Reklama

Reklama

Ďábelská svůdkyně

  • USA The Last Seduction
Trailer

Obsahy(1)

Když Clay Gregory přinesl domů milion dolarů, jež utržil za riskantní obchod s drogami, rozhodla se jeho krásná žena Bridget, že to je ten správný okamžik a příležitost, kterou ji osud již podruhé nenabídne a tak se i s uvedenou okrouhlou hotovostí snaží navždy zmizet z Clayova života. Na radu svého cynického právního poradce Griffitha se pokusí schovat v nudném provinčním městečku Benton, které je ale pro ni a její plány příliš těsné. Zvlášť když povedený Clay vysílá po její stopě zručného pátrače, soukromého detektiva Harlana. Bridget nutně potřebuje spojence a umí ho získat a tak jí nedá příliš práce sbalit snaživého naivu Mikea Swalea, který tenhle zapadákov rovněž nepokládá za svou konečnou stanici. Opojený milováním se žádoucí Bridget se Mike rychle stane bezmocným nástrojem v jejím ďábelsky důmyslném a chladnokrevném plánu. Neboť v té nebezpečné hře dva hráči přebývají. V banku je smrt, vězení a ,ilion dolarů - a Bridget rozdává karty karty, aby o svoji výhru nepřišla.

Chladný thriller v moderní parafrázi stylu "film noir" přináší temné poselství o přetvářce, zradě a zoufalství. Na festivalu detektivních filmů v Cognacu získal cenu kritiků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mrzí mě, že ti zákon háže klacky pod nohy, když chceš krást a prodávat drogy." Ďábelská svůdkyně Bridget je úžasná. Celou dobu jsem měl ohromnou chuť ulovit ji, svázat ji a mučit ji ve sklepě. Škoda, že nemám sklep. Proto mi nezbývá, než se bavit tím, jak chlapům nekompromisně kontroluje velikost přirození. V těch chvílích mě to docela bavilo, ale jinak je mi za mužský pokolení celkem stydno za to, jak snadno se s některými z nás dá manipulovat. Se mnou ne. Já jsem hrozně odolnej a ochotnej to zkusit. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ani muchlovačky, ani Bill Pullman, ani Peter, ani sexy Linda nezachránili rozvleklost a občasnou úsměvnost nereálnosti tohoto počinu. Nevím, ale já si pod názvem Ďábelská svůdkyně představuji něco, u čeho se neusíná. Škoda, velká škoda, potenciál by tam byl, ale tohle už tady bylo milionkrát, takže pánové, příště prosím trochu víc života. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Škoda, že je to v některých aspektech tak strašně zastaralé, protože pane bože! Všichni tři ústřední aktéři jsou famózní (zvlášť u Billa Pullmana si už nějakou dobu říkám, že je škoda, že víc nehrával v kvalitních filmech) a příběh k tomu má taky nakročeno, nicméně některé momenty, na které se očividně spoléhá jako na šokující nebo překvapivé, tomu podtrhávají nohy, nebo spíš řekněme zanechávají nepříjemnou pachuť a znemožňují filmu být nadčasový. Andělská mrcha. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Iˈm trying to figure out whether youˈre a total fucking bitch or not.“ - „I am a total fucking bitch..“ Téma Red Rock West (cizinec čeřící vody v cizím městě) je posunuto do roviny, kdy je oním cizincem žena, co ve svém antagonismu používá pánské údy jako šňůrky svých loutek. Pullman je zábavný, Berg tragický a fatální fena Fiorentino se stará, aby nikdo nevyhasnul, dokud nenaplní své cíle. Škoda jen, že se kolovrátkový jazzový soundtrack zrcadlí v tom nepříliš svižném tempu a konec je přitažen za vlasy stejně jako paní Kroyová.. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu s dost nedůvěryhodnou scénkou ohledně předání peněž mě moc nenažhavil, ale po útěku hlavní hrdinky to začalo být docela zajímavé. To, jak manipulovala s muži...no na druhou stranu, Linda Fiorentino je pro mě všechno, jenom ne femme fatale, takže jsem se musel všem těm hlupákům docela smát. A přestože jsem málem zlomil hůl i nad ní, když po zpackaném telefonátu zůstávala hloupě dál na místě, překvapila mě nakonec opravdovou prohnaností a dobrým plánem. Jen škoda trochu useknutého závěru. I za občasný docela fungující humor lepší 3*. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • V jedné scéně se Bridget (Linda Fiorentino) představuje jako Mrs. Neff, což je narážka na film Pojistka smrti (1944). (Vlado666)
  • Linda Fiorentino byla za svůj výkon kritiky chválena, na Oscara však nominována být nemohla, protože snímek byl před uvedením v kinech vysílán v televizi. (Vlado666)
  • Oblíbeny film Samanthy ze seriálu Sex ve městě. (Kulmon)

Související novinky

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a… (více)

Reklama

Reklama