo-noir stojí za pozornosť. je to kus poctivej žánrovej remeselnosti, naozaj krásna, zvodná a diabolská femme fatale/bitch fiorentino a správne natvrdlý berg s unudeným a apatickým pullmanom v rôznych slovných prestrelkách a pekne napísaných dialógoch.(20.7.2011)

• - Linda Fiorentino byla za svůj výkon kritiky chválena, na Oscara však nominována být nemohla, protože snímek byl před uvedením v kinech vysílán v televizi. (Vlado666)

• - Oblíbeny film Samanthy ze seriálu Sex ve městě. (Kulmon)

• - Linda Fiorentino měla mít při milostných scénách dublérku, rozhlodla se je však natočit sama (Vlado666)