Příběhy včelích medvídků (TV seriál)

• Československo

Eva Košlerová (kniha)

Eva Košlerová

Svatopluk Malý

Petr Skoumal

Mile infantilní improvizační paráda Josefa Dvořáka, písně chytlavé nejen pro děti a proslavené obtloustlé strašidlo s kleptomanskými sklony. Nejlepší díly: Zlobivý a Strašidlový. Teď už vím, kde hledal inspiraci Peter Jackson pro Odulu.. „Teď máš štěstí, rozumíš mi, ty tlustá fčelo, že sem právě, že sem po vobědě. Víš? Ale, hele. Počkej, až vyhládnu, to nebude trvat dlouho..“(8.12.2008)

Vždycky mě zajímala postava Pučmelouda. Co to je, jaký skutečný živočišný druh se za ním skrývá? S největší pravděpodobností jde o Pačmeláka cizopasného (Psithyrus rupestris), který parazituje na usilovné práci ostatních čmeláků. Když se podíváte na zbarvení pačmeláka...nevidíte tam evidentní paralelu s určitým negativním jevem v české společnosti? Když si k tomu přidáte seriálový nápěv "bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila", je zřejmé, že dny tohoto večerníčku budou brzy sečteny a jeho tvůrci skončí v místnosti 101. http://www.biolib.cz/IMG/THN/_38526.jpg(28.11.2009)

Jako dítěti se mi to jen líbilo. jako dospělý se nestačím divit těm dada dialogům, které mohly vzniknout snad jen po celotýdenním tahu. "Ale pozor, ať se neuhodíte do hlavy. - Nám to nevadí, my jsme malincí. - Já to taky neříkám kvůli vám, já to řikám kvůli sobě, protože já se mlátim v jednom kuse." A to nemluvím o písničkách, které jak jednou uslyšíte, už se jich nezbavíte. Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení... Přizpůsobovali jsme si je ke Starcraftu. Spadla bomba do báze...(9.5.2018)

Kdo by neměl rád Méďové a záškodníka Pučmelouda. Krásné dětství, parádní dabing a nestárnoucí melodie..Asi to nejlepší z tvorby Libuše Koutské a co mohla vůbec pro děti udělat. Dnešní děti už to možná tolik neznají, nebo nevnímají, ale já a generace dětí z osmdesátých let, dá se říct, že na tom vyrůstala. A nebít toho originálního soundtracku, který před časem vyšel, tak jsem ani nevěděl co tato geniální loutková záležitost ještě navíc skvěle interpretovaná Josefem Dvořákem v sobě skrývá za úžasné zvukové perličky. No jako malý jsem to až zas tolik nevnímal. Vždy jsem ale ani nevím proč nějakým způsobem ulétával a fandil hlavně tomu záškodníkovi Pučmeloudovi. Ten mě vážně dostával jednak svým originálním zjevem, a pak taky svou mluvou a svými hláškami. Hlášky a písničky tipu : Plná špajz, samý sádlo všude samý sádlo, přátelé chvátám, chvátám, nemám chvíli klid, sosáčkama sosáme bez přestání to samé, nebo, do pěti do pěti musíme bejt u maminky v doupěti, dnes už skoro zlidověly. Za 5*.(14.7.2006)

Večerníček ze všech nejlepší... humorné příběhy dvou malých čmeláčků doprovázený skvělou hudbou s vtipnými texty... Stále dokola jsem je sledoval a před spaním si pouštěl jejich příběhy na kazetách. Je to tak jednoduché až je to kouzelné a mohu říct, že se to jen tak neomrzí. *Blep*Blep* -to bych zapomněl, dabing je bezkonkurenční *Blep*.(31.5.2015)

• - Kontrola výtvarných honorárov vraj doložila neoprávnené vyplácanie presahujúce 100,000 korún za večerníček. (Raccoon.city)