Ďábelská svůdkyně

Scénografie:

Linda Pearl

Kostýmy:

Terry Dresbach

Ideálny film na zabavenie sa na trefných hláškach, feministicky naladenej zvodkyne, ktorá má skvelú fantáziu na vymýšľanie diabolských plánov, ako napr. donútiť milenca, aby zabil jej manžela, ktorému ukradla plno prachov. Jej jediným snom je žiť v New Yorku. Ide si za svojím snom, naozaj cez mŕtvoly, neváha urobiť čokoľvek a pritom si to ešte aj užíva. Jej návod na život je však dosť krutý s ohľadom na ostatných, pre ňu však znamená hlavne bohatstvo a blahobyt, o ktorý jej predovšetkým ide. Neuspokojí sa s ničím iným, okrem víťazstva. Dokonalá osudová žena - doslova femme fatale, akú som dosiaľ v inom filme nevidela, herecky veľmi presvedčivo stvárnená Lindou Fiorentino, ktorá si svoju rolu určite pekne užívala.(13.9.2010)

Začátek filmu s dost nedůvěryhodnou scénkou ohledně předání peněž mě moc nenažhavil, ale po útěku hlavní hrdinky to začalo být docela zajímavé. To, jak manipulovala s muži...no na druhou stranu, Linda Fiorentino je pro mě všechno, jenom ne femme fatale, takže jsem se musel všem těm hlupákům docela smát. A přestože jsem málem zlomil hůl i nad ní, když po zpackaném telefonátu zůstávala hloupě dál na místě, překvapila mě nakonec opravdovou prohnaností a dobrým plánem. Jen škoda trochu useknutého závěru. I za občasný docela fungující humor lepší 3*.(3.9.2012)

Od Ďábelské svůdkyně jsem nečekal bůhví co.Přece jenom,podle názvu to vypadá na béčkový porno.Ale místo toho jsem se dočkal filmu,který mě moc příjemně překvapil a nejenže je zatraceně dobře natočený,on byl dokonce i inteligentní a rafinovaný.Plán hlavní hrdinky je dokonale promyšlený,ve výsledku může překvapit,ale přesto perfektně funguje.Pro mě absolutně neznámý John Dahl vytrvale odkazuje na filmy noir,občas vytáhne nějaký vyloženě brilantní filmařský nápad a dokáže si pohrát s divákovým očekáváním.V tom mu výrazně pomáhají herci,Peter Berg mi se svým šampoňáckým zjevem moc přesvědčivý nepřišel,ale Bill Pullman je vyloženě oscarový a chlapi,ono se to ze začátku možná nezdá,ale Linda Fiorentino je SEXY.Ve výsledku se mi tahle kombinace thrilleru,kriminálky a zatraceně černé komedie líbila až překvapivě hodně. 80 %(1.10.2010)

Některým hercům určité typy rolí sluší. A krásné (a opravdu svůdné) Lindě opravdu sluší role chladných, vypočítavých a při tom vášnivých krásek. Je to možná nemorální, ale já ji po celou dobu filmu fandil! Jinak jde o slušný thriller, kde sice není moc překvapení (nepočítám-li tzv. "nepovedenou svatbu" jednoho z hlavních představitelů), ale Linda Fiorentino to bohatě vynahrazuje. Patříte-li mezi její fanoušky, rozhodně byste si to neměli nechat ujít.(7.7.2003)

• sanikope

Jeden z 1000 filmov, ktorý keby som nevidel tak by som o nič neprišiel... Celý film pritiahnutý za vlasy, plný nelogických zvratov akoby hrdinovia ani nemajú konať za samých seba ale len v prospech scenáristu ktorý už dopredu vie ako to chce ukončiť ale nevie sa prehrýzť cez celé rozvinutie zápletky. A ešte aj hlavná hrdinka nie je až tak femme fatale ako by asi mala byť aby ma aspoň troška presvedčila. Ale to už asi bude osud všetkých thrillerov z 90. rokov, ktorých sa v tom čase robilo na kvantá... Chudák Bill Pulman.(17.9.2010)

• - Linda Fiorentino měla mít při milostných scénách dublérku, rozhlodla se je však natočit sama (Vlado666)

• - V jedné scéně se Bridget (Linda Fiorentino) představuje jako Mrs. Neff, což je narážka na film Pojistka smrti (1944). (Vlado666)

• - Oblíbeny film Samanthy ze seriálu Sex ve městě. (Kulmon)