Obsahuje spoilery: "Jsem slyšel, že tu maj docela slušnou videohernu. Nebo bysme třeba mohli zkusit tu bobovou dráhu. A co bazén? Jo pravda, já vlastně s sebou nemám plavky, no." - "Ty vole a nebo sáňkovat bysme taky mohli, né?" Kotek a Mádl plánují přijít o panictví na snowboardu. Prostředí zasněžených hor, nahatá Vondráčková, song On My Head od Dana Bárty či pes, který nesnáší svoje jméno. Mazlíku! Ty myslíš toho mýho bambána pro tu svoji bembeřici? Nenáročná a zábavná komedie, která baví i po letech. - 80%.(8.2.2019)

• StarsFan

Snowboarďáci mi byli doporučeni mými kamarády, tak jsem pod vidinou nějaké zábavné komedie na ně šla i do kina. Jsem teenager, tak by snad film mě odpovídat mojí cílové skupině, zklamání však bylo o to větší, že se nic takového nestalo. Tyhle rádoby-vtipné hlášky mě nijak nepobavily a dobré herecké výkony aby člověk hledal pod lupou. Rozumím, že nějakým teenagerům (a možná i několika jiným lidem) se to líbit bude, já mezi ně ale asi nikdy patřit nebudu.(5.10.2006)

• salahadin

Když jsem byl na gymplu, jednoho dne jedna prdlá spolužačka začala holkám tvrdit, že do kin půjde nějakej film, kde nějakej "hezkeeeej a slaďoučkeeej" kluk masturbuje a mamka ho u toho nachytá. Situace došla tak daleko, že mě x kamarádů překecalo, ať na to zajdeme do kina. Zprvu jsem se bránil, pak jsem polevil a šlo se. Za vstupenku jsem dal 35 Kč, za brambůrky dvacku. A jak to dopadlo? Utratil jsem neuvěřitelných 55 Kč za neuvěřitelnou pitomost!!! Kotek je extra protivnej, ale věřím, že náctiletým školačkám přijde "upe v poho". Mádl je sice vcelku vtipný, ale v tomhle blbém filmu nemá co hrát. Nápad to nemá žádný, vtip už vůbec ne. Dal bych odpad, ale za Langmajerovo: "No co to je, ty vole..." to na 1* stačí. Nesnáším, jak dneska náctiletí řvou na ulici: "Stříkeeeej..." Tenhle film dává skutečně kvalitní podívanou, o tom se můžeme přesvědčit každý den na základních školách.(20.4.2006)

Ztráta panictví po česku aneb kterak se (ne)ztrapnit o vánočních prázdninách na horách a nakonec zasunout. Tohle je teenage komedie, která měla zajisté veliký potenciál a jsem přesvědčen, že ho z velké většiny dokázala využít. Jsou zde atraktivní scenérie, hromada sněhu, Silvestr na horách, zkrátka všechno to, co jsem nikdy na vlastní kůži nezažil a chtěl bych to někdy zažít. Do toho ucházející příběh, který není úplně špatný, ale ani nikterak neoslňuje. Ani po herecké stránce to není špatné, Vojta Kotek mi nevadí, ovšem Jirku Mádla nemám v lásce a zde mi zrovna dvakrát nesedl. Vše ale zachraňují Jiří Langmajer a především Pavla Tomicová, která zde prokázala komediální talent, a která podle mého názoru většinu herců zcela zastiňuje, což může být ale dáno i tím, že její role je napsána asi nejvtipněji a nejatraktivněji. Pokud se na to podívám po komediální stránce, tak pár vtipů se povedlo, takže i v tomto směru Snowboarďáci nijak vyloženě nezklamali. Celkově tedy tuto komedii vnímám jako průměrný film, který dokáže zabavit, aniž bych se u něj začal nudit, ale stačí se na tenhle film podívat jednou za čas. V mém případě uplynulo mezio prvním a druhým zhlédnutím zhruba nějakých šest let, což bylo tak akorát. Filmu uděluji tři hvězdy.(31.12.2011)

• kulyk

Viz totéž jako koment ke stejnojmennému seriálu s tou vyjímkou, že zde excelují oba hlavní dementi bez přerušení a v jednom kuse. Takže je-li to vaší povinností vidět (z jakýchkoliv důvodů, třeba u vás stojí Kokotek a hrozí, že vám hodí ve sprchách v Podolí pod nohy mejdlo), máte to za sebou za pár hodin a nezkurvíte si tři večery.(4.5.2012)

• - Velkým vzorem a inspirací Karla Janáka pro tento snímek byl film Sněženky a machři (1982). I proto do roli Rendyho matky obsadil Veroniku Freimanovou, která ve Sněženkách a machrech hrála učitelku Hanku. (Šéfik)

• - Při scéně, kdy spolu hlavní hrdinové jedou na hory autobusem, je možné z venku vidtě, že je okolo sníh. Záběry z interiéru autobusu tomu však nenasvědčují. (Pepy)

• - Spoiler: Hlídací "chůvičky" nefungují oboustranně, tudíž z té umístěné na pokoji u holek nemohlo být vůbec nic slyšet. (Lasskoun)