Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do malého pobřežního městečka připlouvá loď Jeho veličenstva britského krále, kde má kapitán Collier prošetřit případ údajného pašeráctví. Stařec Tom Ketch, který pašeráky ohlásil, byl však mezitím nalezen v bažinách mrtvý, s výrazem smrtelného vyděšení ve tváři. Mladý kapitán má tak najednou hned dva případy, které spolu zdánlivě nesouvisí. S žádostí o pomoc při vyšetřování se obrací na místního reverenda Dr. Blysse. (dopitak)

(více)

Recenze (17)

Han22 

všechny recenze uživatele

Vynikající malý Hammer film, který neskutečně klame tělem. Skupina vojáků vedena drsným kapitánem Collierem přijíždí pátrat do malé komunity po pašerácích alkoholu. Brzy se ukáže, že v pašování jede celá místní komunita v čele farářem Blysem (neskutečně charismatický Cushing), barmanem, hrobníkem i synem zemana. V bažinách straší kostliví jezdci a do toho zde obchází historka o slavném pirátu Cleggovi, který je zde pohřben. Film ale brzy ukáže, že ne všechno je jak vypadá (i když zvraty jsou odhadnutelné) a začnete podvědomě fandit těm "zlým". Závěr je skvělý a dal mi v tom, ke komu se klonily mé sympatie za pravdu. Líbilo se mi to moc, i když se v podstatě o horor nejedná. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Nádherné překvapení... I když Captain Clegg není typickým hororem, na jaký jsem od Hammeru zvyklý, podařilo se mu zachovat typickou Hammerovskou atmosféru, které si na jejich kouscích obzvláště cením... A když k tomu přidám skvělého Cushinga a Reeda (ti dva ani nedokážou být špatní, snad ve svých nejhorších chvílích jen nadprůměrní), tak i přes jednoduchý a lehce odhadnutelný příběh, jde o parádní (hlavně tedy dobrodružný) kus, který musí každého fanouška Hammeru vysloveně nadchnout... A ostatní taky... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Není náhoda, že byl Peter Cushing jedním z dvorních herců studia a jedním z nejlepších britských herců své doby. I zde to dokazuje. Stejně tak i Oliver Reed, který má prostě obličej na to, aby hrál rozporuplné postavy, což tedy v tomhle případě zas tak moc neplatí, ale stejně. Snímek je herecky skvěle obsazený a jen to přispívá celkovému dobrému dojmu, který ze snímku budete mít. Není to velká děsivá podívaná, ale je to dobré řemeslo se zajímavými postavami a ne až tak jednoznačným příběhem. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Báječná hammerovka, která se v určitých momentech tváří jako horror, ale horrorem není, zato napínavým příběhem se skvělými hereckými výkony ano. Ostře řezaná kamenná tvář P.Cushinga je tu laskavá, tu plná zloby s očima metajícíma blesky a rty sevřenými v úzkou škvírku děsu. Obyvatelstvo přímořského městečka si žije nadmíru dobře, ale až časem divák pochopí, v čem to vězí. Tajemné močály, nehostinné pláně a pašování v rakvích...děsivé přízraky na sebe rovněž nenechají dlouho čekat. Zlatá éra Hammer Filmu! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Film podle mého gusta. Skvělá atmosféra tehdejších horrorů, to je Hammerovka jak vyšitá. V některých momentech snad trochu zbrklejší střih, to však není na škodu. Výborný Peter Cushing a co hlavně - skvělý Oliver Reed, který hrál ve spoustě britských filmů této doby a zazářil například v trháku Paranoiac. Ve filmu se kromě komparzistek objeví jen jediná žena - Yvonne Romain - ale stojí za to.__Co na tom, že od poloviny filmu tušíte, "co v tom je". Tyhle filmy se prostě musí prožít, a pouštět večer! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Studio Hammer mělo původně v plánu natočit horor "Night Creatures" podle románu "I am Legend" od Richarda Mathesona. Britská cenzura (BBFC - British Board of Film Classification), ale tomuto filmu nedala zelenou. Studio však americkým distributorům přislíbilo film s názvem "Night Creatures", a proto byl tento název přidán k již hotovému filmu Captain Clegg a ten byl v USA pod tímto jménem distribuován. (liquido26)
  • Metalová skupina Cathedral pojmenovala jednu ze svých skladeb "Captain Clegg". Text písně popisuje postavu Kapitána Clegga a obsahuje rovněž několik citací z tohoto filmu. (liquido26)
  • V knižní předloze se hlavní postava jmenovala Dr. Syn. Studio Disney se v době, kdy tento film vznikal, rozhodlo natočit film podle stejné knižní série, a tak Hammer, aby předešel možným sporům o autorská práva, přejmenoval hlavního hrdinu na reverenda Dr. Blysse. (liquido26)

Reklama

Reklama