• MM_Ramone

Jiří Mádl a Vojtěch Kotek. To vám bola svojho času velice populárna herecká dvojica pubertálnych mamľasov. V roku 2004 mali premieru ako "Snowboarďáci" a o dva roky neskôr, v roku 2006, sa objavili v spoločnom filme ako "Rafťáci" a tiež aj ako rockoví podvraťáci. Vždy to bolo v kostrbatej réžii bohovsky coolového trotla Karla Janák. No či už Mádla s koKotekom štylizoval do úlohy rafťákov, podvraťákov či ako v tomto prípade nadržaných snowboarďákov, vždy sa mi to zdalo trapné, nezábavné a blbé. *(26.9.2017)

Scénář: Karel Janák .. Konečně dobrá česká komedie, která skvěle pobaví nejen pubertální mládež, viz Vánoční scény.. Budete klukům fandit, jsou to sympaťáci a opravdu skvěle hrají a odpustíte režisérovy i nedodělaný scénář. A hádejte kam Vás to stejně jako mě bude lákat vyrazit na dovolenou? No na hory se snowboardem v ruce, balit holky a kluky či ženy a muže, jak je komu libo.. Co ve filmu opravdu nemá chybu je hudba. Doufám, že chystaná televizní minisérie zmíněné nedostatky smaže, vyplní některé prázdné dirky a vznikne český kult, který má zatím tak 69%, ale i prostor kam stoupat..:o)(7.11.2004)

• monolog

Když to šlo do kin, bylo mi dvacet a tak jsem pravděpodobně jedním z cílové skupiny. A nelíbilo se mi to kvůli záchodovýmu humoru, cool všemu a in hercům. Ani Sněženky a machry (to se tedy zase měli čím inspirovat) se mi nikdy nijak zvlášť nelíbili, ale proti tomuhle zmetku je to komorní humoreska s propletencem děje plná zábavy (hodně přeháním). Jediná opravdu dobrá věc tu je ta písnička, která je však zase kvůli coolovosti nazpívaná anglicky, čímž u mě ztrácí víc, než kdyby se mi vůbec nelíbila (jsem Čech, tak kurva nebudu zpívat cizácky, ne?). Hlavní hrdinové, jsou jen "hezounkové", kteří neumí hrát a spoléhají se na neexistující vedení režiséra. Pokud toto má být rodinný film pro všechny generace, tak jsem asi mimogenerační jedinec, protože heslo "vojebej je všecky, Bůh už si je přebere" mi nikdy nepřišlo jako životní krédo.(20.12.2005)

Do pohody, do pohody, ale zas ne moc:) Asi už stárnu, což je ve dvaceti celkem šok, ale Snowboarďáci podle mě rozhodně díru do světa neudělají a za pár let se o nich taky mluvit nebude, hlášky rozhodně nezlidoví, prostě na Samotáře nebo podobnou věc to nemá. Nepochybuju, že pro určitou skupinu se stanou velmi oblíbeným kouskem, já taky neříkám, že se mi nelíbili. Líbili, bylo to fajn, smál jsem se některým fórkům, nenáviděl jsem rodiče a Ester Geislerovou a při pohledu na Martinu Klírovou roztával jako ten sníh na jaře, ale tohle nebude můj šálek svařáku. BTW obdiv Lucce Vondráčkové a Báře Seidlové, že i přes svůj věk docela vypadají na typické lyžákové partnerky věkové kategorie Vojty Kotka (nic ve zlém, holky:)). Hudba Snowboarďáků je skvělá. Tedy ne skvělá jako super skvělá, ale k filmu skoro božská. Pan Chyška a všichni ti co do toho šli a k jeho hudbě promluvili (zpěvem), tomuhle filmu přidali slušnou hodnotu, takže to je ve výsledku zcela nenáročná šedesátka.(31.1.2005)

Průměrná teenkomedie, vyjímečná jedině tím, že je zasazená do českého prostředí. Pár povedených gagů ovšem najdete i tady (především Langmajer a jeho jízda through sněhuláci), což se o pozdějších českých klonech říct nedá. ***Věděli jste, že: Když se hlavní hrdinové vracejí ze svahu na chatu, oznámí jim Ester Geislerová, že neteče voda. A zatímco oni myjí nádobí v dřezu v kuchyni, ona se o parto výš sprchuje.***(9.3.2007)

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdinové opravují babysense, je možné několikrát zahlédnout mikrofon štábu. (Gerron)

• - Když se hlavní hrdinové vracejí ze svahu na chatu, oznámí jim Ester Geislerová, že neteče voda. A zatímco oni myjí nádobí v dřezu v kuchyni, ona se o parto výš sprchuje. (Divočák)

• - Vojta Kotek si při natáčení vysnowbordoval lehký otřes mozku a Martina Klírová si zlomila ruku. (imro)