Hardball

Brian Robbins

Ned Bastille

Scénografie:

Jaymes Hinkle

Slabost pro sportovní filmy a baseball obzvlášť dělají z tohohle filmu jasný čtyřhvězdičkář. Obsazení Reevse i těch kluků vynikající, hlavně ten nejmenší stojí za to. Komu se to líbí, tomu doporučuji knížku Mika Lupicy "Heat" - místy jsem váhal, jestli to není točené podle ní, ale není, byť to má hodně společných situací. Výborný film.(22.5.2012)

Rozpočet $32miliónovTržby USA $40,222,729Tržby Celosvetovo $44,102,389/55%/(7.6.2005)

rozpocet : $32 million trzby celosvetovo $44,102,389(17.11.2006)

Příjemný snímek, který se snaží sportovní klišé konfrontovat s tvrdou realitou. Oddechovka Keanu Reevese mezi Matrixem 2 a 3.(13.4.2003)

Nečekaně pohodové drama o sociální práci přeformulované na baseballové trénování černoušků. Reeves táhne celý film , jeho přeměna z lehkomyslného gamblera v správného chlápka je sice schématická, ale nevadí to. Tak je dobrý. Konfrontace reálného gangsta prostředí s hrou dokáže vyždímat z diváka i nějaké ty emoce a tak to má být. Lehký nadprůměr.(7.12.2014)

Docela pohodový snímek, ale bez Reevese by to byla celkem nuda.(8.6.2005)

Američané čas od času natočí nějaký sportovní film věnovaný svému milovanému baseballu. Do hlavní role obsadí hvězdného Keanu Reevese a děj se co děj. Zpočátku je jeho postava prezentovaná jako závislý gambler a ochlasta topící se v dluzích. No tomu ani sám Reeves nemohl uvěřit, ale pak se mu blýskne na lepší časy a dostane nabídku trénovat problematický dětský baseballový tým a tím tak dluhy smáznout. A s Reevesovým příchodem na hřiště se také můžete rozloučit s počátečním netradičním pojetím filmu. Reeves je však ve své roli natolik dobrý, až přehlédnete v podstatě schematičnost, jaká je k vidění ve všech filmech o sportu. Tým je zpočátku sestavený ze samých podprůměrných hráčů, ale postupem času a tréninků jsou z nich schopní hráči, co si s trenérem začnou rozumět, i když se zpočátku zrovna moc nemuseli a trenér zase projeví city učitelce angličtiny. A pak že láska a sport nejdou dohromady. Sice tohle všechno už tady bylo několikrát, ale režisér Brian Robbins je z rodu těch režisérů, kteří svoji specializaci na komedie a filmy se sportovní tématikou zvládají výborně, dokáží zachytit i určité autentické aspekty ze hry i běžného života, i když točí jen podle průměrného scénáře s hollywoodským koncem, ale ne každý na takový scénář naláká Keanu Reevese. 60%(7.6.2012)

Tento film obsahuje všetko to, čo má obsahovať správny športový film na nedeľné gaučovanie. Pekne podľa šablónky ... nič výnimočné. 2,5* FILMOVÁ RULETA 2018(4.6.2018)

Čistý emoce. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/tvrda-hra.html(23.1.2010)

• Anderton

Ste v robote, nikto tam nie je, idete obedovať a v telke začína zase nejaká blbosť. Čo je vlastne ideálne. Pozerať Tvrdú hru s plným vedomím, respektíve naštartovaným mozgom je tak nepredstaviteľné, ako Slovák hrajúci baseball na špičkovej úrovni. Alebo ako Keanu s deckami na baseballovom ihrisku. To nemôže fungovať ani pri sebelepšom scenári a ten Tvrdej hry je ešte k tomu podpriemerný. Čo tu spoločne s Diane Lane hľadajú, nevedia ani oni sami. Keď ten malý štupel začal rapovať Notoriusa BIG, tak to bol ten správny wtf homerun.(30.3.2014)

Vyrastať v černošskej štvrti je veľmi ťažké a tu je to podané dosť reálne, čiže tvrdo na to, že je to rodinný film. Len škoda toho typického hollywoodskeho konca.(29.12.2004)

• FFilipCZ

Pohodová sportovní oddychovka plná klasických klišé momentů, kterými už jsme všichni nadmíru přesyceni.(4.10.2013)

• OG_Swifty

Mám tenhle typ filmů rád - amatéři, zkrachovalej coach, neuvěřitelná sezóna atd... Keenu Reeves je ale příšernej, v tomhle filmu mě neuvěřitelně sral. Malýho pinďoura je samozřejmě škoda, cameo Sosy super, ale prostě Keenu mi film znechutil.(7.12.2014)

Zajímavý začátek, překvapivě hezký závěr, ale to trénování, ten děj samotný, tam se Keanu moc nepředvedl. Takový průměrný snímek se skutečně dobře udělaným dramatickým koncem. Ale tak jednou se podívat a stačí.(7.3.2009)

Jak baseball, tak život je drsná hra. Ani v jednom nevíme, jak skončí. Život potulného sázkaře změní až partička kluků, kteří mají jediné, a to svůj baseballový tým. Sportovní snímky to mají vždy lehké, polovina filmu jsou ukázky sportu a to další nezbývá zrovna moc času. Ale Tvrdá hra mi přišla přeci jen lehce jiná, trošku více, než-li jinde se mi zdálo, že se hraje na hlavní postavu, což se mi líbilo. I tak je Tvrdá hra dobrým, lehce namyšleným filmem, který ale ví, co chce. Keenu Reeves jako učitel baseballu.(13.8.2009)

Moc prijemne a tak nejak idealisticke sportovni drama se socialni prichuti, ktere je vsak nutno hodnotit v ramci zanru, jak jinak...(7.8.2016)

Klasický odpočinkový průměr o teamu, co se postupným porozuměním s trenérem dostává stále více nahoru. Nic víc, ani míň. Žádný zvrat, tuctová hudba. A proč ne.(29.5.2010)

Slusny film o tom, ako zufaly trener postupne spoznava v chudobnej cernosskej stvrti svojich zverencov. Za dialogy a slusny scenar dam 66 %(20.4.2013)

Normálně je to průměrný film, který se hodí na nedělní odpoledne, ale jelikož obsahuje mojí oblíbenou baseballovou tématiku, tak dávám * navíc...(8.6.2005)

Veľmi príjemný snímok, ktorý síce napriek svojej trochu slabšej prvej polovici to vybalí v tej druhej a dôjde na naozaj hlboké emócie a situácie, ktoré by ste nečakali, že sa stanú. Za poslednú polhodinu a zvlášť koniec dávam 4. hviezdu, dlho som sa tak nerozcitlivel a nezamyslel sa nad tým, že šport nie je len o bitkách a súťažení, ale o tom krásnom pocite hrať.(12.3.2011)

• ti88na

Až na Keana to bolo veľmi slabé. Uznávam, že život dieťaťa v černošskej štvrti je strašný, nebezpečný a tragický, ale film sa tomu venoval príliš povrchne. Vlastne každej téme sa venoval povrchne. Či už to bolo O´Neillovo stávkovanie, trénovanie, vzťahy medzi postavami, samotné zápasy do ničoho nebolo rýpnuté tak, aby sa to stalo dejovo významné. Mladí chalani hrali dobre sami od seba, bez toho aby sa na tom tréner nejako pričinil a samotné baseballové zápasy boli totálne odfláknuté, bez emócie, takže ani ako športový film to u mňa neuspelo.(15.11.2014)

<< předchozí 1 2 3