Ďábelská svůdkyně

Scénografie:

Linda Pearl

Kostýmy:

Terry Dresbach

Trochu nedocenený a v televízii takmer opomínaný triler, ktorý nie je až tak komerčne ladený, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. V podstate sa jedná o akýsi neo-noir, kde je ale ženská predstaviteľka nie iba zvodný prívesok, ktorý hýbe dejom, ale aj celkom slušne psychologicky vykreslenou postavou. Reaguje na mužské chovanie a jej reakcie sú celkom pochopiteľné. Všetko ale treba brať s mierou a či je aj skutočne víťazkou rafinovanej hry, je veľmi subjektívne.(13.6.2012)

Od Ďábelské svůdkyně jsem nečekal bůhví co.Přece jenom,podle názvu to vypadá na béčkový porno.Ale místo toho jsem se dočkal filmu,který mě moc příjemně překvapil a nejenže je zatraceně dobře natočený,on byl dokonce i inteligentní a rafinovaný.Plán hlavní hrdinky je dokonale promyšlený,ve výsledku může překvapit,ale přesto perfektně funguje.Pro mě absolutně neznámý John Dahl vytrvale odkazuje na filmy noir,občas vytáhne nějaký vyloženě brilantní filmařský nápad a dokáže si pohrát s divákovým očekáváním.V tom mu výrazně pomáhají herci,Peter Berg mi se svým šampoňáckým zjevem moc přesvědčivý nepřišel,ale Bill Pullman je vyloženě oscarový a chlapi,ono se to ze začátku možná nezdá,ale Linda Fiorentino je SEXY.Ve výsledku se mi tahle kombinace thrilleru,kriminálky a zatraceně černé komedie líbila až překvapivě hodně. 80 %(1.10.2010)

Začátek filmu s dost nedůvěryhodnou scénkou ohledně předání peněž mě moc nenažhavil, ale po útěku hlavní hrdinky to začalo být docela zajímavé. To, jak manipulovala s muži...no na druhou stranu, Linda Fiorentino je pro mě všechno, jenom ne femme fatale, takže jsem se musel všem těm hlupákům docela smát. A přestože jsem málem zlomil hůl i nad ní, když po zpackaném telefonátu zůstávala hloupě dál na místě, překvapila mě nakonec opravdovou prohnaností a dobrým plánem. Jen škoda trochu useknutého závěru. I za občasný docela fungující humor lepší 3*.(3.9.2012)

• sanikope

Jeden z 1000 filmov, ktorý keby som nevidel tak by som o nič neprišiel... Celý film pritiahnutý za vlasy, plný nelogických zvratov akoby hrdinovia ani nemajú konať za samých seba ale len v prospech scenáristu ktorý už dopredu vie ako to chce ukončiť ale nevie sa prehrýzť cez celé rozvinutie zápletky. A ešte aj hlavná hrdinka nie je až tak femme fatale ako by asi mala byť aby ma aspoň troška presvedčila. Ale to už asi bude osud všetkých thrillerov z 90. rokov, ktorých sa v tom čase robilo na kvantá... Chudák Bill Pulman.(17.9.2010)

Rejža, hudba, grády.¬         S ohledem na svoje druhové zařazení (krimi + thriller + drama) má snímek až neuvěřitelně se táhnoucí děj, jako by režisér neměl dostatečnou nápaditost. Chybí tomu prostě "grády" — třeba takové, jaké dovedl dávat i průměrnému scénáři USA režisér John Frankenheimer (Rok zbraní). V ostatních ohledech je to snímek podařený, vyzdvihl bych nápaditou hudbu obecně téměř neznámého skladatele italského původu z USA Josepha Vitarelliho.(31.1.2020)

• - Linda Fiorentino měla mít při milostných scénách dublérku, rozhlodla se je však natočit sama (Vlado666)

• - Linda Fiorentino byla za svůj výkon kritiky chválena, na Oscara však nominována být nemohla, protože snímek byl před uvedením v kinech vysílán v televizi. (Vlado666)

• - V jedné scéně se Bridget (Linda Fiorentino) představuje jako Mrs. Neff, což je narážka na film Pojistka smrti (1944). (Vlado666)