“"Večeře!“ – "No jo, jenom dostříkám.“ – "Umyj si potom ruce." Väčšina divákov si vydarených SNOWBOARĎÁKOV pozrie z troch dôvodov. Prvý: nahá Lucia Vondráčková. Druhý: budú sa chcieť na vlastné oči presvedčiť, ako sa dokázali Česi (ne)vyrovnať americkým tínedžerským komédiám á la PRCI, PRCI, PRCIČKY. Tretí: sex. Vezmime to heslovite a postupne: áno (je tu jedna pekná scéna so saunou a Luciou), dokázali (mama jedného z hrdinov si v úvodnej štvrťhodinke prejde peklom, s akým by mal morálne problémy i Stifler) a áno (o sex ide vážne až v prvom rade). Prekvapivo sympatické, s krásnou horskou zasneženou výpravou, fajn ústrednou pesničkou Dana Bártu a vynikajúcimi hláškami („Si povídejte s veverkami.“; „Ať si trhne rovnátkama.“; „Být váma tak s tim moc nepočítáme, jedeme je totiž VOŠUKAT.“; „Odtěd mi budete říkat pane.“) a dialógmi („Napovídala mímo fotrovi, že tady fetuju.“ – „Co je to za blbost, to ti dosvědčím, že nefetuješ!“ – „No jo, jenomže ty prí fetuješ taky.“).(15.11.2005)

• StarsFan

Snowboarďáci mi byli doporučeni mými kamarády, tak jsem pod vidinou nějaké zábavné komedie na ně šla i do kina. Jsem teenager, tak by snad film mě odpovídat mojí cílové skupině, zklamání však bylo o to větší, že se nic takového nestalo. Tyhle rádoby-vtipné hlášky mě nijak nepobavily a dobré herecké výkony aby člověk hledal pod lupou. Rozumím, že nějakým teenagerům (a možná i několika jiným lidem) se to líbit bude, já mezi ně ale asi nikdy patřit nebudu.(5.10.2006)

Do pohody, do pohody, ale zas ne moc:) Asi už stárnu, což je ve dvaceti celkem šok, ale Snowboarďáci podle mě rozhodně díru do světa neudělají a za pár let se o nich taky mluvit nebude, hlášky rozhodně nezlidoví, prostě na Samotáře nebo podobnou věc to nemá. Nepochybuju, že pro určitou skupinu se stanou velmi oblíbeným kouskem, já taky neříkám, že se mi nelíbili. Líbili, bylo to fajn, smál jsem se některým fórkům, nenáviděl jsem rodiče a Ester Geislerovou a při pohledu na Martinu Klírovou roztával jako ten sníh na jaře, ale tohle nebude můj šálek svařáku. BTW obdiv Lucce Vondráčkové a Báře Seidlové, že i přes svůj věk docela vypadají na typické lyžákové partnerky věkové kategorie Vojty Kotka (nic ve zlém, holky:)). Hudba Snowboarďáků je skvělá. Tedy ne skvělá jako super skvělá, ale k filmu skoro božská. Pan Chyška a všichni ti co do toho šli a k jeho hudbě promluvili (zpěvem), tomuhle filmu přidali slušnou hodnotu, takže to je ve výsledku zcela nenáročná šedesátka.(31.1.2005)

• salahadin

Když jsem byl na gymplu, jednoho dne jedna prdlá spolužačka začala holkám tvrdit, že do kin půjde nějakej film, kde nějakej "hezkeeeej a slaďoučkeeej" kluk masturbuje a mamka ho u toho nachytá. Situace došla tak daleko, že mě x kamarádů překecalo, ať na to zajdeme do kina. Zprvu jsem se bránil, pak jsem polevil a šlo se. Za vstupenku jsem dal 35 Kč, za brambůrky dvacku. A jak to dopadlo? Utratil jsem neuvěřitelných 55 Kč za neuvěřitelnou pitomost!!! Kotek je extra protivnej, ale věřím, že náctiletým školačkám přijde "upe v poho". Mádl je sice vcelku vtipný, ale v tomhle blbém filmu nemá co hrát. Nápad to nemá žádný, vtip už vůbec ne. Dal bych odpad, ale za Langmajerovo: "No co to je, ty vole..." to na 1* stačí. Nesnáším, jak dneska náctiletí řvou na ulici: "Stříkeeeej..." Tenhle film dává skutečně kvalitní podívanou, o tom se můžeme přesvědčit každý den na základních školách.(20.4.2006)

A nebylo daleko ke čtyřem! Snad jen ta bezmoc, kdy si ti 2 sympatičtí troubové nedokázali poradit s těmi děsuplnými ad absurdum vystavěnými dospěláckými charaktery, drásala nervy skutečně rázně. No a holky jsou teda lepší v Rafťácích, tady na Lucku mám krapet averzi. Jinak je to fakt zábava, pár povinných scén, kdy se divák trapností zaculí a má to happyend, co víc si přát? Snad jen písničku Lords of the Boards!(6.4.2008)

• - Ve scéně, jak Jáchym (Jiří Mádl) telefonuje přes vodní hladinu, je možné vidět, že ve skutečnosti nevolá. (Pepy)

• - Když Jiří Mádl háže polívku po protivné sestře (Ester Geislerová), tak sedící blondýna v povzdálí u stolu je ve skutečnosti převlečený Vojta Kotek s parukou. (zdeny99)

• - Když se hlavní hrdinové vracejí ze svahu na chatu, oznámí jim Ester Geislerová, že neteče voda. A zatímco oni myjí nádobí v dřezu v kuchyni, ona se o parto výš sprchuje. (Divočák)