VOD (1)

Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

TV spot

igi B.

Já jen nechápu, co je na téhle ponejvíce nevtipné, otravné a jisté sortě puberťáků lacině se podbízející pičovině "sportovní"... Asi to kadění a blití a hulení, fak kůůl, Janáku! - - - P.S. Tak ještě že má pan rejžiser rád ty Coeny, že... Předpokládám, že u bří stříká... %-/ - - - - - (Poprvé viděno 12.4.2011 na ČéTéčku a tečka, hodnocení 19386., komentář zde jako petsettřicátýčtvrtý - 12.4.2011) ()

Sarkastic

Konečně nějaká slušnější (ve významu kvalitnější) komedie. Kam se na ni hrabou americké, nebo německé rádoby vtipné filmy? Takže těmi kladnými body jsou určitě vtipné situace a hlášky, navíc dobrá hudba. On the other hand jsou tu chyby a herecké výkony nejsou zrovna oslnivé. Ale na ty 3* bych to viděl. ()

Karlos80

Panebože já jen žasnu jak někdo s tohohle toho filmu dva roky po jeho natočení může už dnes dělat kultovní komedii ! A blbnout tak hlavy nejen mladým. Jakoby nic lepšího před ní ani po ní už nebylo natočeno! To si myslíte že jsou vážně všichni v této zemi tak blbí ! Pro mě je například jestli se to takto a tímto termínem tady u nás vůbec dá označit kultovní dětská (puberťácká) komedie Sněženky a machři či Stav ztroskotání, kterým tato nesahá ani po kotníky. Děkuji vícekrát už nechci, tento paskvil přesněji snaha či zoufalý pokus o něco co už tady bylo jde naprosto skrz a mimo mě. Ani jindy sympatická a přirozená Barbora Seidlová nebo Veronika Freimanová, nezachrání tento film téměř od odpadu. Nejvíce nesympatičtí a neherečtí mi ale v celém tomto komerčním a rychlo-prodejném díle připadli ty kluci tedy ta druhá parta, těch hezounkých přiblbel na létajících prknech. To byla fakt síla se na ně koukat! O jednotlivých rolích, hereckých výkonech, střihu a hudbě se tady rozepisovat nebudu, to si myslím už za mě udělali jiní kteří hodnotili podobně tedy tak zhruba od 2* po odpad víc si to opravdu nezaslouží! Myslím že by to bylo fakt zbytečné. Ha, ha to jsem se zas jednou zasmál, až mě z toho bolí bránice! Ale je možné že bych to z dnešního pohledu dnešního puberťáka přeci jenom hodnotil jinak? Vždyť oni ani chudáci nic jiného kolikrát neznaj. A na dobu ve kterém vždy jednotlivý film vznikal se zásadně nekoukám a neobracím, (nekoukám se dopředu ani dozadu), hodnotím vždy z čista jasna a zásadně jen z dnešního nezaujatého pohledu. Slušný a vkusný film jde přeci natočit za každého režimu ne? ps: Pane Janák věnujte se radši kuličkám, teenagerovské komedie vám opravdu nejdou.. ()

genetique

Nechápem, prečo okolo tohto snímku bol taký ošiaľ. Klasická komédia, z ktorej sa dokonca vytrácajú prvky klasickej dobrej českej komédie a snaží sa hrať na americkú teenagerskú komédiu, čo ale zmiešaním českej mi to voláko nešlo. Pár milých a niekedy aj nečakane cool momentov, ale inak nič moc. 60%. ()

novoten

Při propírání skrz veškerá média ztratila tahle pohodová komedie velkou část svého kouzla, ale Janákovi už nikdy nikdo nevezme, že tehdy v pravý čas trefil do černého. Vlna, která které přišla po zimním bláznění, za sebou bohužel nechala poněkud hořkou pachuť a několikanásobná divácké škody, ale první sázka na buddy-chemii Kotka s Mádlem naštěstí jako jediná funguje dodnes. ()

• Film navštívilo v kinech 635 450 diváků a vydělal 61 455 120 Kč. (Pumiiix)
  • Při scéně, kdy spolu hlavní hrdinové jedou na hory autobusem, je možné z venku vidtě, že je okolo sníh. Záběry z interiéru autobusu tomu však nenasvědčují. (Pepy)
  • Vojtěch Kotek o filmu uvedl: „Jde o trhlou komedii o nepřátelství, sexu a vandalském snowboardingu. Ale taky je to film plný lásky a přátelství. Filmoví diváci se můžou těšit na komické herecké etudky, zábavné scénky ze života a vlastně 100 minut nepřetržité sprchy pravého a nefalšovaného intelektuálního humoru.“ (SONY_)

Související novinky

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Finanční propadák Post Coitum, který ani kritiky nešetřily, neotřásl s Jurajem Jakubiskem, tak jak by se mohlo zdát. Každý jistě ví, že splín se většinou zahání prací, ale to co si ukousnul samotný… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi

07.03.2005

Poprvé v historii Českých lvů, získaly hned dva filmy stejný počet sošek. Nejúspěšnějšími snímky minulého roku jsou tedy HOREM PÁDEM a KRÁL ZLODĚJŮ. Hřebejkovo Horem pádem ale přesto zazářilo v… (více)