• Le_Chuck

Po vzoru x-krát sfilmovaného, tu máme crazy teen komédiu v štýle "lets fuck them". V hlavnej úlohe dvaja trupici na horách. Invencia žial nulová, a tak sme svedkami série prevažne málo humorných, až trápnych scénok (s asi dvoma svetlými výnimkami), na pozadí prázdnej príbehoidnej omáčky, za doprovodu skvelej hudby. Snaha o celkovú "coolovosť" s prehľadom vyšumí do stratena a divák sa nudí. Ono totíž nieje na čom stavať, ani hereckých výkonoch, ani na ničom. Viem, že si film svojich divákov nájde, ale niesom si istý či ich veková hranica presiahne pubertu. Ja som chcel nenáročnu zábavu a dostal som nenáročnú nudu.(25.9.2005)

• k212

Trapné hlášky vrstvené přes sebe, vtipy, které jsou nuceně stylizované bez návaznosti (asi jako když sítem protlačíte to nejvíc rádoby cool). Prostě proud vtipů pro puberťáky, který u mě nevyvolával moc reakcí. Hudba vokální tak scénická přišla ve filmu nazmar (mě osobně tahal za uši nejmíň desetkrát opakovaný motiv z Bártovi super písničky), ale na cd naštěstí neuráží, hm hm tedy kapánek krade :-o. Herecky nezajímavé, jak by taky mohlo, když se nic hrát nedá. Dávám jedna pouze za celkem fajnově natočené scény na snowboardu a výborně obsazený soundtrack.(27.12.2004)

Ztráta panictví po česku aneb kterak se (ne)ztrapnit o vánočních prázdninách na horách a nakonec zasunout. Tohle je teenage komedie, která měla zajisté veliký potenciál a jsem přesvědčen, že ho z velké většiny dokázala využít. Jsou zde atraktivní scenérie, hromada sněhu, Silvestr na horách, zkrátka všechno to, co jsem nikdy na vlastní kůži nezažil a chtěl bych to někdy zažít. Do toho ucházející příběh, který není úplně špatný, ale ani nikterak neoslňuje. Ani po herecké stránce to není špatné, Vojta Kotek mi nevadí, ovšem Jirku Mádla nemám v lásce a zde mi zrovna dvakrát nesedl. Vše ale zachraňují Jiří Langmajer a především Pavla Tomicová, která zde prokázala komediální talent, a která podle mého názoru většinu herců zcela zastiňuje, což může být ale dáno i tím, že její role je napsána asi nejvtipněji a nejatraktivněji. Pokud se na to podívám po komediální stránce, tak pár vtipů se povedlo, takže i v tomto směru Snowboarďáci nijak vyloženě nezklamali. Celkově tedy tuto komedii vnímám jako průměrný film, který dokáže zabavit, aniž bych se u něj začal nudit, ale stačí se na tenhle film podívat jednou za čas. V mém případě uplynulo mezio prvním a druhým zhlédnutím zhruba nějakých šest let, což bylo tak akorát. Filmu uděluji tři hvězdy.(31.12.2011)

No jak to ohodnotit? Režie stylová, patřičně "snowborďácká", hudba nemohla být lepší, ale nemusela se tolik opakovat (zvlášť On My Head je tam pořád), hlavní představitelé snad nemohli být lepší, hlášky skvělé, příběh průměrný, konec trochu pohádkový (naštěstí napravený takový pěkným fíglem, který bych snad mohl nazvat i pointou). Ale z celkového pohledu musím podotknout občasnou klipovou natahovanost. Těch cool snowborďáckých scén tam bylo přeci jen příliš. Spíš 3 a 1/2.(31.12.2004)

A nebylo daleko ke čtyřem! Snad jen ta bezmoc, kdy si ti 2 sympatičtí troubové nedokázali poradit s těmi děsuplnými ad absurdum vystavěnými dospěláckými charaktery, drásala nervy skutečně rázně. No a holky jsou teda lepší v Rafťácích, tady na Lucku mám krapet averzi. Jinak je to fakt zábava, pár povinných scén, kdy se divák trapností zaculí a má to happyend, co víc si přát? Snad jen písničku Lords of the Boards!(6.4.2008)

• - Ve scéně, jak Jáchym (Jiří Mádl) telefonuje přes vodní hladinu, je možné vidět, že ve skutečnosti nevolá. (Pepy)

• - Velkým vzorem a inspirací Karla Janáka pro tento snímek byl film Sněženky a machři (1982). I proto do roli Rendyho matky obsadil Veroniku Freimanovou, která ve Sněženkách a machrech hrála učitelku Hanku. (Šéfik)

• - Při scéně, kdy spolu hlavní hrdinové jedou na hory autobusem, je možné z venku vidtě, že je okolo sníh. Záběry z interiéru autobusu tomu však nenasvědčují. (Pepy)