Když je na zasněžené silnici v Severní Dakotě nalezen chladnokrevně zavražděný strážník a dva nevinní kolemjdoucí, Marge Gundersonová, policistka v pokročilém stadiu těhotenství, zahájí vyšetřování, které odhalí nebezpečnou hru chamtivosti a břídilství. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s auty z Minneapolisu, který dlouho trpěl v područí svého bohatého šéfa a tchána, vymyslí propracovaný plán, jehož nedílnou součástí je únos vlastní ženy. Chce za ni výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, aby mohl splatit nahromaděné dluhy z hazardu. Jenže všechno, co se může pokazit, se nakonec skutečně pokazí. Pod skrovným a přátelským zevnějškem policistky Gundersonové se totiž skrývá bystrá mysl a nelítostné morální postoje, díky nimž lehce prokoukne odfláknutý a mizerně zahlazený zločin, spáchaný zmatenými, ale velice nebezpečnými únosci. (HBO GO)

teyra

Zimní thriller, groteska, absurdita, moralita v jednom. V příběhu o nedohlédnutých důsledcích drobného zahrávání si s ďáblem se naplno rozehrává coenovská tématika osudných a nevypočitatelných náhod. Osobitý mix, který je k nalezení i v některých jiných jejich filmech: karikované postavy, které je vposledku třeba brát vážně a jako nositele významů, originální přetvoření i hold žánru, zábavnost spojená s chytrostí. ()

sehe

Fargo je o fingovanom únose,ktorý sa trošilinku skomplikuje.Skvelé Coenovské vtípky,paródia násilia,neschopní zločinci( inak excelentne stárnení Stevem Buscemim a Petrom Stormare),závideniavhodná tehotná žena policajtka,čo rieši vraždy a kľudne po vzhliadnutí trčiacej nohy zo štiepkovača a dolapení brutálneho vraha v závere filmu v posteli obdivne chváli svojho muža.Frances McDormand treba spomenúť.Coenovci si z každého trošilinku vystrelili.Dobrý film ()

Mistr.Proupr

Coeny mám moc rád, ale zrovna jejich nejlépe hodnocený film mi zas tak dobrý nepřišel. Snad se to po druhém shlédnutí zlepší. ()

Mira90

Tragikomedie dovedená ad absurdum? Ale, co vymýšlím, prostě coenovka. Tedy ,,Kdo může, umře". Kdo neumře, není pořádný charakter! Yaaaa? Yaaaa. Yaaaa?! Yaaaa... No a ta hudba, ten sníh. ()

Kvasekus

Na filmu je asi nejzajímavější ten titulek na začátku...based on the true story. A je tedy pravda, že jsem se u tohoto drama krimithrilleru zasmál víc než u komedií. Spíš bych ten film bral jako satyru, která je bohužel asi založená na pravdě. ()

Matt007

Jedne z nejlepších Coenovic filmů! Ta atmosféra a prostředí je tak mrazivý, že se vám dostane parádně pod kůži. Víc takových filmů by rozhodně bodlo. Dvojice Buscemi a Stormare je nezapomenutelná. ()

degster

Vychytený a vychytaný film od bratov, ktorí vedia. Čo je ale pre mňa problémom Coenovských filmov, málokedy chytia aj mňa. Bez postavy, ktorej by som držal palce, to nie je ani možné. ()

danny_21

Je mi líto Coenové, vašeho Fargo jsem nepobral a neshledávám na něm nic vyjímečného s vyjímkou výborně zahraného dementa Macym a standartně slizkého Buscemiho - 60 % Howgh ! ()

Franc1s

Po několika letech opět shledání a opět jsem se nesmírně bavil. Nezapomenutelné postavy, scény, dialogy, černý humor. Bratři Coenové jsou borci. Palec nahoru a kdo tohle neviděl, tak ať se jde zahrabat radši dva metry pod zem :) 9/10 ()

Idahou

Tohle je opravdu brilantní film, jenže nemůžete dát 5* zároveň filmu i seriálu (až uvidíte oboje, tak pochopíte), v závislosti na pořadí, ve které je shlédnete, takže 4*. Doporučuji nejdříve film a pak seroš ()

Divian(R)

Opravdu nechápu, proč se tady každý nad tímto filmem rozplývá. Nezasmál jsem se, nepobavil a film mi ničím v hlavě neutkvěje. Navíc to herecký obsazení! Každá postava mi neskutečně lezla na nervy, tak jsem se radoval, že alespoň postupně chcípaly. Škoda jen, že to někdo nenašil i do tý mrtvolný chlupatý a jejího slizkýho napouštěče! Mohl třeba ten rákosník... ()

Demonic189

Yah? Yah! Yah, yah? Yaaaah! V žiadnom inom filme som snad nevidel viac škaredych, slizkych a divnych hercov než vo Fargu. Brrr, až ma striaslo... inač mix krimi, čierneho humoru, zaujimavej zapletky a dobrych vykonov, no, na 4* to akosi nestači. Je to tesné, ale nestači. ()

ER

Musím se přiznat,že film mám v dvd sbírce hoooodně dlouho,ale až seriál,který jsem nedávno viděl,mně přinutil se podívat na film ještě jednou (a při té příležitosti jsem zjistil,že jsem ho ještě nehodnotil) a musím uznale pokývat,že to je pořád kvalita. A byť mi zde chybí postava zabijáka v podání B.B.Thortna, Steve Buscemi je taky cool. ()

Mouchal

K tomuto filmu jsem se dostal kvůli vynikající minisérii Fargo z minulého roku, která mě na prostředí chladné a vždy zmrzlé Minnesoty skvěle připravila. Bohužel, možná právě proto, že loňské dílo mě tolik dostalo, tak tento film mě nechal více chladným (doslova, prostředí bylo ledové až na kost, kam se člověk podíval). Rozhodně neříkám, že je to špatný film a bratři Coenovi neodvedli kus pořádné práce, jen jsem možná čekal trochu víc. Jejich černým humorem nasáklý filmeček zaslouží uznání hlavně dokonalou dvojkou najatých padouchů. Jejich rozhovor o palačinkách, únos ženy, střet s policistou či jejich závěrečnou scénu si člověk prostě musí užít a to mírou vrchovatou. Naneštěstí, hlavní hrdina (i přes povedený výkon Macyho) působí na mě nesympatickým až možná trochu "slizkým" dojmem, a proto jsem trochu postrádal výraznější fandění a sžití s postavou. Naproti tomu policistka působila velmi mile a vřele a herecky vyzněla taky výborně (ikdyž si nemyslím, že přímo na oskara, ale budiž). Asi bych spíše doporučoval film zkouknout před loňským Fargem a ne naopak. 75% ()

waska

Vůbec nesdílím všeobecné nadšení. Pro mě hrozná nuda, pár úsměvných momentů, ale přehrávající herci mi to hodně kazili. Možná, když se na to někdy náhodou podívám znova, přehodnotím to, ale teď prostě jinak nemůžu. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller