poster

Hardball

 • Česko

  Tvrdá hra

 • USA

  Hard Ball

 • Německo

  Hardball

 • Slovensko

  Profesionálny lovec

 • Slovensko

  Tvrdá hra

Drama / Sportovní

USA / Německo, 2001, 106 min

Režie:

Brian Robbins

Předloha:

Daniel Coyle (kniha)

Scénář:

John Gatins

Kamera:

Tom Richmond

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Brian Robbins

Střih:

Ned Bastille

Scénografie:

Jaymes Hinkle
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (51)

 • dezert
  ***

  Jedna hvězda za dobře udělaný zápasy (ale ty Robbins umí, už to dokázal ve Varsity Blues), jedna hvězda za dětský herce a jedna hvězda za pokus přimíchat do rodinnýho bijásku reál černošských čtvrtí. Plus jedna hvězda za soundtrack, kterej se vážně povedl a za silný konec. Takže 5*. Ale minus jedna hvězda za Diane Lane, protože ve filmu úplně zbytečná a vůbec by neškodilo, kdyby byla úplně z celýho přiběhu vypuštěná. A minus jedna za Keanu Reevese, kterýmu se moc nedaří poloha normálního člověka v problémech. A navíc má asi ksift z kamene nebo betonu, protože má pořád jeden a ten samej výraz. Navíc polovina filmu je megaklišé. Ale to zas tak nevadí. Takže z toho vychází 3*.(10.12.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $32miliónovTržby USA $40,222,729Tržby Celosvetovo $44,102,389/55%/(7.6.2005)

 • mandes
  ***

  rozpocet : $32 million trzby celosvetovo $44,102,389(17.11.2006)

 • movie
  ***

  Příjemný snímek, který se snaží sportovní klišé konfrontovat s tvrdou realitou. Oddechovka Keanu Reevese mezi Matrixem 2 a 3.(13.4.2003)

 • 3DD!3
  ***

  Nečekaně pohodové drama o sociální práci přeformulované na baseballové trénování černoušků. Reeves táhne celý film , jeho přeměna z lehkomyslného gamblera v správného chlápka je sice schématická, ale nevadí to. Tak je dobrý. Konfrontace reálného gangsta prostředí s hrou dokáže vyždímat z diváka i nějaké ty emoce a tak to má být. Lehký nadprůměr.(7.12.2014)

 • Indiana
  ***

  Docela pohodový snímek, ale bez Reevese by to byla celkem nuda.(8.6.2005)

 • kingik
  ***

  Američané čas od času natočí nějaký sportovní film věnovaný svému milovanému baseballu. Do hlavní role obsadí hvězdného Keanu Reevese a děj se co děj. Zpočátku je jeho postava prezentovaná jako závislý gambler a ochlasta topící se v dluzích. No tomu ani sám Reeves nemohl uvěřit, ale pak se mu blýskne na lepší časy a dostane nabídku trénovat problematický dětský baseballový tým a tím tak dluhy smáznout. A s Reevesovým příchodem na hřiště se také můžete rozloučit s počátečním netradičním pojetím filmu. Reeves je však ve své roli natolik dobrý, až přehlédnete v podstatě schematičnost, jaká je k vidění ve všech filmech o sportu. Tým je zpočátku sestavený ze samých podprůměrných hráčů, ale postupem času a tréninků jsou z nich schopní hráči, co si s trenérem začnou rozumět, i když se zpočátku zrovna moc nemuseli a trenér zase projeví city učitelce angličtiny. A pak že láska a sport nejdou dohromady. Sice tohle všechno už tady bylo několikrát, ale režisér Brian Robbins je z rodu těch režisérů, kteří svoji specializaci na komedie a filmy se sportovní tématikou zvládají výborně, dokáží zachytit i určité autentické aspekty ze hry i běžného života, i když točí jen podle průměrného scénáře s hollywoodským koncem, ale ne každý na takový scénář naláká Keanu Reevese. 60%(7.6.2012)

 • eLeR
  ***

  Tento film obsahuje všetko to, čo má obsahovať správny športový film na nedeľné gaučovanie. Pekne podľa šablónky ... nič výnimočné. 2,5* FILMOVÁ RULETA 2018(4.6.2018)

 • honajz
  ****

  Čistý emoce. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/tvrda-hra.html(23.1.2010)

 • Anderton
  **

  Ste v robote, nikto tam nie je, idete obedovať a v telke začína zase nejaká blbosť. Čo je vlastne ideálne. Pozerať Tvrdú hru s plným vedomím, respektíve naštartovaným mozgom je tak nepredstaviteľné, ako Slovák hrajúci baseball na špičkovej úrovni. Alebo ako Keanu s deckami na baseballovom ihrisku. To nemôže fungovať ani pri sebelepšom scenári a ten Tvrdej hry je ešte k tomu podpriemerný. Čo tu spoločne s Diane Lane hľadajú, nevedia ani oni sami. Keď ten malý štupel začal rapovať Notoriusa BIG, tak to bol ten správny wtf homerun.(30.3.2014)

 • Dale
  ***

  Vyrastať v černošskej štvrti je veľmi ťažké a tu je to podané dosť reálne, čiže tvrdo na to, že je to rodinný film. Len škoda toho typického hollywoodskeho konca.(29.12.2004)

 • FFilipCZ
  **

  Pohodová sportovní oddychovka plná klasických klišé momentů, kterými už jsme všichni nadmíru přesyceni.(4.10.2013)

 • OG_Swifty
  **

  Mám tenhle typ filmů rád - amatéři, zkrachovalej coach, neuvěřitelná sezóna atd... Keenu Reeves je ale příšernej, v tomhle filmu mě neuvěřitelně sral. Malýho pinďoura je samozřejmě škoda, cameo Sosy super, ale prostě Keenu mi film znechutil.(7.12.2014)

 • Politik
  ***

  Zajímavý začátek, překvapivě hezký závěr, ale to trénování, ten děj samotný, tam se Keanu moc nepředvedl. Takový průměrný snímek se skutečně dobře udělaným dramatickým koncem. Ale tak jednou se podívat a stačí.(7.3.2009)

 • MATADOR
  ***

  Jak baseball, tak život je drsná hra. Ani v jednom nevíme, jak skončí. Život potulného sázkaře změní až partička kluků, kteří mají jediné, a to svůj baseballový tým. Sportovní snímky to mají vždy lehké, polovina filmu jsou ukázky sportu a to další nezbývá zrovna moc času. Ale Tvrdá hra mi přišla přeci jen lehce jiná, trošku více, než-li jinde se mi zdálo, že se hraje na hlavní postavu, což se mi líbilo. I tak je Tvrdá hra dobrým, lehce namyšleným filmem, který ale ví, co chce. Keenu Reeves jako učitel baseballu.(13.8.2009)

 • flyboyeda
  ****

  Moc prijemne a tak nejak idealisticke sportovni drama se socialni prichuti, ktere je vsak nutno hodnotit v ramci zanru, jak jinak...(7.8.2016)

 • Skleena
  ***

  Klasický odpočinkový průměr o teamu, co se postupným porozuměním s trenérem dostává stále více nahoru. Nic víc, ani míň. Žádný zvrat, tuctová hudba. A proč ne.(29.5.2010)

 • Martin741
  ***

  Slusny film o tom, ako zufaly trener postupne spoznava v chudobnej cernosskej stvrti svojich zverencov. Za dialogy a slusny scenar dam 66 %(20.4.2013)

 • Kroc
  ****

  Normálně je to průměrný film, který se hodí na nedělní odpoledne, ale jelikož obsahuje mojí oblíbenou baseballovou tématiku, tak dávám * navíc...(8.6.2005)

 • MiGi87
  ****

  Slabost pro sportovní filmy a baseball obzvlášť dělají z tohohle filmu jasný čtyřhvězdičkář. Obsazení Reevse i těch kluků vynikající, hlavně ten nejmenší stojí za to. Komu se to líbí, tomu doporučuji knížku Mika Lupicy "Heat" - místy jsem váhal, jestli to není točené podle ní, ale není, byť to má hodně společných situací. Výborný film.(22.5.2012)

 • mirec88
  ****

  Veľmi príjemný snímok, ktorý síce napriek svojej trochu slabšej prvej polovici to vybalí v tej druhej a dôjde na naozaj hlboké emócie a situácie, ktoré by ste nečakali, že sa stanú. Za poslednú polhodinu a zvlášť koniec dávam 4. hviezdu, dlho som sa tak nerozcitlivel a nezamyslel sa nad tým, že šport nie je len o bitkách a súťažení, ale o tom krásnom pocite hrať.(12.3.2011)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace