Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

Mustaffa

Hudba, kamera, herci, zápletka to všechno je v tomto filmu více jak skvělé. Scény bez zvuku, jen poletující kamera, která vyjadřuje úplně všechno i beze slov, no pecka, to jsem už dlouho u žádného filmu neviděl. Hodně pozitivní je i to, že do poslední chvíle netušíte jak celý příběh skončí. ()

Trishka

Logičnost. To je to slovo, co jsem hledala a vím, že není fér to žádat, ale když se Tykwer rozhodne vyprávět o citech, chtěla bych vědět proč. Cate Blanchett hraje citlivě, pohled na Giovanniho Ribise trhá srdce, začátek a konec nadprůměrný, ale zaboha nedokážu pochopit ten myšlenkový skok uprostřed. Scénář nechá diváka plácat se v hledání sympatií vůči hlavní hrdince. Aniž by mu jen podal malíček, nechá Philipu po "odbytí" svého poslání prchnout s poblázněným Fillipem, ale ani údajná láska vůči němu pro mě nedokáže nějak logicky překlenout morální propast. Prázdno. Škoda. ()

Jack.Pott

Během první hodiny filmu jsem byl správně napjatý, ačkoli některé uzlové body příběhu drhly. Opravdu je Philippa Paccardová tak blbá, že se rozhodla zabít mafiánského bosse výbušninou ve velké administrativní budově, kde logicky lidé přecházejí z místnosti do místnosti, a mohou tedy při explozi zahynout taky? Opravdu je mladý policista Filippo takový naiva, že pomůže utéct ženě, odůvodněně obviněné z terorismu? Dva hlavní aktéři jsou zřejmě idioti; naštěstí dramatičnost prvních dvou třetin filmu vyvažuje zmíněné absurdity. Závěr snímku Nebe se mi ale rozplývá v mlze patosu a nudy. Proč se páreček nepokusil prostě zdrhnout za hranice a třeba v jižní Americe spokojeně, pod jinou identitou dožít? Chápu-li dobře, záměrem bylo plastické zobrazení osudu nevinných smolařů, kteří čekají na neodvartný tragický konec, naplněni vzájemnou láskou a snad i opatrnou vírou v posmrtný život. Takhle mi to zní dobře, bohužel ale film není ani realistický, ani fantaskně metaforický; považuji ho za nedodělek a promarněnou šanci. ()

LiA13

Prvních 45min je za 5*, dalších 45min již tak za 1* - to si asi režisér odskočil na kafe nebo něco drsnějšího. Nebo mu prostě došel nápad, co dál, škoda. Miluji Itálii, takže záběry z této země byly balzámem pro mou duši. ()

Don Kryspin

Výborný a zajímavý námět. Vynikající kamera, umělecky velmi působivé. Realistický a poměrně uvěřitelný vývoj děje, rozhodně neuráží selský rozum. Skvělé herecké výkony. Tempo: zpočátku docela svižné, ke konci výrazné zpomalení, ale díky nádherným záběrům nenudí. Jediné, co mi trochu vadilo, je těch úplně posledních pár vteřin. Chápu, že umělecky je to silná tečka, ale když už ten film celou dobu tak bazíruje na realističnosti, tak mi to k tomu prostě tolik nesedělo. Celkově ovšem: spokojenost. ()

solisoli

Zaujímavý príbeh, dobre rozpracovaný, dramaticky zvládnutý, so skvelou kamerou, krásnym voňavým Toskánskom a čo je najpodstatnejšie výborným castingom postáv v podaní Cate Blanchett, Giovanni Ribisi, Remo Girone, Stefania Rocca, kde málo kto nemohol lepšie zapadnúť do príbehu a jeho konečnej pointy. Na toto dielo sa dá pozrieť hoci kedy, vždy zaujme. ()

Sefik odpad!

Hlavní hrdinka je především vrah. A to vrah i malých dětí a jejich otce. Vše bez ohledu na to, jaký byl její původní záměr. Proto všechny citlivé a citové kecy o lásce většiny recenzentů znějí zcela úchylně. A byla to vůbec láska vzájemná? A nebo on pouze viděl svoji vražedkyni růžovými brýlemi, zatímco ona měla v hlavě pouze pomstu? Odpadovému hodnocení se nelze vyhnout. A přiblblý výraz hlavního protagonisty nazývaný zamilovaný zůstane stále jako přiblblý. ()

DonBraso

Jeden by řekl,že sledoval dva rozdílný filmy.První půlka je super a druhá je nuda,kdy koukáš na hodinky,kdy už bude konec.Vlastně nějak stejný jako u filmu Winterschläfer pod Tykwerem.Začátek lepší a konec už diváka přestává zajímat.V tomhle jsem byl i zde.Člověk si říká,že to bude parádní kriminální thriller s nosnou dávkou dramatu,ale ta přeskočila jako jiskra v onom vztahu.Jakmile došlo k útěku,film se zabrzdil neskutečně.Mělo to ještě dávku vyšetřování,že se nám to rozjede,ale ani náhodou.Stala se z toho trochu jiná romantická sonda do dvou duší v nezajímavém kabátku.Kdo potěšil byl Remo Girone,který už se nesmazatelně proslavil v seriálu Chobotnice jako Tano,jen tu hrál tak pět minut.Konec jsem doopravdy protrpěl jen díky dvou hlavním hercům sem to nebe viděl.No sice absolutní paskvil s helikpotérou,kterou tam někdo nechal bez pilota:D První půlka 90%- Druhá 20% = 55% ()

Renswo

Heaven:V skutočnosti má hlavná osoba dobre dôvody pre všetko čo robí ... bohužiaľ nie všetko je vždy tak, ako to chceme a plán sa pokazí. Aj keď je tempo pomalšie , tak divák by sa nemal nudiť . Je to vzrušujúci príbeh dvoch mladých ľudí ktorý sa ocitnú na úteku pred úradmi.Film bol super natočený , príbeh má dosť zaujal , lebo téma korupcia, drogy, ignoracia polícii , alebo krytie nesprávnych ľudí, sú zlom dnešnej doby. Kto má rad filmy s príbehom , ktorý obsahuje prvky krimi , napätia a lásky , určite si príde na svoje. Za mňa super. ()

megajalec

Pomalé tempo, hluché momenty, meditačná poloha. Že plynie príbeh úsporne a ticho by mi až tak nevadil, skôr ma odrádzala motivácia postavy Ribisiho. Proste zanechať všetko len kvôli žene, ktorú som videl dvakrát v živote...No neviem. Kamera (hlavne krásne zábery) a celkovo poňatie príbehu je fajn, chcelo to trochu rozviť príbeh, dať tomu niečo viac. Navyše viacero momentov je v štýle "toto sa určite nemohlo stať" (viď záver). Chápem, čo chcel autor a režisér povedať (urobil to svojím poetickým štýlom), ale nezasiahlo ma to tak, ako by si predstavoval. Nejasal som pri Princeznej, nejasám ani pri Nebi. ()

old salt

Zajímavý snímek. Opravdu. A obrazově velmi dobře ztvárněn. Výchozí myšlenka je rozhodně nevšední, jenom jsem očekával kapku jiné vyústění (ale to je moje chyba). Rozhodně stojí za to vidět... ()

leclerc

Kieslovského scénář napoví, že hlavní postavy narozdíl od ostatních nebudou jednat pouze podle svého racia. Skvělé herecké výkony, především Cate Blanchett; minimalistický, ale podmanivý hudební doprovod; úžasná kamera a režijní Tykwerovo vedení doprovází dva "hrdiny" až do nebe.... ()

Utah

Krásný lidský příběh o hledání lásky i v těch nejtěžších životních situacích. Jak sám hrdina řekl: Ve správnou chvíli musíš udělat to, co nikdo nečeká. Škoda, že film nezískal Zlatého Medvěda, určitě by si ho zasloužil. ()

saladín.

Milo poeticky pocin ktory nacrtava zaujimave otazky, avsak stroskotava na nefungujucom vykresleni vztahu medzi hlavnymi postavami a este pochybnejsom scenari ktory sa prevazne vyznacuje prazdnotou. Vysoke hodnotenia ma zarazaju, je to skutocne slabe. Ze by mal Miksa pravdu? ()

gu-staff

Komořina od Tykwera? Jo. Ušatá Blanchetová ostříhaná dohola? Jo. Bylo to dobrý? Jo. Bylo to uvěřitelný? Ne. Mělo to na 5 * ? Ne. ()

veverysiak

Komorný príbeh dvoch náhodne spojených duší, režisér sa poriadne vyhral so zaujímavým scenárom a Cate s Giovannim sa zas vybláznili s hereckými partami, všetko by to bolo skvelé, keby to nebolo také nedochutené, nedopečené, takže 60%. ()

Ruadek

Za plný počet přímo po shlédnutí, věřím, že časem by po rozležení se v hlavě a případné druhé projekci ani pět nestačilo. A důkaz, že Tykwer po komerčním úspěchu o jedné uběhané holce životním maratonem osudů dospěl a nepřestal točit zajímavé filmy. Tohle je ART v áčkovém vizuálu, s Cate a bez zbytečných slov navíc. Je to krutý film a přesto zasněný a jemný, tichý. Čekáte drama dvou uprchlíků na útěku ale dostanete něco jiného, stejně bezvýchodného a s řešením, které měli v sobě rozhodnuto už daleko předem... ***** 16.3.2010 ()