poster

Navajo Joe

 • Itálie

  Navajo Joe

 • Itálie

  Un dollaro a testa

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Joe, el implacable

 • Slovensko

  Navajo Joe

 • Velká Británie

  Navajo Joe

 • Austrálie

  Navajo Joe

 • USA

  Navajo Joe

 • USA

  Savage Run

 • USA

  Red Fighter

 • USA

  Navajo's Land

Western

Itálie / Španělsko, 1966, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • keoma26
  *****

  Mám pocit, že Corbucci svou westernovou tvorbou provádí jakýsi (možná nechtěný) první stupeň "fenomenologie žánru". To znamená, že redukuje jakékoli naše stylistické, formální a rozumové předsudky, aby se tak dostal k samotnému základnímu "naturalistickému jevu". Corbucciho souputníci nebo následovníci pak tento jev ze všech stran detailně popisují, rozkládají a znovu konstruují, vrchol tohoto procesu, kterým žánr zkoumá sám sebe, pak končí (alespoň v italské podobě žánru) někde u Keomy - v jistém smyslu tak stojí Keoma a Navajo Joe pomyslně na dvou stranách jedné vývojové linie. Corbucci jev ale zatím pouze odkrývá a v jeho maximální jednoduchosti prezentuje, jde v akci i zápletce až na dřeň, obejde se bez zbytečných ornamentů - např. psychoanalytické vysvětlení motivů jednání hlavního padoucha nechá slovně odvyprávět přímo padoucha, nenaznačuje je obrazově přes složité flashbacky (Leone). U akce nevidíme žádné zpomalené záběry analyzující řetězovitou pudovost násilí (Peckinpah), Nenajdeme zde žádné opatrné relativizování osudů původních obyvatel, Navajo si rovnou vezme šerifskou hvězdu s tím, že na ni má nejvyšší právo, protože jeho otec a otec jeho otce atd. zde žili, narozdíl od přistěhovalců...(1.2.2009)

 • Goldbeater
  ***

  Fenomenální hudba Ennia Morriconeho (v titulcích je uveden jako Leo Nichols) vytahuje tento film z šedého průměru, jde totiž jinak o neobratně napsaný a nepříliš pamětihodný spaghetti western s mladým Burtem Reynoldsem, který se netajil tím, že výroba tohoto snímku a spolupráce s režisérem Sergiem Corbuccim byly nejhorším profesním zážitkem jeho kariéry.(28.5.2019)

 • RHK
  *

  Navajo Joe, příběh pomsty indiána na bandě zločinců za vyvraždění jeho blízkých, je jen mizerný filmový škvár a zklamání - a to mám westerny moc rád. Přitom jde o "špageťák" Sergia Corbucciho, režiséra několika významných westernových počinů jako byl Django, Velký klid nebo Žoldnéř. Kamera není špatná, mladý Burt Reynolds v titulní roli je O.K., ale scénář je tak pitomý a nelogický, dialogy jsou mizerné a režie akčních scén hodně zpackaná. SPOILER: Nikdy jsem neviděl tolik zcela nevěrohodných postav chovat se jako absolutní idioti - městečka na Divokém Západě jsou plná neozbrojených mužů, kteří jsou buď zbabělci nebo jen králíci k odstřelení, vojáci neumějí bojovat a krýt se, také banditi jdou přes obrovskou převahu na svého jediného nepřítele po jednom. Nebo další stupidity - hlavní hrdina je osamělý minimálně ozbrojený indián, ale přepadává desítky pistolníků sám za bílého dne, nebo je mu jako neznámému rudochovi svěřeno městečkem půl milionu dolarů do úschovy. A pokud jde o hudbu - vlezlá titulní skladba mi taky spíše vadila - mistr Morricone promine. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QGcK_qyL9Ug(16.10.2013)

 • klerik
  ****

  Pre mladšie publikum nespoznateľný Burt Reynolds v okúzľujúcom westerne. Bolo tam niekoľko nelogickostí, ale malo to šmrnc. Zaspomínal som si na časy, keď správny western musel mať správnu pesničku. A si píšte, že Navajo Joe má pekne nadupaný song... Kopa akcie, netradičný hlavný hrdina - mne to bohate stačilo...(1.7.2014)

 • dr.jacoby
  ***

  Western s hudbou Ennia Morriconeho pod pseudonymom Leo Nichols. Hlavne všetky bojové scény sú absolútne nepresvedčivé, teda ja som neveril ani jedinému súboju, s realitou to nemalo nič spoločné. Ani hlavný predstaviteľ ma nezaujal. Teda Burt Reynolds v postave indiánskeho Navajo Joa nebol podľa mňa asi ted najlepší výber. Síce je počas celého filmu jeho nôž viac krvavý než čistý, ale to na stvárnenie kvalitného indiánskeho pomstiteľa nepostačuje. Prečo teda dávam až tri hviezdičky? Samozrejme za hudbu a hlavne vynikajúci hlavný motív z pera Ennia Morriconeho.(23.10.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace