Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

ilemas

Opravdu novodobý Bruce Lee!!! Ťamanský filmy vůbec nemusím, ale tohle je vyjímka, vůbec jsem nečekal, že to bude tak dobré. Film za slabé 4, souboje za 5. Těším se na další díly. Už jsem dávno filmy tohohle typu vzdal, ale Tony Jaa mě opět správně nakopl, tak se snad zase k tomuto žánru vrátím. ()

Fíla

Jednoduchá pointa a pak už jen ničit a masakrovat. Docela jsem se divil co Tony Jaa zvládal. Fyzicky asi hodně náročné. Občas jsem se i usmál nad jeho kousky. Ong-bak je vlastně jednoduchý, lehce udělaný film s vynikajícím výkonem, obzvláště bojovým hlavním hercem. Snad nenahraditelný Tony. Pochoutka pro Muay Thai. 8/10 ()

easaque

1* rád vyhledávám exotické snímky a od tohoto jsem čekal víc než mohl dát - opravdu jsem nečekal, že půjde jen o akční film. Navíc ještě s hodně amatérským hereckým provedením, které je možná na nižší úrovni než naše ochotnické divadlo. Totéž platí i o příběhu, dialozích či střihu. Tady jde hlavně o předvádění všemožných až nemožných kousků, u kterých hlavně přemýšlím, jak je to nemohlo bolet. A za to tu jednu hvězdičku má, protože to na jedničku rozhodně bylo!!! [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Chen

Tak u tohoto filmu se asi nekouká, jestli si hlavní hvězda zlomila nehet, co. Myslím, že rizikové příplatky jsou tu na místě. Žádné jemné pošťuchování, ale surové souboje, které zaujmou více než levitování na závěsných lanech, které je dnes tak oblíbené. ()

Martin741

Rakosnikov a ich akrobacie a bitky nevyhladavam, to napisem otvorene. Nejdem tu ani vypisovat, co sa mi lubilo, lebo tieto rakosnicke veci idu mimo mna. To si radsej pustim Zelary, Babi leto alebo Pupendo. Pripadne hocico od Gabina, a panov hercov ako Vino Lentura popripade Delon. To je myslim nasej mentalite podstatne blizsie. Film to bol vsak obstojny. Choreografia akcnych subojov a bitiek na urovni. PS Pozeral som film, ked ho davala tusim TV Narkoza, sam by som si DVD nekupil. 70 % ()

Wiikii

Špičkový souboje, hezký a zároveň komický parkour s celkově průměrným provedením filmu. Takhle bych asi shrnul Ong-bak 1. .. Dal bych tři hvězdy, ale ty bojové scény byly tak dobré, že musím zvýšit na čtyři. .... HODNOCENÍ: 71% (4*) ()

Jimmi

Fakt perfektny film(som nic moc od toho necakal)....do polovice filmu som si myslel ze najlepsi zaber je ten fajciaci muz:)))(asi prestanem fajcit....) ale ked som uvidel scenu s lamanim nohy tak som hned zmenil nazor.Steven Segal je nic proti tomu:))) ()

bogomira

Naprosto neuvěřitelně gumovej chlápek běhá, skáče, kope a mlátí, jen aby se dostal ke kamenný hlavě boha svý vesnice. Příběh jak z prvních westernů je sice úplně pitomej, ale kdyby se tenhle Tony Jaa tu hodinu a tři čtvrtě honil s bad guyema po tržišti, nikdo by mě od toho nedostal. ()

Rocky88

Kdyby Pinkaew nechtěl mermomocí každou chvíli demonstrovat umění Tonyho Jaaa (některé scény jsou hooodně natahované), bylo by to na pět hvězd. Příběh i scénář je v rámci žánru trochu nadprůměrný, bitky excelentní, herci charizmatičtí a hudba dostačující. Co víc chtít? ()

Petoss1

Zrodila sa nová akčná hviezda ? Thajský film no te buh ale prekvapilo ma to, dej je plochý ako hrudník Adély, dialógy sú nudné ako hlášky J. Mokrého aspoň že to zachraňujú bojové scény ala jeden úder tu jeden kop tam. 74% ()

Silverluv

Na jedné straně velice jednoduchý, přímočarý až primitivní příběh, na který je ovšem nabalená maximální porce akce. Ano, o příběh tady jde jen do té míry, aby jakž takž udržel pohromadě nápor bojové ekvilibristiky hlavního hrdiny v podání neuvěřitelného Tony Yaa. Co ten ve filmu předvádí se svým tělem, rukama, hlavou a nohama je opravdu obdivuhodné. I když na první pohled skutečně vypadá jako nevinný vesnický pohůnek, přesto s naprostou suverenitou snadno válcuje hordy padouchů, se kterýma se postupně setkává během své pouti z rodné vesnice do špíny velkoměsta prolezlého drogama, prostitucí, nelegálními zápasy v arénách apod. Svižná a dynamická akce doprovázená skvělým soundtrackem, zpomalené záběry, několikanásobné "replaye" povedených kousků hlavního hrdiny, užasný střih akčních a bojových scén, pořádná porce humoru (z některých vydařených gagů jsem se místy skutečně válel smíchy - např. nezapomenutelná honička městským tržištěm). Tony Yaa je opravdu extra bijec a věřím, že o něm v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Při jeho brutálním stylu boje jsem se doslova chytal za hlavu a bolelo mě to i za herce. Hlavy tady dostanou zabrat...:o)) ()

Crawler-D

Rád si užiju efektní bitky a film Ong-bak jich nabídl požehnaně, ale nebýt toho, že "nebyly použity digitální efekty", nebyl by film tak atraktivní. Už kvůli dost kostrbatému příběhu s absolutně trapným záporákem a necharismatickým hlavním hrdinou, jehož největší předností je, když jen může běžet ulicí a hrozně chytře se dostávat přes překážky. ()

TomikZlesa

Co dodat ? tupý příběh 1000x vyvážený bojovými akcemi, naprosto perfektni Tony Jaa. Kdy už si ho sakra všimne hollywood ? ()

tomtomtoma

Občas člověk nevychází z údivu. Třeba, když zjistí, že většinový divák je oddaným fanouškem béčkových bojových filmů. A thajský film Ong-bak není nic jiného. Samotný příběh je naivní a o herectví lze mluvit jen v několika okamžicích. Průběh je zaměnitelný s obdobnými filmy a bojové akce sebestředně prohlížejí svou efektivitu v zrcadle neustálého opakování. Humorný nadhled jsem ve filmu nepotkal, nebo jsem ho možná nebyl schopen rozpoznat. A tak jediné, co stojí za pozornost je thajské národní bojové umění Muay Thai. Nic víc, nic míň. Hlavní postavou příběhu je prostý venkovský mladík Ting (dobrý bojovník Tony Jaa) a jeho neohrožená cesta za spravedlností. Jednotlivé momenty trestné výpravy jednotlivce proti mafiánskému gangu nejsou zajímavé. Ting zde představuje thajský box a vše ostatní je jen těžká omáčka, která nedovoluje snadné trávení a vše projde skrz bez zastavení. Svérázným a nepříliš spolehlivým Tingovým partnerem na cestě spravedlnosti je Humlae alias George (Petchtai Wongkamlao), který již zcela podlehl všem možným svodům velkoměsta. Hlavní ženskou postavou je Georgeova kamarádka, spojenkyně i partnerka Muay Lek (křehká Pumwaree Yodkamol) v bláhovém okouzlení rozpolcenosti. Hlavním záporákem je nenasytný mafián Komtuan (Suchao Pongwilai) se svou zálibou ve starožitnostech, drogách a sázení na vlastní bojovníky. Z dalších rolí: snaživý Komtuanův pohůnek a zloděj hlavy Don (Wannakit Sirioput), nebezpečný distributor drog s nevyřízeným Georgeovým účtem Peng (Cheathavuth Watcharakhun), či další zuřiví bojovníci a soupeři Mad Dog (David Ismalone), Pearl Harbour (Erik Markus Schuetz), Big Bear (Nick Kara), Toširo (Nudhapol Asavabhakhin) a osobní Komtuanův ochránce Saming Sibtid (Chatthapong Pantanaunkul). Autorovy osobní vzkazy oblíbeným hollywoodským režisérům nedělají z béčkové zábavy umění! Vtip není přítomen, příběh není důležitý a bojové akce se domýšlivě kochají vlastní krásou. A já nerozumím tomu, proč zrovna tento film je oblíbený. ()

Dannysek4U

No doprcic, to byla stara skola. Ani jsem neveril, ze se takovyhle filmy jeste tocej. Dobra jizda s Tonym Jaa na kozliku. Nicmene i pres formalni vybranost, a to hlavne v soubojovejch choreografiich, je to porad jen akcni konina s natroublym dejem, straslivou hudbou, kulisama ze zeme Oz, s neuveritelne ujetejma souperema (coz by byl asi klad, pokud by to na me nepusobilo jako prvoplanova "coolovost")... no proste videt jednou za cas je to fajn, ale jinak bych se do toho moc nehrnul. Kazdopadne respekt k thajskem kaskaderum, pri tomhle nataceni musela bejt umrtnost jakna fronte. ()

campix

Největším problémem thajského super akčního trháku je ta vymazlená akční stránka. Strašně je vidět, jak se všichni zůčastnění snažili vypilovat akční choreografii až pak zapomněli na všechno ostatní, co by mělo film vyplňovat. Herecké výkony, dialogy a také příběhová stránka je na nedostatečné úrovni. Prostě i přes všechny klady plynoucí s akční stránky filmu jsem nedokázal zapomenou na vše ostatní a musím být k filmu Ong-bak poměrně kritický a to je opravdu škoda. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění