Svého času jsem na to instinktivně zavlekl partu kámošů a to ještě předtím, než začalo to haló okolo. Sympaticky lehkonohé, přirozené a ultrapohodové, nevadící prvoplánovitostí, obehraností (i když by hrdinové nemuseli padat v každém druhém záběru) a bezradně působící zkratkovitostí, právě naopak. Janák odvedl dost dobrou práci od perfektního castingu, přes sexy soundtrack, až po efektní kameru a přesnou režii se skvělým timingem mnoha fórků. Škoda, že dál už se Janák jen rozmělňoval.(27.12.2004)

• monolog

Když to šlo do kin, bylo mi dvacet a tak jsem pravděpodobně jedním z cílové skupiny. A nelíbilo se mi to kvůli záchodovýmu humoru, cool všemu a in hercům. Ani Sněženky a machry (to se tedy zase měli čím inspirovat) se mi nikdy nijak zvlášť nelíbili, ale proti tomuhle zmetku je to komorní humoreska s propletencem děje plná zábavy (hodně přeháním). Jediná opravdu dobrá věc tu je ta písnička, která je však zase kvůli coolovosti nazpívaná anglicky, čímž u mě ztrácí víc, než kdyby se mi vůbec nelíbila (jsem Čech, tak kurva nebudu zpívat cizácky, ne?). Hlavní hrdinové, jsou jen "hezounkové", kteří neumí hrát a spoléhají se na neexistující vedení režiséra. Pokud toto má být rodinný film pro všechny generace, tak jsem asi mimogenerační jedinec, protože heslo "vojebej je všecky, Bůh už si je přebere" mi nikdy nepřišlo jako životní krédo.(20.12.2005)

Snowbaorďákov som hneď od začiatku začal prirovnávať k US produkciám hlavne vďaka režisérovmu pojatiu. No však na pomery Amerických teenagerských komédií hlavný predstavitelia nie sú až taký dementný a vtipné scény tak divoko uletené, čo je však veľmi dobre. No a čo že scénky sú zlepencom starých známych ingrediencií keď tak skvele pasujú do seba a sú naozaj vtipné a to aj vďaka skvelým predstaviteľom ktorým to naozaj ide od úst =), zaujímavým vedľajším postavám a trojici sexi Snowboardáčkam.(14.3.2005)

Při propírání skrz veškerá média ztratila tahle pohodová komedie velkou část svého kouzla, ale Janákovi už nikdy nikdo nevezme, že tehdy v pravý čas trefil do černého. Vlna, která které přišla po zimním bláznění, za sebou bohužel nechala poněkud hořkou pachuť a několikanásobná divácké škody, ale první sázka na buddy-chemii Kotka s Mádlem naštěstí jako jediná funguje dodnes.(11.6.2006)

• Marius

Jo, ty krávo , tak tenhle filmeček je vopravdu hustej. Je to o dvou typanech co sice jezdí na prknech jako paka ale nakonec zbali takový štěrbiny že bys jen čuměl. Hmno ak má byť toto štýl humoru mladej generácie tak dovi . Už nie som teen takže mu asi dosť nerozumiem. Na dievčatá sa síce pozerá dobre ale chcelo by to nápaditejší scenár zo sekcie "real life". Za pozornosť stojí hudba (až na to že jeden song brutálne vykráda Tomayasu Hotei - Battle without honor or humanity a pesnička On my head je na najlepšej ceste byť druhým najotravnejším filmovým songom po Vode čo ma drží nad vodou). Ak tu niekto hral tak Langmajer a Ester, ktorá (snáď mi to tie tri mladé šušky prepáčia) je pre mňa najpríťažlivejšou, najprotivnejšou a najlepšie zahranou postavou. STŘÍKEJ !!!!! 3/10(10.3.2005)

• - Režisér a scénárista v jedné osobě snímkem debutoval na poli celovečerního filmu. Do té doby dělal jen reklamy a také kampaně pro filmové hity na TV Nova, kde má na svědomí například pověstný Titanic, který se plavil po Labi do Prahy. (imro)

• - Počítačová hra, kterou na začátku filmu hrají Randy (Vojtěch Kotek) a Jáchym (Jiří Mádl), se jmenuje „Alpine Surfer“. (slatkac)

• - Když se hlavní hrdinové vracejí ze svahu na chatu, oznámí jim Ester Geislerová, že neteče voda. A zatímco oni myjí nádobí v dřezu v kuchyni, ona se o parto výš sprchuje. (Divočák)