Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

bratr_jezek

Teenagerovská komedie po česku. Pár vtipných momentů a celkem dobře fungující duo Mádl a Kotek. Vše ostatní je trochu nadsazené (hlavně děvčata, nějak nevidím důvod, proč by měli dát přednost dvěma troskám, když měli ty starší kluky). ()

damapo

Pro teenagery, to je jasné. Jen na zábavu bez hlubší myšlenky, taky jasné. Potom je to jedna z těch dobrých komedií. ()

ituzska.z

Jee, lidi, proč tak nízký hodnocení? Byl to (co já vím) 1. porevoluční film pro teenagery, je to vtipný. Bylo mi 13, když jsem na tom byla v kině, tak na to možná koukám trochu ze sentimentu,,,nevím..každopádně ráda na to občas kouknu i teď, zaslouží si víc bodů :-) Vrchol naší kinematografie to není, ale pohodovej film u kterýho netřeba zas tak moc přemýšlet a u kterého se pobavíte uričite ano :) ()

mr_radek

Když jsem film viděl poprvé, bylo mi nějakých náct a řezal jsem se snad po celou dobu filmu. Nedávno jsem si ho pustil znovu a zkusil porovnat tehdá a dnes. Bylo to docela vtipné, vyjukané skoro dětské tvářičky Mádla a Kotka a plná řada hlášek. Některé pubertální a trapné, některé geniální. Komedie má pobavil a myslím, že to plní dobře. I když tento humor samozřejmě nesedne každému. Jak jsem již psal, tehdy to bylo vtipný od začátku dokonce, dneska už se na to dívám trošku jinak. Takže za 3 a půl *. ()

Elanornegra

Film meho mládi ;), s odstupom casu som si vsimol vela klise, ale nostalgia je stale silna, vdaka tomuto filmu som sa dostal k snowbordovaniu. Hl. dvojica ma spravnu chemiu, holky to tiez nezahrali zle, film ktory starsiu generaciu velmi neoslovi, ale moja generacia ho milovala. :D 75% ()

Trucker odpad!

Neskutečná kravina a ukázkový případ toho, jak se ze dvou kokotů v hlavních rolích stanou díky jednomu zhovadilému filmu typické rychlokvašené celebrity. Hnus. ()

MirINDay

Klasický film pro teenagery, kde se kluci snaží zasunout a prakticky všechno, co se můžu nějak podělat, to se určitě podělá. Velké plus za soundtrack. ()

chnapo1

Jedna z najlepších komédií z českej produkcie :) aj som sa nasmial, aj vcítil do postáv, keďže som to prvýkrát pozeral vo veku pre ktorý bola komédia cielená, nemám čo vytknúť ()

chemo

dvojica tých pakov funguje perfektne. Škoda, že sa vo filme vyskytuje Lucka Vonráčková, navyše s dredmi. ()

Duffman 97

Souhlasím s Civalem.Zkrátka jestliže od filmu čekáte nějakou hlubší pointu,budete zklamaní.Pokud ale si chcete jen sednout k TV a nepřemýšlet,tak film nemá chybu. ()

Marky__

za mě jedna z nejlepších teenegerských českých komedií, duo Mádl + Kotek mě v tomhle filmu mnohokrát rozesmáli..a to hodně :-) ()

Bradley

Pokus Karla Janáka o teenagerovskou komedii po vzoru americké a německé produkce. Jakmile však nějaký žánr nemá v české kotlině dlouhodobé kořeny, tak vyroben právě v ní působí až na výjimky křečovitě. Dva kluci, co se snaží za každou cenu o zásun, není už dlouhodobě nic nového a objevného, jen je to tentokrát s pomocí sněhu a prken. Fakt, že tři samice dají nakonec přednost před třemi (v rámci Silvestra ucházejícími) samci dvěma naprostým zoufalcům v podobě Mádla s Kotkem, posouvá film někam do oblasti sci-fi. No a zvolání "stříkej!" je už opravdu trochu mimo mísu. Přesto tři hvězdy za Jirku Langmajera, díky němuž je film občas vtipný, a za na české poměry dobrou akční hudbu Miroslava Chyšky. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem slyšel, že tu maj docela slušnou videohernu. Nebo bysme třeba mohli zkusit tu bobovou dráhu. A co bazén? Jo pravda, já vlastně s sebou nemám plavky, no." - "Ty vole a nebo sáňkovat bysme taky mohli, né?" Kotek a Mádl plánují přijít o panictví na snowboardu. Prostředí zasněžených hor, nahatá Vondráčková, song On My Head od Dana Bárty či pes, který nesnáší svoje jméno. Mazlíku! Ty myslíš toho mýho bambána pro tu svoji bembeřici? Nenáročná a zábavná komedie, která baví i po letech. - 80%. ()

Jurys

Film nejlépe shrnují úvodní sponzorské titulky: "Bravo" a "Dívka". Film je skutečně zaměřen hlavně na teenagery a to mu nemám za zlé. Být o pár let mladší, dám filmu pět hvězd na kozi, ale teď spíš vidím slepený scénář, spoustu chyb a otřesné zpomalené/zrychlené/zasekávané záběry kamery, které vypadají, jako by je někdo točil v roce 1980. Film však pattern teen-komedie splňuje dobře a musím uznat, že humor snímku taky nechybí - a buďme upřímní, o to tady šlo nejvíc. ()

Jirkacek

Snímek Snowboarďáci z roku 2004 se objevil na TV obrazovkách nesčetněkrát, ale já osobně jsem se na tento režisérský počin Karla Janáka nikdy nedíval. Někdy okolo roku 2009 jsem si film dokonce koupil na DVD, ale skončil v šuplíku, kde jej objevili děti a mé ratolesti ztřeštěnou komedii pro puberťáky viděli dřív než já. Po deseti letech od koupě disku jsem se rozhodl se na tento film podívat, což se stalo asi týden poté, co jsem viděl podobně laděný snímek Rafťáci, který mne docela pobavil. V obou si zahráli hlavní role dva nerozluční středoškolští studenti Rendy (Vojtěch Kotek) a Jáchym (Jiří Mádl), kteří v 16 letech odjeli na hory sbalit své první holky. Jenže jejich plán narušovalo hned několik nepříjemných faktorů. Prvním z nich byla Jáchymova škodolibá sestra Marta (Ester Geislerová), která svému sourozenci dělala pořád nějaké problémy a schválně oběma klukům škodila a kazila plány. Druhým byl Jáchymův bratranec a správce krkonošské horské chaty Milan (Jiří Langmajer), u něhož byli zdarma všichni tři ubytováni. Tento nepřítel sněhuláků, majitel terénního SUV a namyšlený otrokář dával hlavně klukům pořád nějakou práci a neměl pochopení pro jejich úmysly. Další zajímavou postavou byla neustále nadržená žena středního věku Gábina (Pavla Tomicová), která se pořád snažila někoho sbalit, leč neúspěšně. Přestože měli kluci hodně práce a postupem času udělali několik pořádných průšvihů, počínaje ztrátou psa správce Milana, nabouráním jeho auta a konče rozbitím zařízení chaty, našli si i čas vyrazit na svah, kde chtěli sbalit nějaké děvčata. Přestože to na snowboardech moc neuměli, zaujali svou ztřeštěností a nevyzrálým mládím tři atraktivní mladé dívky, které ve Špindlerově Mlýně toho času pobývali. Když Tereza (Barbora Seidlová), Klára (Lucie Vondráčková) a blondýnka Lucie (Martina Klírová) vyběhli polonahé ze sauny, pochopil jsem snažení dvojice hlavních hrdinů a záviděl jim jejich mládí. Měli však zdatné soupeře v podobě čtveřice starších kluků, kteří si říkali Sněžní panteři (Martin Písařík, Branislav Polák, Dan Drahota a Tomáš Šimůnek) a na prknech to opravdu uměli. Navíc jezdili na sněžných skútrech a měli dost peněz, což holky zaujalo a věnovali jim pozornost. Postupem času jim však začalo přát štěstí a přes zranění po šíleném sjezdu na prknech, který do odehrál na silvestra, dosáhli svého a tak vlastně všechno dobře dopadlo. Z dalších rolí bych ještě vzpomenul na Rendyho rodiče (Veronika Freimanová a Otakar Brousek ml.), neochotného taxikáře ve Špindlerově Mlýně (Pavel Nový), bojácnou kuchařku (Valérie Zawadská), Jáchymova vzteklého otce (Bohumil Klepl), či německého snowboardistu (Michal Novotný). Se závěrečnými titulky jsem si uvědomil, že ačkoliv mne tento zimní příběh docela rozesmál, jeho letní a novější Rafťáci se mi líbili o něco více. Moc mi neseděla příliš agresívní hudba, zatímco dabing nebyl moc dobře slyšet, muziky jsem si nuceně užil dost. Přesto jsem nebyl po 99 minutách vyloženě zklamaný, protože svůj účel tento film splnil a já se několikrát slušně zasmál. Suma sumárum, Snowboarďáci si u mne vysloužili tři snowboardové hvězdy ***. () (méně) (více)

trotlicek odpad!

When I am standing on my head! Tak tenhle song už mi v hlavě běhá 15 let. Neuvěřitelné, jak je tenhle film už stár. Janák ve mně (ve 12letém klukovi) probudil vášeň, adrenalin a chuť sportovat - řekl bych, že v té době jsem začal s profesionální dráhou tenisového extraPlayera. Nicméně film oceňuji! Je tak blbej, jak bylo potřeba, aby byl blbej -> aby se lidé zasmáli. ()

Kralovna.Noc

Hodnotím možná o něco líp z nostalgie. Jakožto vrstevnice Vojty Kotka si dobře pamatuji dobu,kdy Snowboarďáci byli velkým hitem. Jsou vtipní a některé hlášky tehdy snad i zlidověly. Přesto musím uznat, že minimálně konec byl přitažený za vlasy, když Kotkovi bez problémů dala nejhezčí holka a Mádlovi hned dvě najednou. V reálu by to asi tak snadné nebylo... ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi